San José Earthquakes 1 - 3 Manchester United

Mata, Depay és Pereira góljaival a második felkészülési meccsét is megnyerte a United.

Még a meccs elött sokan megemlítették, hogy a sérült (?) David De Gea kifutott a pályára és bemelegített.

Louis Van Gaal ugyanazt a kezdõ csapatot küldte pályára mint a Club America ellen.

A játékosok fekete karszalagot viselnek Gail Stephenson professzorra emlékezve, aki hétfõn elhunyt. Gail Stephenson közel 20 évig dolgozott a Unitdnél szemorvos szakértõként.

A San José csapata, csakúgy, mint a Club America megpróbálja azonnal nyomás alá helyezni a Unitedet. Blind - aki másodszor játszik egymás után középsõ védõt - zavarba is jön.

4. perc Depay csinál magának helyzetet, lõ, a kapus hárít,  Rooney próbálja belõni a kipattanót, a védõk blokkolnak, Mata próbálkozik éles szögbõl, de csak oldalhálót talál.

8. perc Young passzol Shawnak, aki beadja a labdát, Rooney és Depay szerencsét próbál de nem járnak sikerrel.

13. perc Young adja be a labdát, Schneiderlin érkezik rá a  jobb oldalon, megcélozza a bal alsót, de valahogy kikotorják a labdát az utolsó pillanatban.

15. perc A San José vezet támadást a jobboldalon de Shaw remekül becsúszva szerel.

Utána Darmian vezeti a rohamot a jobb oldalon. A szélsõ hátvédek mind védekezésben és támadásban is nagyon aktívak.

18. perc A San José elsõ szöglete következik. Johnstone kiöklözi a beívelt labdát, a játékszer viszont újra a  United kapuja fele tart, Johnstone most viszont már megfogja a labdát.

20. perc Ismét Shaw okoz problémát az ellenfél védelmének. Beadását kifejelik.

24. perc Young probál helyzetet teremteni társainak de beadása pontatlan volt.

26. perc Remekül építkezik a csapat. A támadás végén Mata passza után Shawnak kellene embert találnia de leolvasta a kapus a szándékát.

28. perc Mata és Darmian okoz problémát a jobboldalon, de a betömörülõ védelemben elakad a labda.

32. perc GÓL! Türelem rózsát terem. Ismét remekül felépített támadás után Young teszi vissza középre a labdát, Mata érkezik, eltolja balra és kilövi a jobb alsó sarkot. Úgy tûnt, hogy Depay belért a labdába, de a gólt Matának adják.

33. perc Rooney sarokkal hozza helyzetbe Shawt, lövését blokkolják.

37. perc GÓL! Egy gyors kontra után Rooney elveszti a labdát, de nyomást helyez a védõre aki rosszul passzol vissza társának, Memphis pedig lesen van, lecsap a labdára és higgadtan elgurítja a kapus mellett.

42. perc GÓL! Szépít a San José. Schneiderlin mellett törnek be a büntetõterületre a jobb oldalról, beadás után Jones nem ér oda az érkezõ emberre, de a kérdés igazából az, hogy hol volt Blind? Johnstone-nak esélye sem volt védeni.

43. perc A United máris támad. Shaw beadását Mata próbálja bevágni. Úgy tûnik, hogy egy védõ kézzel blokkol, de a bíró nem ítél büntetõt.

45. perc Depay Matát hozza helyzetbe, aki ellövi a labdát. A kapus blokkol és ezzel véget is ér az 1. félidõ.

Nem véletlenül nem említettük meg olyan sokszor a San José csapatát. A United végig uralta a játékot. Szabálytalanság is szinte alig volt. Nem olyan erõszakos az ellenfél mint az elõzõ találkozón, Van Gaal viszont valószínûleg elégedetlen lesz a bekapott góllal. Schneiderlin túl könnyen megadta magát, Blind pedig sehol sehol sem volt.

Következik a második félidõ.  Louis Van Gaal állja a szavát és Johnstone-on kívûl mindenkit lecserél.

48. perc A San José gyors támadással próbálja sokkolni a Unitedet, eredménytelenül.

55. perc Pereira próbálkozik lövéssel de nem úgy sikerült ahogy szerette volna, a kapus könnyedén fogja a próbálkozását.

61. perc GÓL! Lingard a jobb oldalról adja be remekül a labdát, a 10-es poszton játszó Pereira pedig nem hibázik, higgadtan fejel a kapuba.

70. perc Szép támadást vezet a San José csapata de a csatár a léc fölé bombáz.

87. perc McNair próbálkozik egy beadással a jobb oldalon de nem sikerül embert találnia.

90. perc Nincs hosszabbítás, véget ért a mérkõzés.

A második félidõ jóval eseménytelenebb volt mint az elsõ. Hiába hozták magukat remek helyzetbe a fiatalok, túl könnyen elvesztették a labdát. Schweinsteiger próbálta irányítani a játékot de még õ sem tudta megmenteni a csapat teljesítményét. A San José egyre jobban visszajött a meccsbe és az utolsó 15-20 percben viszonylag rendszeresen próbáltak gondot okozni a kaotikusan védekezõ Unitednak.

International Champions Cup
San José Earthquakes 1 - 3  Manchester United (1-2)

San José, 18 000 nézõ

United (elsõ félidõben): Johnstone, Darmian, Jones, Blind, Shaw, Carrick, Schneiderlin, Young, Mata, Memphis, Rooney

United (második félidõ): Johnstone, McNair, Smalling, Evans, Blackett, Lingard, Schweinsteiger, Herrera, Pereira, Januzaj, Wilson

Gólszerzõk: Mata 32', Depay 37', Pereira 61' valamint Alashe 42'