Manchester United U21 - Brighton U21 3-3

Izgalmas 3-3-as döntetlent ért el az U21 hazai közönség előtt a Brighton fiataljai ellen, így még mindig győzelem nélkül a Vörös Ördögök a Premier League 2-ben.

Mainoo és Miller góljaival már az első félidőben meg volt a hangulat, 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok a félidőre, a másodikban a közönség pedig rengeteg találatnak örülhetett. Mainoo ismét beköszönt, mellette hazai oldalon Hardley talált be a másik oldalon Tsoungui és Ferguson jóvoltából mentettek pontot a vendégek.

A Brighton szerez labdát a hazaiak térfelén, Moran viszi be a tizenhatoson belülre, passzolt Peupion felé, aki lekészíti Hinshelwood pedig rálőtte közelről, amit a kapus hárított, az ismétlést pedig Moran szintén a kapusba lőtte.

Hansen kap értékelhető labdát, rávezetheti egy az egyben a kapusra, laposan próbálta meg lőni, ami így kipattant róla, marad a Unitednél, körbepasszolják a tizenhatost, ismét Hansenhez kerül, aki másodszor a kapu mellé durrant.

Szöglet a hazaiak oldalán, a beívelés megpattan egy kobakon a kapu jobb oldalánál, így lesz jó Mainoo-nak, aki bebikázza a játékszert a hálóba. A kapus tehetetlen volt. 1-0

Furlong kapja a bal szélen a játékszert, felvezeti a tizenhatos előteréig, majd beadja középre, ahol Ferguson lekészíti Millernek, aki gyönyörűen akasztotta be a labdát a jobb felső sarokba. 1-1

Második félidő, támadnak a vendégek, nagyszerű beívelés balról Millertől, Hinshelwood fejesét azonban Vitek hárítani tudta.

Újabb támadás a Brightontól, Moran beadása érkezik balról, amit még ki tudnak rúgni a hazai védők, azonban Tsongoui takarásból lövi rá kapura a labdát, ami becsorog a hálóba, tekintve, hogy a hálóőr Vitek, semmit nem látott az érkező labdából. 1-2

Szöglet hazai oldalon, Shoretire tekeri be a labdát, ami valahogy megtalálja Mainoo-t, rábombázza a labdát, ami akadály nélkül berobog a kapuba. 2-2

Ferguson hatalmas labdát kap saját térfélen, amit be is ért, ugyanis Jurado nem tudta utolérni, a kapus Vitek pedig hiába érkezett, a játékos kicselezte őt és az üres kapuba gurított. 2-3

Válaszolnak a hazaiak, Collyer passzol Shoretire felé, aki egyből beadja középre, ahol már Hardley várta azt, fejese pedig utat talált a kapu bal oldalába. 3-3

A végén még Jurado előtt adódott lehetőség, de távoli lövését a vendégek hálóőre védeni tudta.

Ezzel az 5. döntetlenjét játszotta az U21-es csapat a Premier League 2 idei szezonjában 4 veresége mellett, amivel csak a 12. helyen foglalnak helyet egy ponttal megelőzve a kieső helyen tanyázó Tottenham U21-et. Legközelebb 15-én lesz esélye javítani a csapatnak a Chelsea U21 ellen idegen környezetben 13:00-kor a Kingsmeadow-ban.

United: Vitek; Jurado, Bennett, Fredricson, Hardley;Collyer (Huddlestone 72), Savage; Shoretire, Mainoo, Hansen; McNiell (Mather 45)

Nem használt cserék: Mastny, Murray

Gólok: Mainoo 21, 55, Hardley 83 ill.: Miller 30, Tsoungui 52, Ferguson 68

Lapok: Savage