Játékosértékelés: Newcastle 1-0 Manchester United

Lássuk a Newcastle elleni idegenbeli mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: A Galatasaray elleni hiba cunamija teljesen romba döntötte nem csak a saját, hanem a társai hitét is vele kapcsolatban. Ezúttal nem volt hibája, még egy nagyobb védése is akadt, de amint hozzá került a labda, a társak idegessé váltak. 5

Aaron Wan-Bissaka: Rashford teljes apátiája miatt folyamatosan egyedül kellett védekeznie a jobb oldalon, de végig a posztjától idegen pozíciókban tűnt fel ő is. A gólt szerző Gordonról is lemaradt. 4

Harry Maguire: Messze kitűnt akarásban és szenvedélyben a társai közül. Proaktívan védekezett és még egy gólban is benne volt, igaz, pont az ő lesen tartózkodása miatt érvénytelenítették. 7

Luke Shaw: Mesteri húzásnak szánhatta Ten Hag az ő középen szerepeltetését, de emiatt nagyon hiányzott egy hozzá hasonló játékos a bal oldali széljátékból. 6

Diogo Dalot: Ő is össze-vissza helyezkedett, a bekapott gól előtti szituáció pedig az ő helyéről indult. 80-90 százalékban nem jön be az ő bal oldalon játszatása. 4

Kobbie Mainoo: Próbált a lehető legtöbbet találkozni a labdával és amikor nála volt, akkor tudott is nyugalmat kölcsönözni a társaknak. Sajnos ezúttal a támadások valós segítése elmaradt a részéről, de még így is a jobbak közé tartozott. 6

Scott McTominay: Mint kés a vajon, úgy mentek el mellette a Newcastle középpályásai, támadásban pedig szinte semmit se tudott hozzátenni a csapathoz. Megfigyelhető, hogy olyankor nagyon el tud tűnni, ha nincs manchesteri dominancia. 5

Bruno Fernandes: Rengeteget melózott a középpályára, vagy akár a védelembe is visszahúzódva és az első félidőben csak benne és Garnachoban látszott valamiféle szikra támadásban. Viszont ahhoz keveset találkozott a labdával, hogy érdemileg befolyásolni tudja a mérkőzés képét. 6

Marcus Rashford: Az mindent elárul a teljesítményéről, hogy a helyére csereként beálló Antony-val sokkal előrébb volt a csapat, mint vele. 3

Alejandro Garnacho: Övé volt a csapat legnagyobb lehetősége az első félidő elején és utána is talán benne lehetett bízni, de egymaga ő is kevés volt ezúttal. 6

Anthony Martial: Céltalanul csatangolt, amikor presszingelve hibára kellett volna késztetnie az ellenfél védőit. Rá is igaz, hogy ha nem a United irányít, akkor szinte semmire se megy vele a csapat. 4

Antony: (61. percben Marcus Rashford helyett) Rajta legalább az akarás látszott, ami a teljes apátiában lévő Rashfordról nem volt elmondható. 5

Rasmus Hojlund: (61. percben Anthony Martial helyett) Teljesen bedarálták a hazai védők, szinte alig tudott azzal foglalkozni, amihez ért. 5

Sergio Reguilon: (80. percben Aaron Wan-Bissaka helyett) Elég sokat elárul a csapat támadójátékáról, hogy egy csereként beállt szélső védő távoli lövése volt az egyik legveszélyesebb momentum a második félidőben. 6

Sofyan Amrabat: (80. percben Kobbie Mainoo helyett) Védekezésben igyekezett besegíteni. 5

Menedzser:

Erik ten Hag: Csapata céltalan játéka biztosan az ő sara is, arra pedig nincs magyarázat, hogy regnálása óta egyetlen idegenbeli meccset se tudtak megnyerni a top 8 csapatok ellen. 5