Játékosértékelés: Liverpool 2-0 United

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége a manchesteri játékosok teljesítményét a Liverpool elleni EL-derbin...

David De Gea: a teljes keret legnagyobb kincse. Rajta nem múlt semmi, klasszis teljesítmény volt a mai is. Csak azért nem kap tizest, mert a kirúgásai ma az átlagosnál sokkal pontatlanabbra sikeredtek....De, mégis megkapja a tizest, mert rá büszke lehetett minden szurkoló most (is). 10

Guillermo Varela: az elsõ félidõben viszonylag jól megoldotta a védekezést, bár akkor is volt 1-2 szituáció, amikor lemaradt az emberérõl, ám a második játékrészre teljesen eltûnt. Támadáshoz sem tudott hozzátenni sokat. 4

Chris Smalling: még mindig nem nõtte ki azt a tulajdonságát, hogy könnyen zavarba hozható. Ma is vágta ki a labdákat eszetlenül arra, amerre állt. Még mindig nincs olyan ember a klubnál, aki megtiltaná neki a felíveléseket, ami nagy baj. Elfáradt a szezon végére. 4

Daley Blind: az elsõ 45 perc kész rémálom volt vele a védelemben, szerencsére látta ezt Van Gaal is és szünet utánra kitette bal szélre, ahol nem okozhat akkora károkat. Ott jó lenne Shaw cseréjének. 3

Marcos Rojo: õ is hasonlóan képes zavarba jönni, mint Chris. Firmino nem egyszer megbolondította õt, de legalább elmondhatja magáról, hogy volt egy lövése. Ezen a találkozón nem sok ilyen játékos volt. 4

Morgan Schneiderlin: ezúttal Fellaini személyében akadt társa is a középpályás védekezésben - legalábbis a második félidõben, mert az elsõben sokszor egyedül kellett felvennie a harcot a Liverpool középpályájával. Nem ez volt élete meccse, de még így is a jobbak között volt. 5

Marouane Fellaini: sokszor olyan õ a pályán, mintha egy szumós megpróbálna magyar néptáncot tanulni. Lehet, hogy a dobbantás kiválóan menne neki, de összességében inkább csak rontana az összképen. Vannak jó megoldásai minden mérkõzésen, de közben a sok rossz ezeket elmossa. Így volt ez ma is. Fõleg az elsõ 45 perce sikerült rendkívül borzalmasra (és bosszantóra), fordulást követõen azért javult védekezésben és támadásban is. 4

Marcus Rashford: jobb szélen kezdett és csak egy félidõ jutott neki. Nem sok babér termett neki, Varelával nem igazán tudtak gondot okozni a hazai védelemnek. 4

Juan Mata: a csapatkapitány, aki egyáltalán nem tudott a csapat vezére lenni. Nála védekezésrõl nem is lehet beszélni, de ezúttal támadásról sem igazán. A fordulás után összeszedte magát, de nem sokáig tartott az õ és a United fellángolása. 4

Memphis Depay: nála meg inkább nem szeretnénk védekezésrõl beszélni. Mindenkinek jobb, ha vissza sem jön saját kapuja elé. Ma is ez volt a helyzet, de sajnos visszament védekezni - bár ne tette volna! Az elsõ gól az õ lelkén száradt. Egyetlen jó pillanata volt, mikor nagyszerû kiugratást adott Martialnak. (Bár abból sem lett semmi) 3

Anthony Martial: egyedül képtelen volt bármire is, felörlõdött a liverpooli védõk között. 3

Michael Carrick (Rashford helyett a 46. percben): sokkal magabiztosabbnak tûnt a hátsó alakzat vele, mint Blinddel, aztán jött a 73. perc és a hibája, ami megpecsételte a United sorsát. 3

Bastian Schweinsteiger (Schneiderlin helyett a 78. percben): amikor egy csapat nem akar játszani, akkor jöhet bárki, csodát nem tud tenni. A német sem tudott, de legalább visszatért, ami pozitívum. -

Ander Herrera (Juan Mata helyett a 78. percben): Van Gaal beküldte õt is, hátha tud tenni valamit. Nem tudott õ sem, vele sem lendült a játékunk.