Manchester United 3-2 Arsenal

Portugálok hozták a gólokat, Ronaldo duplája és Fernandes találata révén győzte le az Arsenalt a United.

Harry Maguire felépült és visszakerült a kezdőcsapatba, Sancho továbbra is élvezte Michael Carrick bizalmát.

Épp ő volt az, aki az első percben csúnyán eladta a labdát a 16-oson belül, Maguire azonban blokkolta Aubameyang lövését. A szöglet után Rashford elég sután találta el a labdát, ami a kapu fölé pattant. Három perc sem telt és a vendégek már három sarokrúgást is elvégezhettek.

Az első hazai próbálkozás a 8. percben érkezett, Dalot egy csel után lőtt 20 méterről, de az Ágyúsok kapusa védett.

Fred szerzett labdát, Ronaldo kapta meg, de a lövése gyengére sikerült, majd elnézést kért Rashfordtól, hogy nem passzolt.

A 14. percben egy szöglet közben De Gea esett el és a bokáját fájlalta, a meccs ment tovább, Atkinson nem is látta, hogy a kapus a földön fekszik, Smith Rowe lőtt a hálóba. Atkinson még várt a VAR-ra, majd megadta a találatot. Vajon a partjelző nem látta, hogy a kapus a földön fekszik?

Ronaldo robogott el a bal szélen, két csel után lőtt, de Ramsdale hárított.

A gól után átkerült a játék az Arsenal térfelére, de az első 30 percben csupán szögletekig jutottak el a Vörös Ördögök.

Maguire gondolt egy merészet, jó 25 méterről ellőtte a játékszert, ami azonban kapu fölé szállt.

A 35. percben Fernandes ugratta ki Tellest, aki kapu elé lőtt, de tisztázott a védelem.

Két perccel később Maguire szerzett labdát a vendégek térfelének közepén, majd úgy jött ki, hogy ő lőhetett, Ramsdale védett.

Végre megtört a jég. Sancho adott nagyszerű átadást Frednek, aki csodásan hozta helyzetbe Fernandest, a portugál pedig higgadtan lőtt a kapuba, 1-1!

A szünet előtt még egy ollózást láthattunk Ronaldotól, a próbálkozás azonban elkerülte a kaput.

A második játékrész is úgy kezdődött, mint az első, hamar szöglethez jutottak a vendégek, ami után De Geának nagyot kellett védenie.

Azonnal jött a válasz, Ronaldo kapott labdát, közel járt az alapvonalhoz, így egy csellel növelte a szöget a kapu felé, el is lőtte a labdát, de Ramsdale védeni tudott.

Rashford 23 méterről próbálkozott, de a kapus ezúttal is jól védezte a dolgát, ki sem jött róla az erős lövés.

Dalot szerzett labdát, majd remekül játszotta meg Rashfordot a jobb szélen, az angol támadó már a tizenhatos oldalánál járt, középre lőtt pontosan Ronaldohoz, aki 11 méterről, kíméletlenül kilőtte a jobb alsót, megszerezve 800. gólját és megfordítva a mérkőzés állását!

Sajnos nem sokáig örülhettünk, Telles totálisan távol volt Martinellitől, aki jobbról laposan Odegaard elé gurított, az Ágyúsok támadója pedig 14-ről a jobb alsóba lőtt.

Aubameyang lövését öklöznie kellett De Geának, míg a másik oldalon Dalot passzát Fernandes lőtte el a kapu előtt.

A 67. percben Fred esett el a 16-oson belül Odegaard segítségével, Atkinson nem akart bünteetőt adni, de a VAR szobában megnézték az esetet, a fülére szóltak, megállította a játékot, megtekintette ő is és a büntetőpontra mutatott.

Ronaldo állt a labda mögé, be is vágta a kapuba a labdát, 3-2!

Kontra itt (amit Rashford elszórakozott), kontra ott, ami végén Aubameyang próbálkozását hárította David.

Az utolsó 10-12 percben nagyon a védekezésre figyeltek a hazaiak, ami jól is működött a legtöbbször, bár a 87. percben Saka előtt adódott komoly lehetőség, de Fred óriásit blokkolt.

Kontrázott a United, négyen is robogtak a kapu felé, de végül Fernandes lövését blokkolták.

Öt perc ráadás következett még, de a hazai alakulat remekül megoldotta ezt is, így végül hátrányból felállva győzött Michael Carrick utolsó meccsén.

Premier League, 14.forduló

Vezette: Martin Atkinson

United: De Gea - Dalot, Lindelöf, Maguire, Telles - McTominay, Fred - Sancho, Fernandes(van de Beek 91.), Rashford(Lingard 79.) - Ronaldo(Martial 89.)
Nem használt cserék: Henderson, Bailly, Jones, Mata, Diallo, Greenwood

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares - Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe(Saka 71.) - Odegaard(Nketiah 79.) - Aubameyang(Lacazette 79.)
Nem használt cserék: Okwonko, Tierney, Maitland-Niles, Holding, Pepe, Lokonga

Gólszerző: Fernandes 44', Ronaldo 52', 70' (11-es) illetve Smith Rowe 14', Odegaard 54'

Sárga lap: McTominay