Newcastle United U18 - Manchester United U18 2-2

Az U18-as csapat kicsit jobban áll, mint a U21, azonban itt is vannak kifogásolható eredmények, most egy döntetlenre volt képes a fiatal alakulat a Newcastle U18 otthonában.

Williams révén a vendégek örülhettek először, ez azonban csak öt percig tartott, miután Munda egyenlíteni tudott. A második játékrész is adok-kapokká vált, Berry révén a 83. percben ismét a Unitednél az előny, azonban Thompson egyenlíteni tudott másodszor is a mérkőzésen a 89. percben, így kénytelenek voltak osztozkodni a pontokon.

Szép összjátékot követően Berry előtt volt lehetőség a United képviseletében, lövését azonban a hálóőr hárítani tudta.

Williams jobb oldalról ront rá a kapura, éles szögből rálövi, s bár elsőre úgy tűnt, a kapus hárítani tud, mégis bepattogott róla a labda. 0-1

Williams viszi fel a labdát a jobb oldalon, középre passzol Murray irányába, aki kapásból szerette volna bevenni a Szarkák kapuját, azonban elvéti a labdát, így lesz jó Berry-nek, aki viszont a centerben helyezkedő Wheatley-t találja telibe, így mondhatni a United felszabadított a Newcastle kapuja előtt.

Parkinson iramodik meg a hazaiak oldalán, középre passzol Munday irányába, aki kegyetlenül eltalálja a jobb felső sarkát a kapunak. 1-1

Egyből válaszolt volna a United, balról jöb a beadás, ami szintén kapásra volt jó Aljofree-nek, viszont a kapus hárítani tudott.

Murray kap jó labdát a jobb szélen, nem is vacakol, megindít egy szép lövést, ami azonban talán centikkel elmegy a kapu előtt.

Második félidő elején Williams kerül ismét kecsegtető helyzetbe, lövése azonban a kapus kezei között landol.

Murray adja be a labdát a bal szélen, Norkett azonban a kapus kezeibe fejeli a lehetőséget.

Kényelmesen passzolgat a United az ellenfél térfelén, Berry meglátja a lehetőséget a tizenhatos előterében, ellövi és neki lett igaza, a labda, mintha zsinóron húzták volna akadt be a bal alsó sarokba. 1-2

A mérkőzés végén jön a dráma, jobb szélről érkezik a beadás, Thompson megszelídíti a lasztit és bebombázza a kapus fölött a hálóba. 2-2

Még egy tizenhatoson belül elvégzett hazai szabadrúgás szállt kapu fölé, így az eredmény nem változott már a lefújásig. A csapat így a 8. helyen szerénykedik és  legközelebb november 12-én lépnek pályára szintén vendég környezetben, ahol az U21-hez hasonlóan városi rangadó következik 12:30-as kezdéssel.

United: Wooster; Nolan, Jackson, Aljofree, Murray; Oyedele, Fritzgerald (Baumann 75), Berry; Williams (Lacy 75), Wheatley (Musa 65), Norkett

Nem használt cserék: Baily, Myles

Gólok: Williams 20, Berry 83 ill.:Munda 25, Thompson 89

Lapok: Nolan, Williams, Wooster