Játékosértékelés: Everton 1-0 Manchester United

Lássuk a Everton elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: a gólról egyáltalán nem tehetett, szerencsétlenül pattant meg védőtársán a labda. Azonban egy alkalommal nagyot védett, amikor léc fölé tolt egy szintén megpattanó lövést. 6

Aaron Wan-Bissaka: szinte minden mérkőzésen két osztályzatot lehetne adni neki, egyet védekezésre, egyet támadásra. Ez a meccs sem más, amíg hátul elképesztően sokat dolgozott és rengeteg szerelése, labdaszerzése és egy nagy mentése volt, addig támadásban továbbra is borzalmasan gyenge. Alig volt támadása a csapatnak az oldalán, a 60% alatti passzpontossága pedig kiábrándító. 4

Victor Lindelöf: nem sűrűn lehetett hallani a nevét, nem is volt sok dolga. Volt néhány tisztázása, de az összecsapás nagy részén a szürke ötven árnyalatából többet is megtestesített. 4

Harry Maguire: róla megpattant lövés jutott de Gea kapujába, ezért nagyon sokan biztos őt veszik elő ismét a vereségért. Azonban a saját kapunk előtt bizony rengeteget dolgozott, egyáltalán nem volt rossz a többiekhez képest. 5

Alex Telles: vajon mit látnak benne? Elképesztő, mennyire gyenge beadásai vannak. Bár jóval többet támadott az oldalán a csapat, nagyon sokszor képtelen bármi értelmes megoldásra. 4

Nemanja Matic: rutinja még mindig jól jön a középpályán, magabiztosan tette a dolgát, de támadáshoz nem tudott pluszt hozzátenni. 5

Fred: az első 15 percben szinte látni sem lehetett, utána kicsit aktívabbá vált, azonban sokat nem játszhatott, sérülés miatt le kellett cserélni 4

Jadon Sancho: kiosztott 3 kulcspasszot, de nehéz lenne megmondani, mik is voltak ezek. Jobb oldalon szinte teljesen súlytalan volt, miután átkerült a bal oldalra, kicsit feljavult, de maradandót így sem tudott nyújtani. 4

Bruno Fernandes: ugyanaz a mondat nála is ül, mint amit Sanchonál írtunk. Sajnos neki sem ment semmi. Sokat volt játékban, de ezen a napon nem tudott váratlant húzni. Beadásai nem sok veszélyt jelentettek. 4

Marcus Rashford: mindkét félidő elején volt 1-2 kisebb lehetősége, ám ezeken kívül ő sem tudott a csapat húzóerejévé válni. 4

Cristiano Ronaldo: egyáltalán nem találták meg a társak a 90 perc alatt és ő sem tudott helyzetbe hozni társat. Sajnos az egyik leggyengébb meccse volt ez visszatérése óta. 3

Cserék:

Paul Pogba: (35. percben Fred helyett) már az első félidőben be kellett állnia, azonban hamar "besárgult". Kissé frusztráltnak tűnt, pedig jól jött volna egy motivált, higgadt Pogba a középpályára. 3

Juan Mata: (63. percben Nemanja Matic helyett) vajon mi volt a terve vele Rangnicknak? Valószínű a kreativitást akarta növelni csapatában, azonban nem sikerült neki, sajnos a spanyolnak nem voltak társai. 3

Anthony Elanga: (63. percben Luke Shaw helyett) ezúttal nem sikerült megváltóvá válnia, keveset volt játékban, passzjátéka pedig rendkívül gyengére sikeredett. 3

Menedzser:

Ralf Rangnick: kénytelen volt már az első félidőben cserélni, majd a második játékrész közepén felküldött még két játékost, azonban a játék képe nem változott meg. Kissé meglepő volt, hogy a bekapott gólra nem igazán tudott reagálni a csapat. 4