Manchester United 1-1 West Ham United

Egy kései egyenlítõ góllal sikerült újrajátszásra menteni a párharcot az FA-kupa elõdöntöjébe jutásért folytatott küzdelemben.

A meccs kezdése elõtt vált biztossá, hogy az utóbbi két év gyõztese, az Arsenal nem lesz ott az idei FA-kupa elõdöntõjében, miután a Watford gyõzte le õket 2-1-re az Emirates-ben.

A csapat felállása nagyon hasonlít a hétközben pályára lépõ kezdõre. Mata a bajnokságban szerzett piros lapja miatt ma eltiltását tölti.

A cserepadon megint egy új név tûnt fel. Egy újabb akadémista kapott helyet a padon. Õ Ro-Shaun Williams, 17 éves belsõvédõ. Van Gaal nem fél fiatalokhoz nyúlni, ha szûk a felnõtt keret.

2. perc, Rashford indult meg, de szerelni tudták még idõben. Meg is van az elsõ hazai szöglet.

Egy szépen középre érkezõ labdát Fellaini bólintotta igen csak a kapu fölé.

4 perc, Varela adott középre, a labdát Lingard lõtte el kapásból, de az jócskán elkerülte a kaput.

5. perc, a West Ham is megmutatta, hogy a pályán volt, Andy Carroll bombázott a kapu fölé.

6. perc, Emenike villámgyorsan ment el a védõk mellett, és centikre gurított el a hosszú kapufa mellett.

Mozgalmasan indult a meccs. Egyik csapat sem védekezésre rendezkedett be.

10. perc, ismét Andy Carroll robbant be egy labdára, de nem tudta irányítani a labdát, így ez is célt tévesztett.

13. perc, a második hazai szöglet, de nem tartogatott veszélyt magában.

Az elsõ negyedórára nem lehetett panaszunk, kisebb-nagyobb helyzet itt is, ott is.

16. perc kezdetén Lingard vitte a labdát, majd megpróbálta a rövid kapufára visszahúzni azt, sajnos néhány centit tévedett.

18. perc, egy mutatós lövéssel, egy fél ollóval vétette észre magát Rashford, de alaposan a lelátón kötött ki a laszti.

18. perc, Creswell beadását Emenike fejelte közelrõl a kapura, de De Gea kiválóan helyezkedett.

20. perc, Martial adott be a balszélrõl, amit Herrera kapásból lõtt el, de ez is elkerülte a kaput.

27. perc, megint egy szépen felépített támadás után Rojo ívelt középre, de a pontosan érkezõ Herrera megint célt tévesztett.

30. perc, megint Rashford keveredett a kapu elé, de a lövését blokkolták.

33. perc, Lingardot felrúgták, de a bíró tovább intett, majd Fellaini lerántotta az egyik vendég játékost, amiért szólt a síp, és a belga kapott egy sárga lapot.

40. perc, egy nem túl távoli vendég szabadrúgás, ami kicsit veszélyes is volt, de a flipperezõ labdával nem tudtak a kapura fordulni, így sikerült felszabadítani.

42. perc, hazai szöglet. De a védõk jó helyen voltak, így bedobás lett belõle.

45+1. perc, egy jól középre adott vendég labdát De Gea húzott le a levegõbõl.

Jött a félidõ. A csapatok döntetlen eredménnyel mehettek a 15 perces szünetre.

Cserék nélkül folytatódott a mérkõzés.

A második félidõ eleje kissé óvatosabban kezdõdött. Fõként a középpályán folyt a játék.

51. perc, az elsõ hazai szöglet a második félidõben. Egy érdekes helyzet, mintha egy védõ kezére pattant volna a labda, de a bíró sípja néma maradt.

55. perc, egy igen lendületes hazai támadást csak szabálytalanul tudott megállítani Dimitri Payet. Villant is a sárga. A szabadot Herrera lõtte, és most is kezezést jeleztek, de a bíró hajthatatlan volt. Bedobás következett.

57. perc Rashfordot állították meg szabálytalanul. Újabb szabadrúgás a 16-os vonala mellõl. Herrera izomból a kapura küldte, de a vendég kapus magabiztosan fogta a lövést.

59. perc, Lingard robbant volna ki, de szabálytalan megállítása újabb vendég sárga lapot ért.

59. perc, már a sokadik kéz gyanús eset a 16-oson belül, de a bíró nem akarta egyiket sem szankcionálni.

65. perc, most a másik oldalon egy vitatott becsúszás, de Rojo szépen tisztázott a büntetõterületen belül. Visszajátszásból látszódott, hogy most jól döntött a bíró ebben az esetben.

67. perc, vendég szabadrúgás. Dimitri Payet a labda mögött. 25-26 méterrõl csavart hajszálpontosan a kapuba. Védhetetlen lövés, ami a kapufáról pattant befelé. 0-1!!

70. perc, Martial nagy lehetõsége. De a vendég kapus a helyén volt.

71. perc, Carrick követett el egy taktikai szabálytalanságot, ami sárga lapot ért a bírónál.

74. perc, hazai szabadrúgás ismét a 16-os vonal mellõl. Blind labdáját a védõk sarkazták ki. Szöglet következhet.

75. perc, Payet Smallinggal 1-1-ben ment a United kapu felé, de a bíró lefújta a mezhúzást. Szabadrúgás kifelé.

77. perc, újabb United lövésbe vetõdött bele egy védõ.

79. perc, Antonio csúszott be nagyon csúnyán. Schweinsteiger pár perccel a pályára lépése után akár meg is sérülhetett volt. Sárga a vendég játékos jutalma.

82. percben, Martial harciasságának köszönhetõen begyötörte a labdát. Ezzel kiegyenlítve az állást. 1-1!!

Ezzel megélénkítve a mérkõzést, és egyszerre felrobbantva a hangulatot a stadionban.

86. perc, Memphis volt helyzetben, aki Rojo-nak gurította le a labdát, de nagyon csúnyán mellé lõtte.

87. perc, Carrick lõtte meg 20-ról a labdát, alig centikkel tévesztett célt. Ez hiányzott nagyon a csapatkapitányból.

89. perc, újabb hazai szöglet. Sajnos ezúttal sem hordozott veszélyt.

90+1. perc, egy takart, lapos lövést bravúrosan védett De Gea.

90+2. perc, sorozatos vendég szögletek, melyek végül nem okoztak közvetlen veszélyt.

A bíró 1-1-es döntetlen állásnál fújta le a mérkõzést, mely újrajátszást eredményez a West Ham otthonában az FA-kupa elõdöntõjébe jutásért folytatott küzdelemben.