West Ham United U23 - Manchester United U23 6-0

A West Ham United U23-as csapata Londonban a Rush Green Stadionban fogadta a Vörös Ördögök fiataljait, akik egy 6-0-ás vereségbe szaladtak bele, megszakítva ezzel négy mérkőzéses győzelmi sorozatukat.

Már az 5. percben a hazaiak csatára, Okoflex harcolt ki a tizenhatos bal oldalán tizenegyest, miután Jurado lerántotta őt. A sértett végezte el a büntetőt, amit a kapu jobb alsó sarkába püfölt, mivel a kapus a másik oldalra vetődött el, így esélye sem volt a hárításra. 1-0

A 12. percben ismét a West Ham csapata villant. A Kalapácsosok Forson nevű játékosa ívelte be a labdát a tizenhatos előteréből, amire Perkins ugrott fel és befejelte a kapuba az érkező labdát a United kapus Vitek fölött, de a partjelző lest intett, így ezt még megúszták a srácok.

A 32. percben a United szerzett labdát a középpályán, Elanga kapta meg végül, amit okosan passzolt a jobb szélen érkező Wellens felé, ő egyből laposan lőtt a kapu jobb sarkának irányába, a labda azonban a kapufáról kifelé pattant.

A 40. percben Ashby ívelt be egy szögletet, ami Baptiste fejét találta meg, A labda pedig a kapufáról a kapuba hullott. 2-0

A United szeretett volna a 43. percben gyorsan válaszolni a második bekapott góljukra, Wellens húzott el a jobb oldalon, beadására pedig Hugill érkezett, de közvetlen közelről az üresen tátongó kapu fölé lőtte a labdát.

Ami nem ment a Manchester Unitednek, sajnos ismét sikerült a West Ham Unitednek. Okoflex kapott labdát a pálya baloldalán, s mivel Jurado elcsúszott, így szabadon lőhette be középre a játékszert, ami megpattant egy Vörös Ördög lábán, s bár úgy tűnt először a kapus hárítja a lövést, végül mégis bepattant a kapufáról. 3-0

A második félidő elején, a 46. percben ismét összehozott egy büntetőt a United. Most Mengi kaszálta el Okoflex lábát, a bíró nem habozott, bár nem is volt sajnos vitatható az ítélet. Ahogy az első tizenegyesét, úgy a másodikat is sikerült gólra váltania Okoflexnek, aki így mesterhármast ért el a mérkőzésen, a bal felső sarokba bikázta a labdát, s bár Vitek érezte az oldalt, erre a lövésre nem érhetett oda. 4-0

A United szeretett volna kicsit kozmetikázni az eredményen, mikor Iqbal indította Hugill-t, aki remek helyzetbe került, de lövését a West Ham kapusa hárítani tudta, így maradt az állás.

A 75. percben fellazult a United védelem, a West Ham könnyedén vezethette rá a labdát a védelemre, majd egy passzt követően a helyzetbe kerülő támadónak Fernandez csúszott oda egy ütemet késve. A bíró nem is gondolkozott, egyből felmutatta neki a pirosat.

A 80. percben Perkins kapott tökéletes labdát, Vitek kapus nagy rosszul jött ki a kapujából, majd mire már javítani szeretett volna, a West Ham támadója belőtte a labdát az üresen hagyott rövid sarokba. 5-0

A mérkőzés végén a West Ham jutott szabadrúgáshoz, miután Mengi a tizenhatos előtt rántott vissza a beinduló támadót. A szabadot Nevers vállalta magára, s mivel lövése megpattant, így Vitek kapus már nem ért oda a hosszúba becsorgó labdára. A West Ham United 6-0-ra nyert a meccs végére teljesen széteső Manchester United ellen, s ezzel elmondhatjuk, se a felnőtt csapatnak, sem pedig az U23-as csapatnak nem lesz emlékezetes ez a hétvége.

A csapat így megszakította négy meccses győzelmi sorozatát, s vissza is estek a 6. helyre a tabellán. Amennyiben javítani szeretnének a helyezésen, alaposan fel kell készülniük, ugyanis annál a Tottenham Hotspurnél vendégeskednek majd, akik a hétvégén 3-1-re legyőzték a bajnokság első helyezettjét, a Manchester City-t.

Mérkőzés összefoglaló:

United: Vitek (k); Jurado, Mengi (c), Hardley, Fernandez; Svidersky, Wellens; Forson (Norkett 74), Mather (Hoogerwerf 63); Elanga; Hugill

Nem használt cserék: Polakowski

Gólszerzők: Okoflex 5 (büntető), 45, 47 (büntető), Baptiste 40, Perkins 80, Nevers 89

Piros lap: Fernandez 75