Chelsea U21 - Manchester United U21 3-3

A United U21 ismét csak egy döntetlenre volt képes a Chelsea U21 vendégeként, az egy pontot is a hosszabbításban tudták megmenteni Shoretire góljainak köszönhetően.

Az első félidőben még a United örülhetett, miután Aaren-Hansen jóvoltából a vendégek vonulhattak előnnyel a félidei szünetre, azonban a második félidőben a Chelsea nagyon megtáltosodott. Először Hall egyenlített, majd Casadei meg is szerezte a vezetést. Úgy tűnt a 82. percben a csereként beállt Soonsup-Bell megadta a kegyelemdöfést, de aztán a 90. percben jött kiállítás a hazaiak részéről megingást eredményezetett és Shoretire kétszer is lecsapott két percen belül.

A Chelsea kezdte jobban a találkozót, egy beadott labdát követően a United még tisztázni tudott, de pont Casadei elé, akinek lövése méterekkel eltévesztette a kaput.

Jön is a United, Mainoo kap értékelhető labdát az ellenfél tizenhatosának jobb oldalán, középre tette, ott Hansen-t találta meg, aki gyönyörűen lövi ki a kapu bal oldalát. 0-1

Forson kap labdát a tizenhatos bal oldalán, beteszi Savage-nek lövésre, az viszont elhibázza a kaput.

Szép támadásépítés vendég oldalon, Shoretire passzol Mainoohoz a tizenhatos előterében, ő tovább adja Forsonnak, aki csúnyán elhibázza a kaput.

Szögletet végez el a vendég csapat, jól száll be a labda, Mainoo bele is teszi a fejét a kapu rövid oldalán, azonban a kapus ölébe pattan a labda, aztán sikerül tisztáznia a Kékeknek.

Hosszú idő után a Chelsea is hallat magáról, Giraud passzol be a jobb oldalról egy labdát Cassadei irányába, de ismét fölé bombázza a játékszert.

Második félidő eleje, Shoretire oszt ki nagyszerű labdát McNiell-nek, aki ziccerben vezetheti rá a kapusra, de sajnos csak az oldalhálót találta el, közben jelzett a partjelző is, les volt.

Forson vezette fel a labdát az ellenfél térfelére, kipasszol a szélre McNiell-nek, aki bevezette az alapvonalig, majd beadta középre. Jó lett volna az elképzelés, azonban mindenki előtt elszáguldott a labda.

A Chelsea támad,  Giraud vezeti fel a labdát a jobb oldalon, majd középre passzol, ahol nem talál csapattársat, nem úgy a bal szélen, ahol Hall-t hagyták üresen, így csak annyi volt a dolga hogy az üres hálóba kotorja a játékszert. 1-1

Elliot vezeti a Chelsea támadását a bal oldalon, cselezget, majd végül beadja a labdát középre, ahol Casadei fejét találja meg, ő pedig a kaput. A hálóőr nyújtózkodott de nem ért le az alsó sarokra. 2-1

Labdaszerzés hazai oldalon Giraud vezeti fel a labdát a jobb szélen, majd középre passzol, ahol mindenki előtt elmegy a labda, amit végül Hall gyűjtött össze, de próbálkozását kirúgják a védők.

Szép összjáték után a vendégek tizenhatosánál ismét betalál a Chelsea. Hall lövi középre a labdát, ahol Soonsupig gurul, ő pedig nem volt rest az üres kapuba passzolni. 3-1

A hosszabbításban járunk, mikor McNiell passzolja be jobb szélről teljesen szabadon, ahol a kiugró Shoretire lövi el a kapus mellett a játékszert. 3-2

A középkezdést követően a United labdát szerez, szépen letámadják a hazaiakat, Savage passzol ki a szélre Juradonak, aki a tizenhatoson belülre adja Shoretire felé, ő így kiegyenlít a meccs hajrájában. 3-3

Kilenc találkozót követően győzelem nélkül az U21-es United csapat 6 döntetlennel és 3 vereséggel, így a 12. helyen áll, csupán a Tottenham U21 és a West Ham U21 áll rosszabbul a tabellán. Következő alkalommal otthon fogadják a Wolves U21 csapatát a Leight Sport Village-en október 22-én 15:00-kor.

United: Vitek; Jurado, Fredricson, Bennett, Hardley (Murray 81); Savage, Collyer (Huddlestone 72); Hansen-Aaroen, Mainoo (McNiell 46), Forson; Shoretire

Nem használt cserék: Mastny, Mather

Gólok: Hansen-Aaroen 26, Shoretire 90+5, 90+6 ill.: Hall 52, Casadei 58, Soonsup 82

Lapok: Hardley, McNiell ill.: Giraud, Casadei, Elliot,

Kiállítva: Casadei