Játékosértékelés: Arsenal 0-0 Manchester United

Lássuk az Arsenal elleni idegenbeli bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Egyedül a Lacazette kapufánál volt tehetetlen, de ott a szerencse mellette volt. Ezen kívül több védést is be kellett mutatnia ahhoz, hogy emberemlékezet óta először lehozzon egy kapott gól nélküli meccset az Arsenal ellen. A hétközi gyengélkedése után jó volt látni, hogy biztos kézzel óvta a csapatot a hátrányba kerüléstől. 7

Aaron Wan-Bissaka: Tőle kissé szokatlanul rendkívül agilisan játszott. Sokkal többet tűnt fel a támadóharmadban, mint a szezon korábbi részében bármikor és még veszélyeztetni is tudta a hazai kaput. Sok szerelés jellemezte a játékát, blokkolni is tudott és még a beadások is az átlagosnál jobban mentek. Nem rajta múlt, hogy Cavani kihagyta a kihagyhatatlant. 7

Victor Lindelöf: Kivételesen kevésbé volt bizonytalan, mint Maguire a védelem tengelyében, de azért nem egyszer a helyezkedésével ő is hozzájárult ahhoz, hogy zavar keletkezett hátul. 6

Harry Maguire: Lehet szidalmazni, de egy pillanatra megállt bennünk az ütő, amikor hosszasan elterült a Lacazette-tel történt ütközése után. Nem volt egyszerű meccse, sokszor kellett közbelépnie, blokkolnia, de azért Lacazette nem éppen a legkönnyebb estéjét hozta össze, többször is túljárt az eszén. 6

Luke Shaw: Ez a meccs mutatta meg igazán, hogy mi hiányzott a csapat játékából a Sheffield ellen. Rengeteget lépett fel a támadásokhoz és Wan-Bissakahoz hasonlóan ő is egy assziszttal lehetne most gazdagabb, ha Cavani nem hibázik a passzából. 8

Scott McTominay: Körülbelül 15-20 percig már csak biodíszletnek volt a pályán, annyira nagy hasi fájdalmai voltak. Nem igazán értettük, hogy ilyen helyzetben miért kellett a pályán hagyni, bár a szokásoknak megfelelően a problémájáig jól működött együtt Freddel. 6

Fred: Milyen okos lövéssel szerezhette volna meg szezonbeli első gólját, ha Leno nem véd parádésan. Ő is egyértelműen nagyon hiányzott a Sheffield ellen a hét közben. Továbbra is tartjuk magunkat ahhoz a kijelentésünkhöz, hogy kihagyhatatlan eleme a csapatnak. Labdát szerez, támadást indít, mindenhol ott van. 7

Paul Pogba: Lehet, hogy Solskjaer hatalmas húzásnak tartja a balszélsőként való játszatását, de ilyen esetekben csak akkor képes hatással lenni a mérkőzésre, amikor középre húzódik, így pedig nincs szélső támadója a csapatnak. McTominay kidőlésével ő került be Fred mellé, amikortól sokkal jobban ki tudta venni a részét a csapat játékából, de hiányzott tőle az a plusz, amit az utóbbi hetekben láthattunk tőle. 6

Bruno Fernandes: Sajnos annak ellenére jelenthetjük ki, hogy lejtmenetbe került, hogy volt egy klasszis passza az első félidőben és egy hihetetlenül veszélyes helyről elvégzett szabadrúgása is. A fordulás után azonban teljesen beleszürkült a mezőnybe. Egyértelműen a csapat talizmánja, de hiába mondja, hogy nem fáradt, nagyon akadozik a gépezet ebben a hónapban számára. 5

Marcus Rashford: Parádésan lépett ki az első félidőben egy alkalommal, illetve volt egy 100 százalékra játszott ziccere is, aminél inkább megfordult. Sajnos nála is azt látjuk, hogy a Liverpool elleni parádéja inkább egy kiugrás volt részéről, sem mint a remek formájának megtestesülése. 5

Edinson Cavani: Amilyen helyzeteket kihagyott, azok után Martialt már keresztre is feszítették volna a szurkolók. Sokszor nagyon nehezen tudták csak a társak megjátszani, így sokat húzódott vissza, vagy a szélre, amely dicséretes. Viszont nem tudjuk eldönteni, hogy a Shaw, vagy a Wan-Bissaka által előkészített és kihagyott helyzete volt a nagyobb. 5

Anthony Martial (McTominay helyére a 37. percben): Az első félidőben mintha csak a ritmust próbálta volna felvenni beállítását követően. Viszont a fordulást követően az utóbbi hetek lazsálása után motiváltnak tűnt és látszott rajta az akarás. Wan-Bissaka centerezésénél valószínűleg sokkal jobb helyzetben volt, mint Cavani, de az uruguayi ellőtte előle. Ezt leszámítva lehetősége sajnos nem volt a gólszerzésre. 6

Mason Greenwood (Rashford helyére a 80. percben): Ő sem tudott sokkal nagyobb hatékonyságot hozni a jobbszélre, mint, amit Rashford produkált.