Manchester United 2-0 Sunderland

A meccset elég álmosan kezdõ United, a második félidõben 2-0-ra legyûrte a Sunderlandet.

Az elsõ 5 percben a csapatok csak tapogatóztak. A United szögletekbõl veszélyezhetett volna, de sajnos egyelõre eredménytelenül.

Ezt követõen a vendégek két lövéssel jelezték, hogy komolyan kellett velük számolni. Az elsõ Wickham lövésnél egy DeGea bravúrra volt szükségünk. A második próbálkozás elkerülte a kaput.

A 12. percben a tizenhatoson belül egy gyanús lerántás történt, ahol Falcao került a földre, de a bíró sípja néma maradt. Majd a lecsorgó labdát Young küldte a kapura, ami csak centikre kerülte el azt.

Elsõ negyedóra végén labdabirtoklást tekintve vezet a csapat, de minden más mutatót tekintve kiegyenlített a játék.

Továbbra is inkább a középpálya közepén folyt a játék.

25. perc végén Valencia jó beadása után Young tüzelt a kapura, és O’Shea tisztázása a kapufáról kifelé pattant.

30. percben Di Maria szabálytalan megállítását követõen a kapuval szembõl elvégzett szabadrúgás sajnos elkerülte a kaput.

Egy tetszetõs támadás után a 33. percben Young lõtte el a labdát, és az nem sokkal kerülte el a bal kapufát.

Percek óta a kapujukhoz szegezte a csapat a Sunderlandet, de a végsõ megoldások hiányoztak.

Egy újbóli szabadrúgásból Rooney találta el a kaput, és Pantilimonnak kellett nagyot védenie.

Az elsõ félidõben kisebb-nagyobb helyzetek voltak itt is, ott is, de az eredményjelzõn még mindig 0-0 állt.

A második félidõre már Di Maria nem jött ki, a helyén pedig Januzaj folytatta a mérkõzést.

A második játékrész elsõ három percében két szögletet harcolt ki a csapat, amely mutatta, hogy folytatta a letámadást, de továbbra is eredménytelenül. Labdabirtoklás is 82-18 volt, de sajnos ez sem segített.

Ismét eltelt negyedóra, veszélyes helyzet nélkül. A csapat mezõnyfölénye folytatódott, de valahogy a kaputól 20-25 méterre elfogyott az ötlet a játékosoktól.

62. percben Fellaini beálláshoz készülõdött a pálya szélén.

64. percben Falcaót gólhelyzetben lerántotta John O’Shea a 16-oson belül, de Wes Brown kapta a pirosat, ami azt jelentette, hogy idõ elõtt mehetett zuhanyozni.

66. percben Rooney értékesítette a jogos büntetõt. Amivel végre a vezetés nálunk. 1-0 !!

A 68. percben a büntetõ-helyzet elhúzódása után Fellaini állt be, aki a 11-est kiharcoló Falcao helyére jött a pályára.

Az emberhátrány következtében a vendégek még inkább beálltak a kapujuk elé, és a betömörülõ védelem ellen a szögletek kiharcolásán túl többre nem futotta.

Vendégek cseréltek a 81. percben, amikor is Johnson helyett Steven Fletcher lépett pályára.

A 84. percben Rooney fejesével megduplázta az elõnyünket. 2-0 !!

A gólja után Rooney-t Mata váltotta pályán.

A hosszabbítás második percében Herrera megszerezte a harmadik gólunkat, csak hogy másodpercekkel késõbb a bíró lest mutatott. Kirúgás következhetett.

Ezután már nem történt említésre méltó esemény a pályán. Gyõzött a csapat, és meglett a kötelezõ három pont, amelynek következtében legalább a mai napot újra a képzeletbeli dobogó alsó fokán töltheti a gárda.

Premier League, 27. forduló

Játékvezetõ: Roger East

United:  De Gea, Valencia, Smalling, Evans, Rojo, Blind, Herrera, Young, Di Maria (helyére Januzaj 46’), Rooney (helyére Mata 84’), Falcao (helyére Fellaini 68’)

Cserék: Lindegaard, McNair, Carrick, Fellaini, Mata, Januzaj, Wilson

Sunderland: Pantilimon, Reveillere, van Aanholt, Brown, O’Shea, Cattermole, Larsson, Gomez, Johnson (helyére S. Fletcher 81’), Wickham (helyére Vergini 67’), Defoe (helyére Graham 67’)

Cserék: Mannone, Bridcutt Fletcher, Graham, Coates, Vergini, Watmore

Gólszerzõ: Rooney (66’ – büntetõbõl, 84’)

Sárga lapok: Valencia (45+1’), Van Aanholt (79’)

Piros lap: Wes Brown (65’)