Manchester United 1-1 Liverpool

Az Európa-liga visszavágó mérkõzés jól indult a hazaiak számára, de az elsõ félidõ végén bekapott gól megpecsételte a csapat sorsát.

Kezdõcsapatot tekintve szinte ugyanaz a tizenegy kezdett, mint egy héttel korábban az Anfield Road-on.

Fellaini is maradt a kezdõben, akinek a múlt heti könyöklését szankció nélkül hagyták, így számíthatott rá Van Gaal.

A padon egy régi ismerõs név. Valencia a mûtéte után most elõször volt ott a keretben.

1. perc, Rashford rögtön a szélen futott el, de nem sikerült középre adnia.

Az elsõ 5 perc során látszódott, hogy egymásnak estek a csapatok. Nem állt vissza az összetettben elõnyben levõ Liverpool sem.

8. percben, Fellaini került helyzetbe, de a szabálytalansága miatt kifelé szabadrúgás.

A kapuk még nem kerültek veszélybe egyik oldalon sem. Jobbára a középpályán folyt a harc a labdáért.

15. perc, Rashord kiugratása után az elsõ hazai szöglet. Amibõl sajnos nem alakult ki veszélyes helyzet.

19. perc, Lingard hajszál híján gólt fejelt Rojo beadása révén.

Ugyanebben a percben, Mata maradt tisztán, és nagy helyzetben gurított a kapu mellé.

22. perc, Martial cselezte be magát a 16-oson belülre, de sajnos jócskán fölé lõtt.

Most megvolt a csapatban az a tûz, ami az elsõ mérkõzésrõl nagyon hiányzott.

24. perc, ismét Rashford elõl kellett a vendégeknek tisztázniuk.

28. perc, Coutinho nagyon veszélyes lövése, de De Gea bravúrral védte a sarokra tartó labdát.

30. perc, távoli Firmino lövés, de a spanyol kapus könnyen fogta a játékszert.

31. perc, Martialt buktatták, egybõl a bûntetõ pontra mutatott a bíró. A tizenegyest a francia támadó higgadtan értékesítette. 1-0!!

35. perc, vendég szabadrúgás, amit Sturridge vállalt el, és a kapufát találta el.

36. perc, ígéretes hazai szabadrúgás, de a középre ívelt labdát könnyedén kifejelték.

37. perc, ordító Rasford helyzet, de a centerezése pontatlan volt.

41. perc, Henderson került egyedül a 16-oson belülre, de fölé tekerte a labdát.

43. perc, újabb hazai szabadrúgás, de a lapos lövést könnyen ki tudták vágni.

Ugyanebben a percben Fellaini középre fejelésére pontosan érkezett Rojo, de mellé belsõzött.

45. perc, Coutinho-t nem vette senki se komolyan, így szinte begyalogolt a labdával a kapuba. Éles szögbõl már csak De Gea mellett kellett a kapuba emelnie. 1-1!!

Nem jött jókor ez a bekapott gól. 15 perce van a csapatoknak kipihenni a félidõ fáradalmait.

A második félidõre Valencia állt be Varela helyére.

A játék színvonalát igencsak magasra helyezték az elsõ félidõvel.

52. perc, hazai pontrúgás, de kifejelték a védõk a középre ívelt labdát.

57. perc, Rashford egy szélrõl kapott labdát egy kissé erõtlenül lõtte a kapura.

60. perc, Fellainire íveltek fel pontosan egy labdát, de pontosan Mignolet kezébe fejelte a labdát.

Kicsit lassabb lett a tempó az elsõ félidõhöz képest.

62. perc, Sturridge került a kapu elé, de nagyon csúnyán fölé-mellé rúgta a játékszert.

63. perc, Martial alakított ki helyzetet, de õ is igen csak kaput tévesztett.

Újabb United csere. Darmian állt be, aki Rojo-t váltotta a pályán.

68. perc, vendég szöglet, amit kisebb kavarodást követõen kivágtak a hazaiak.

A holland menedzser kihasználta harmadik cserelehetõségét is. Carrick helyére Schweinsteiger állt be.

72. perc, Rashford a szélrõl futott be, de a Fellaini-nek adott passzt a belga igen csak a kapu mellé tekerte.

75. perc, egy liverpooli támadás után ziccert rontottak, másik szemszögbõl nézve De Gea volt, jókor, jó helyen.

78. perc, egy életerõs Coutinho lövés, amit a spanyol portásnak a léc alól ki kellett tornáznia.

80. perc, egy vendég szabadrúgás a 16-os vonaláról. De végül teljesen veszélytelen lett.

86. perc, egy liverpooli kezezés a 16-oson belül, de a bíró vétlennek találta, és nem fújta le.

Ezután már említésre méltó esemény nem történt. Az utolsó negyedórában leginkább a biztos labdatartásra törekedett a vendég csapat.

3-1-es összesítéssel a Mersey-parti csapat az Európa-liga következõ fordulójában.

Európal-liga, nyolcaddöntõ

Manchester United 1–1 Liverpool

Játékvezetõ: Milorad Mazic

United: De Gea, Varela (helyett Valencia), Smalling, Blind, Rojo (helyett Darmian), Carrick (helyett Schweinsteiger), Fellaini, Lingard, Mata, Martial, Rashford

Cserék: Romero, Darmian, Valencia, Williams, Schneiderlin, Schweinsteiger, Memphis

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Milner, Can, Henderson (helyett Allen), Lallana, Coutinho, Firmino (helyett Benteke), Sturridge (helyett Origi)

Cserék: Ward, Toure, Smith, Allen, Ibe, Origi, Benteke

Gólszerzõk: Martial illetve Coutinho

Sárga lap: Blind, Fellaini, Schweinsteiger illetve Coutinho, Clyne, Firmino