Játékosértékelés: Galatasaray 3-3 Manchester United

Lássuk a Galatasaray elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: sajnos nem ez volt élete meccse, és akkor finoman fogalmaztunk. A kapott gólokat is a nyakába lehetne varni, ha nagyon ki akarná élezni valaki a helyzetet rá, ráadásul a labdák megjátszásakor is több esetben nagyon csúnyán elpasszolta azokat. Bár voltak védései is és 1-2 esetben megmentette a csapatot a góltól, összességében gyenge teljesítményt nyújtott. 2

Aaron Wan-Bissaka: fontos mentése is volt, remekül védekezett és egy okos gólpassz is a neve mellé került. 7

Harry Maguire: neki is volt fontos mentése, remek tisztázásai. Sokat javult a teljeesítménye és a megítélése is, de sajnos volt olyan gól, amikor ő sem állt a helyzet magaslatán. 6

Victor Lindelöf: gyengébb teljesítményt nyújtott, mint Maguire, de néhány alkalommal csúnyán eladta a labdákat. 5,5

Luke Shaw: nagy öröm a visszatérése és ez a csapat játékán is meglátszott. Védekezésével nem volt gond, gólpassz neki is kijutott, de talán elfáradt a meccs végére. 7

Sofyan Amrabat: sokakat meglepett, hogy nem Mainoo kezdett. Ami utólag érthető is, mert neki sem ez volt élete meccse. Nagy hibát nem vétett, de eléggé szürke volt a teljesítménye. 5

Scott McTominay: elképesztő mennyiséget futott és többször közel járt ahhoz, hogy ne csak egy gól legyen a neve mellett. 7

Antony: talán meglepő volt a teljesítménye, sokkal kiegyensúlyozottabb játékot nyújtott, mint ebben a szezonban szinte bármikor. A harmadik gól előtt is fontos szerep jutott neki. Ígéretes. 6

Bruno Fernandes: nála is elmondható az, ami a brazilnál, hogy az utóbbi időszak legjobb produkcióját láthattuk tőle. Gól, gólpassz, kapufa, kulcspasszok. 8

Alejandro Garnacho: ha azt írjuk, hogy ez a teljesítménye szinte biztosan jobb volt, mint Rashford szezonbeli bármelyik mérkőzése, ezzel sem lövünk nagyon mellé. Önbizalma nagyon rendben van és bár neki is voltak Marcus-hoz hasonló "belevezetemalabdátavédőbe" szituációi, összességében sokkal jobban megoldotta a helyzetek többségét. 7

Rasmus Hojlund: nagyon küzdött egész idő alatt, de a Galata rendkívül jól megszervezte a köré épített védekezést. 5,5

Kobbie Mainoo: (57. percben Sofyan Amrabat helyett) nagyon jól szállt be, ám a harmadik gólnál ő sem volt a helyzet magaslatán. 6

Anthony Martial: (57. percben Rasmus Hojlund helyett) régóta keresi önmagát, ezen a meccsen sem volt ez másképp. 5

Diogo Dalot: (77. percben Aaron Wan-Bissaka helyett) beállása után az addig semmit nem nyújtó Zaha folyamatos veszélyt jelentett a kapura. 0

Facundo Pellistri: (77. percben Alejandro Garnacho helyett) két lehetősége is volt, de egyiket sem tudta kihasználni. 0

Menedzser:

Erik ten Hag: Mainoo nélkülözése sokak számára érthetetlen volt, akárcsak az, hogy kétszer is vezetett két góllal a csapata, nem tudott úgy belenyúlni a mérkőzésbe, hogy megtartsa az előnyt a United. Döntetlen után pedig sokkal többet kellett volna tenni a győzelemért a gárdának. Egy ilyen fontos mérkőzésen jóval nagyobb befolyással kellett volna lennie a találkozóra a cseréivel. 5