Manchester United 1-1 Burnley

Vezetett, de nem tudott nyerni hazai pályán a United.

Fofana lövésével indult a találkozó, amit Onana biztosan fogott, majd Hojlund előtt adódott lehetőség, amit Casemiro átlövése követett, de egyikből sem lett gól.

A 8. perc elején remek manchesteri szögletvariáció végén Antony lőhetett 16 méterről, Muric-nak védenie kellett.

Két perccel később Eriksen lövése suhant el a kapufa mellett. Ez volt eddig a legnagyobb lehetőség.

A Vörös Ördögök fölénye egyre nőtt, azonban a félidő feléig csak kapufáig jutottak Fernandes révén.

A 24. percben Fernandes ugrott ki a védők közül, azonban nagyon lassan vezette a labdát és a védelem beérte őt.

Három perccel később hosszú idő után védenie kellett Onanának, aki Odobert lövését tolta a léc fölé.

Kezdett ébredezni a Burnley. Olyannyira, hogy a 35. percre több kaput eltaláló lövésük volt a vendégeknek, mint a hazaiaknak. Köszönhető ez részben annak is, hogy Larsen lövésénél Foster fejese is a gólvonal mögé jutott volna, ha Onana nem védett volna hatalmas bravúrral.

A 38. percben remek indítást kapott Foster, aki nagy helyzetben lőtt, Onanában elakadt a labda. Ez is óriási hárítás volt a hazai kapustól.

A 41. percben végre manchesteri helyzetet láthattunk ismét, de Garnacho sajnos csak oldalhálót talált.

A játékrész utolsó percében remek helyről lőhetett szabadrúgást a Burnley, Bruun Larsen kísérlete középre ment, Onana biztosan fogta azt.

Gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőkbe, a félidő első fele egyértelműen a hazaiaké volt, ám utána a vendégek is egyre veszélyesebben játszottak.

A szünet utáni első helyzet Antony neve mellé fűződik, Garnacho beadását küldte kapura a brazil, de Muric védett.

Megint a manchesteriek akarata érvényesült, de a gól nem akart megszületni.

Fernandes adta el a labdát saját térfelén, Amdouni próbált távolról kapuba lőni, de célt tévesztett.

A 69. percben egy szöglet után Diallo gurított le Garnachonak, aki kapura lőtt, Muric szögletre tornázta a labdát.

A 79. percben tört meg a jég. Berge adta el a labdát a középpályánál, Antony tört ki a védők között, nem tudták megállítani és a hosszú alsóba gurított 13 méterről, 1-0 a Unitednek!

Három perccel később Fernandes átlövése jutott el a kapuig, de Muric magabiztosan fogta a labdát.

A 85. percben hatalmas káosz volt a hazai tizenhatoson belül. Casemiro röviden fejelt haza, Onana távolról ugrott és nem érte el a labdát, McTominay tisztázott, Gudmundsson kapura lőtt, de védőről kipattant a labda. Brooks játékvezető visszanézte az esetet és Onana megmozdulását szabálytalannak vélte, ezért büntettőhöz jutott a Burnley. Amdouni állt a labda mögé és biztosan lőtt a bal alsó sarokba, 1-1.

A 90. percben Antony beadása pattant meg Vitinho kezén, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt. Fernandes lőhetett szabadrúgást jobbról, Casemiro csúsztatott, a kapus azonban védett, akárcsak Diallo lövésénél a 93. percben.

Odobert próbált elmenni Wan-Bissaka mellett, el is tudta lőni a labdát, Onana lábbal védett.

Még az utolsó pillanatban is volt lehetősége a győzelem megszerzésére a hazaiaknak, azonban Fernandes blokkolta Diallo lövését, így maradt az 1-1. Újabb kellemetlen eredmény ez a manchesteriektől.