Játékosértékelés: Manchester United 1-0 Watford

Lássuk a Watford elleni FA-kupa 3. fordulós összecsapást a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Dean Henderson: Többször is 11. mezőnyjátékosnak képzelte magát, annyiszor jött ki ugyanis tizenhatosán kívülre tisztázni. Baj nem lett belőle, de többször is indokolatlannak éreztük. Inkább kisebb védéseket kellett bemutatnia. 6

Brandon Williams: Méltatlanul mellőzötté vált ebben a szezonban és néha nagy szükség lenne arra az agresszióra, amit képes a csapatba hozni, de sajnos nem ez volt az a teljesítménye, amivel berúgta a kezdőcsapat ajtaját. Valószínűleg a jobboldalon lehet több lehetősége a játékra, ha marad a téli átigazolási időszakban is, de ennél sokkal többre lenne szükség tőle. 5

Eric Bailly: Sokszor szokott önveszélyes lenni, de ezúttal inkább balszerencséje volt a sérülésével, amely remélhetőleg azért annyira nem súlyos és inkább elővigyázatosságból kellett lecserélni. Ő volt a kezdőcsapat leginkább játékban lévő tagja és jól is tartotta össze a védelmet, amíg a pályán volt. 6

Axel Tuanzebe: Már az elmúlt hetekben is megjegyeztük, hogy többször és több játéklehetőséget kaphatna és a mostani teljesítményével erre újra ráerősített. Bailly és Maguire mellett is jól állta a sarat a saját nevelésű bekk. Volt egy nagy mentése is az első félidőben a kapu torkából. 6

Alex Telles: Remek labdákkal operált támadásban. Mintha szeme lett volna a szögleteinek, ugyanis az elsőből született McTominay vezetőgólja, majd nem sokkal később Bailly-t is hihetetlenül szabadon találta meg, amelyből meg lehetett volna a második gólpassza is. 6

Scott McTominay: Méltó módon sikerült emlékezetessé tennie pályafutása első kapitányi karszalag viselését. Hamar megszerezte a vezetést egy remekül kivitelezett fejes góllal és az egész mérkőzésen nagyon magas fokozaton pörgött. Ki kell emelnünk azt is, ahogyan Bailly ápolásakor visszalépett a védelembe és többször is légi elhárítást végzett. 8

Donny van de Beek: Őszinték leszünk - csalódást keltett számunkra ezzel a teljesítményével a holland. Tudjuk-tudjuk, ilyen sok jegelés után mit vártunk tőle, de arra számítottunk, hogy sokkal többet fog mutatni egy nem igazán acélos ellenfél ellen. Nagyon szerette ha nála a labda és próbált váratlan megoldásokkal előrukkolni és az egyikből Mata nagy helyzetbe is került, de ahogy az egész csapat, úgy ő is belefásult a játékba az első 20-25 perc után. 6

Juan Mata: A Van de Beek kapcsolat már egy korábbi Ligakupa meccsen is jól működött, de ezúttal nem tudta gólra váltani a holland passzát. Ő is a pozitívabb teljesítmények közé tartozott, de rettenetesen érződött rajta az, hogy Solskjaer az elmúlt hetekben-hónapokban teljesen elfelejtette a szezon elején jól teljesítő spanyolt. 6

Jesse Lingard: Emberemlékezet óta nem láthattuk a pályán, amelyhez képest viszont lendületesen kezdett. Sok mozgással próbálta szétzilálni a vendég védelmet az első félidő első felében, de utána teljesen beleszürkült a mezőnybe és láthatóan el is fáradt. Ennél tőle is sokkal többet vártunk annak érdekében, hogy valahogy visszaverekedje magát legalább a kispadra. 5

Daniel James: Talán ő volt a csapat legaktívabb tagja, volt benne lendület, de elképesztően amatőr megoldásokat választott szinte mindegyik alkalommal. A futómennyiség megvolt, de mintha céltalanul tette volna. 5

Mason Greenwood: Hatalmas gödörben van a klub egyik legtehetségesebb csillaga. Mintha teljesen elfelejtett volna futballozni. Szokatlan módon ezúttal csatárként számított rá Solskjaer, de alig tudott játékba kerülni. Emiatt sokat próbált kihúzódni a szélre, amely miatt nem volt csatára a csapatnak és még olyankor is gyenge megoldásokat választott. 5

Harry Maguire (Bailly helyére a 46. percben): Nem tudták nehéz helyzetbe hozni a vendégek, minden labdát sikerült elhárítania, ami felé ment. 6

Marcus Rashford (James helyére a 69. percben): Továbbra is túlönzőzi és túljátssza a lehetőségeit. Simán eldönthette volna a meccset, de ahelyett, hogy passzolt volna, gyengén a kapusba lőtt. 5