Leicester City 1-1 Manchester United

A hétvége rangadójának kikiáltott mérkõzésen már a félidõben kialakult az 1-1-es végeredmény, ahol a United túlnyomó labdabirtoklási fölénye nem tükrözi az eredményt.

Nem várhatta túl jó helyzetbõl a United ezt az összecsapást, ugyanis a holland menedzsernek 7 játékost mellõzve kellett összeállítása a kezdõcsapatát.

Egy érdekes felállás volt a mérkõzés elõtt feltûntetve, a holland menedzser 3-4-1-2-es kezdõt vázolt fel.

Az elsõ öt perc elteltével kiderült, hogy tényleg három védõvel állt fel a United, mely a tavalyi évben nem túl jól muzsikált. Egyelõre a középpályán folyt a játék.

A 8. perc, az elsõ United szöglet, de sajnos komolyabb veszélyt nem jelentett. Majd egy hamar visszaszerzett labdát Rooney küldött meg erõtlenül, de ez csak arra volt elég, hogy meglegyen a csapat elsõ kaput eltaláló lövése a statisztikában.

13. perc, elsõ hazai szöglet. De Albrighton lövése kitekeredett a túlsó oldalon.

14. perc, Young akasztott meg egy Leicester ellentámadást szabálytalan eszközökkel, és ennek köszönhetõen villant is az elsõ sárga lap a mérkõzésen.

17. perc, Rooney eresztett meg ismét egy lövést, de Schmeichelnek nem okozott gondot.

Labdabirtoklási adatokat látva, 33%-67%-ban a Vörös Ördögöknél van többet a játékszer.

23. perc, második vendég szöglet, ami után jöhetett a harmadik is.

24. perc a szöglet után a dán kapus azonnali indítása után egy gyors kontrának köszönhetõen Vardy-t sikerült kiugratni, aki higgadtan gurította el a labdát De Gea mellett. 1-0 a Rókáknak!!

Ezzel a góllal az ifjú angol megdöntötte Ruud van Nistelrroy 10 egymást követõ meccsen szerzett találatos rekordját.

31. perc, egy balszélen elfutó Leicester játékos pontosan ívelt be a kapu elé, és De Gea nagy védésére volt szükség, hogy ne változzon az eredmény.

Az utóbbi percekben a Rókák átvették a játék irányítását. A megszerzett gól után sem álltak be védekezni. A bekapott góltól kicsit nehezen rázódott fel a United.

37. percben Martial az alapvonalig levitte a labdát, és ott kicsiben játszotta meg Schweinsteigert, hátha a rövid sarokba sikerül bekotornia a labdát, de a dán kapus ismét a helyén volt.

45 perc, egy újabb United szöglet. Mata szépen kanyarintotta befelé a labdát, és Okazakit lerázva magáról Schweinsteiger a kapu közepébe bólintott. Ezzel a német megszerezte elsõ gólját vörös mezben. 1-1 !!

Ha reálisan nézzük egy kiegyenlített elsõ félidõ után a csapatok az 1-1 tudatában mehetnek a negyedórás pihenõre.

Egyik oldalon sem történt változtatás a félidõben.

48. perc, egy ígéretes manchesteri szabadrúgás az ellenfél 16-osának szélérõl. Melyet Young végzett el, Schweinsteiger emelkedett a legmagasabbra, és a dán hálóõrnek kellett kiütnie a labdát a gólvonalról.

Az utóbbi percekben eseménytelenül, fõként a középpályán ment a játék, túlnyomórészt a vendégek labdatartásával.

59. perc, megint egy jogos szabadot kapott a United. Young beívelését a védõk fejelték ki.

65. perc, egy újabb Leicester kontrát követõen három támadó két védõvel szemben nyargalt a kapu felé, és egy óriási De Gea védést láthattunk lábbal.

68. perc, a mérkõzés elsõ cseréje, Rooney jött le, és Memphis állt be a helyére.

72. perc, egy les gyanús helyzetbõl Ulloa lõhetett szabadon, de jócskán célt tévesztett.

77. perc, ismét sarokrúgás a Vörös Ördögöknek. Ebbõl sem lett veszélyes helyzet, de Smalling összefejelt az egyik hazai védõvel. Hála az égnek pár másodperc után a belsõ védõ fel tudott állni, és folytatta a mérkõzést, mintha mi se történt volna.

79. perc, egy Mata lövés, de egy védõ lábról pattant kifelé a labda.

81. perc, egy röviden hazaadott labdára próbált meg lecsapni Vardy, de De Gea pontosan idõzítve jött ki a kapujából, és sikerült ellõnie a játékszert.

82. perc, Memphis kerül kiszorított helyzetbe, de sajnos nem sikerült jól eltalálni a labdát.

88. perc, egy Leicester szabadrúgás után Drinkwater egy távoli löketet eresztett meg, de a lövés láttán aligha ugrott meg De Gea pulzusa.

90. percben Vardy-t ugratták ki, de a 16-oshoz érve rossz megoldást választott, és elmaradt a veszélyes helyzet.

91. perc, egy Darmian sistergõs, de nem találta el a kaput.

A hosszabbítás 2 percének letelte elõtt néhány másodperccel jött a hármas sípszó.

Úgy látszódott a játékosok arcán, hogy az egyik csapatnak sem jó ez a döntetlen

Premier League, 14. forduló

King Power Stadium

Játékvezetõ: Craig Pawson

Leicester: Schmeichel; Simpson (helyére De Laet 80’), Huth, Morgan (c), Fuchs; Mahrez, Kanté, Drinkwater, Albrighton (helyére Schlupp 70’); Okazaki (helyére Ulloa 60’), Vardy.

Cserék: De Laet, King, Schlupp, Ulloa, Dyer, Schwarzer, Inler.

United: De Gea, Darmian, McNair, Smalling, Blind, Carrick, Schweinsteiger, Mata, Young, Rooney (helyére Memphis 68’), Martial.

Cserék: Romero, Borthwick-Jackson, Fellaini, Memphis, Pereira, Schneiderlin, Rashford.

Gólszerzõk: Vardy 24’ illetve Schweinsteiger 45+1’

Sárga lap: Young