Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Crystal Palace

Lássuk a Crystal Palace elleni hazai bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Még a Villa elleni mérkõzéshez képest is kevesebb dolga akadt, pedig az nagy szó. Néhány magas labda elkapása, illetve a kirúgások elvégzése mellett szinte végig csak nézõként volt jelen. 6

Antonio Valencia: Mióta visszatért, nagyon jól látja el a védelem jobboldalán a feladatait. Gyors, nagyon támadószellemû, emellett védekezésben se hozták még zavarba. 8

Chris Smalling: Bár kevés veszélyt jelentett a kapura, ettõl függetlenül jól semlegesítette Adebayort. Kényelmesen lehozhatta a mérkõzést, különösebben nem kellett megizzadnia. 7

Daley Blind: Õ neki se kellett megerõltetnie magát, egy-két keresztezésen kívül sok feladatot nem adtak neki a londoni támadók. A Villa ellen, és most is játszhatott volna helyette akár más is, hogy kicsit pihenhessen. 7

Matteo Darmian: Gyakorlatilag mindkét gólban benne volt. Pályafutása elsõ manchesteri gólja eléggé emlékezetesre sikerült, és azzal be is biztosította a csapat gyõzelmét, de az öngólt megelõzõen is õ passzolta be középre a labdát. Többet lépett fel támadásokhoz, mint a jobbszélen szokott. 8

Morgan Schneiderlin: Ezúttal azon ritka alkalmak egyike történt meg, hogy csak egy játékos látott el védekezõ feladatokat a védõsor elõtt, az ellenfél támadójátéka pedig nem állította különösebben nagy feladatok elé Schneiderlint. Az viszont, hogy egy ilyen ellenfél ellen ennyi hibával, és rossz átadással játsszon valaki, kevéssé érthetõ. 6

Juan Mata: Jobb teljesítményt nyújtott középen, mint a szélen, de az elsõ félidei jobb teljesítménye utána megint elszürkült, és mintha a pályán se lett volna. 6

Wayne Rooney: A Villa elleni meccs után ezúttal is parádésan osztogatta a hosszú labdákat, általában Valenciát megtalálva vele a szélen. Ha kellett mélyen visszahúzódott labdáért, néha lövéseket is megeresztett. Távol van még csúcsformájától, de a sérülése idején látott játékhoz képest elõrelépés történt, mióta a csapatban van, még ha nem is túl nagy. 7

Jesse Lingard: Volt két gólszerzési lehetõsége, de mindkettõt elpuskázta. Sokat volt játékban, de igazán a szélen Valencia villogott helyette. 6

Anthony Martial: Az elsõ félidõben kétszer is nagyobb védésre késztett Speronit, de sajnos nem jött össze a gólszerzés. Sebességével könnyen megtudta verni a csak lézengõ Palace-védõket. 7

Marcus Rashford: Árad belõle az önbizalom, többször is nagyszerûen tudta megverni a védõit, a második félidõben pedig remek lehetõséget dolgozott ki Lingardnak, amit aztán maga is gólra válthatott volna. A gól ezúttal elmaradt, de megint jól játszott. 7

Memphis Depay (Rashford helyére a 63. percben): Sokat próbálkozott, és akart. 6

Ander Herrera (Lingard helyére a 71. percben): Jól szállt be a mérkõzésbe, bár az érthetetlen még mindig, hogyan sérülhet meg 3-4 mérkõzésenként. 6

Marouane Fellaini (Rooney helyére a 78. percben): Beállásakor már mindkét csapat a végsõ sípszót várta nagyjából, így sokat nem kellett és nem is tudott hozzátenni a játék képéhez.