Játékosértékelés: Brighton & Hove Albion 4-0 Manchester United

Lássuk a Brighton & Hove Albion elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: sajnos a védelem nem igazán segítette a spanyol portást ezen a meccsen. Welbeck lövésénél örülhetett, hogy nem lett meg az ötödik gól. Ott is későn reagált, mint ahogy egész meccsen lassúnak tűnt fejben. 3

Diogo Dalot: úgy tűnt, a mérkőzés előtt eldöntötte, mindenki mellett eltolja a labdát. Egész 90 perc során ezt próbálta tenni, apró sikerrel, mert ha sikerült is neki egy ellenfél mellett elmenni, második már megállította. Reakcióideje a rá jellemző módon nagyon gyenge volt, folyamatosan le volt maradva az ellenfél akcióiról. Majdnem mentett egy nagyot, de végül Trossardra rúgta a labdát, amiből gól született. Ezt hibának nem lehet felróni neki, viszont azt igen, hogy a támadás korábbi szakaszában pont miatta nem lett les. 2

Victor Lindelöf: 1-2 alkalommal nagyot mentett, vagy épp kisegítette társát, de ha egy csapat 4 gólt kap, egy védő sem kaphat magas osztályzatot. 3

Raphaël Varane: voltak hibái, főleg Welbeck gyötörte a franciát rendesen. Ennél ő sokkal többre képes - bár ezt minden játékos nevéhez oda lehetne írni. 3

Alex Telles: vajon lesz jövője Ten Hagnál? Érthetetlen, Rangnick miért őt és Diogot erőlteti, mindkét játékos messze van a kiemelkedőtől mind védekezésben, mind támadásban. Csak sarokkal adott átadás után háromszor mentek el mellette a mérkőzésen, de igazából bárhogy megverték őt. Totál lassan reagált a dolgokra, támadásban pedig óriási nulla volt ezúttal is. 2

Scott McTominay: nem semmi teljesítmény, hogy még csak sárga lapot sem kapott a találkozó során. Pedig ő mindent megtett ezért, folyamatosan le volt késve a Brighton középpályásairól. 2

Nemanja Matic: az első félidőben rajta látszott az, hogy bármit is tud kezdeni a hazai játékosokkal. Többször meg tudta állítani a támadásaikat, higgadtan tudott játszani. Nem volt valami jó döntés a lecserélése. 5

Anthony Elanga: hosszú volt a péntek este? Nem tudni, mi volt Elangával, de hogy eddigi legpocsékabb teljesítményét produkálta, az biztos. Talán még a lelátóról is bármikor leszerelték volna őt. 45 perc alatt sikerült hétszer próbálkoznia átadással, amit 14,3 %-os pontossággal meg is valósított. 1

Juan Mata: a legkreatívabb játékos volt a pályán, ez mindent elmond a mérkőzésről. Pedig ő sem játszott jól, de legalább ment és próbálkozott. 5

Bruno Fernandes: volt 3 kulcspassza. Volt 3 kulcspassza??? Ebből is látszik, mekkora potenciál van benne, egy ilyen gyenge teljesítménnyel is képes 3 helyzetet kialakítani. Azon kívül sok mást nem csinált, bár voltak lövései, de középre mentek és nem ezekből a védésekből fog portfóliót összeállítani Sanchez kapus. 3

Cristiano Ronaldo: kínjában már csak mosolyogni tudott a 0-4-en, meg talán saját produkcióján is. Frusztrált volt, akkor pedig nem tud jól teljesíteni. Próbálkozott, de csak vergődésnek tűnt az egész. 3

Fred: (46. percben Nemanja Matic helyett) hiba volt Matic helyett behozni, nagyon könnyen átrohantak a középpályánkon a hazaiak. 3

Edinson Cavani: (46. percben Anthony Elanga helyett) egy nagyon szép fejes és egy gól lesről, ez volt a teljesítménye. De még így is többet robotolt, mint a nála fiatalabbak. 4

Harry Maguire: (69. percben Juan Mata helyett) 0-4-nél behozni egy védőt egy támadó helyett a szezon végén úgy, hogy fiatalok is ülnek a padon...vajon mi lehetett a terv? Biztos nem az, hogy majd Harry lő gólt, még ha szinte azonnal nagy védést is kellett bemutatnia a hazai kapusnak a CSK fejesénél. 0

Menedzser:

Ralf Rangnick: mintha ott sem lett volna a mérkőzésen. 0-4-re égett a csapat és képes volt becserélni Maguire-t az utolsó húsz percre egy támadó helyett. Vagy fiatalok helyett... 1