Carrick mérföldkövei

Michael Carrick a United TOP20 legtöbbet pályára lépõ játékosai közé léphet egy éves szerzõdéshosszabbításának köszönhetõen. Lássuk eddigi mérföldköveit Vörös Ördögként.

A 34 éves játékos 421. alkalommal ölthette magára a Vörös Ördögök mezét a múlt hónap végi FA-kupa döntõben, amivel tovább bõvítette így is ékes trófeagyûjteményét, többek közt egy Bajnokok Ligáját, egy Klub-világbajnokságot, egy Ligakupákat, és 5 Premier League címet begyûjtve.

Carricknek mindössze 17 mérkõzésre van szüksége ahhoz, hogy megelõzze a 20. helyezett Garry Pallistert, és erre nagy esélye van a 2016/17-es szezonban, különösen Mourinho nyilatkozata után: "Ebben az évben mutatott fomája megmutatja, hogy milyen képességekkel rendelkezik és hogy minden korábbinál jobban élvezi még mindig a játékot. Nagyon várom már a vele való munkát."

A következõkben nézzük végig Carrick mérföldköveit a Unitedben:

Elsõ mérkõzés kezdõként, 2006. 08. 06, Watford ellen (idegenben) 2-1, Premier League:

Csupán néhány napot kellett várni, mielõtt biztosította volna helyét Sir Alex Ferguson kezdõ 11-ében, miközben segített kivitelezni egy tökéletes szezonkezdetet a Vicarage Roadon. Ryan Giggs szerezte a gyõztes találatot a mérkõzésen.

Elsõ gól, 2007. 01. 13., Aston Villa ellen (otthon), 3-1, Premier League:

Egy tipikusan gyorsan lezáruló mérkõzés az Old Traffordon, amint Carrick a 13. percben egy lapos lövéssel betalált Tomas Sorensen kapujába Park Ji-Sungnak, az elsõ gól szerzõjének köszönhetõen. Michael a harmadik gól elõkészítésében is jeleskedett, amint egy szép átadást követõen a 35. percben Ronaldo fejjel megszerezte a harmadik találatot.

50. mérkõzés, 2007. 05. 09., Chelsea (idegenben), 0-0, Premier League:

A fõpróba az elsõ, új Wembley-ben rendezett FA-kupa döntõje elõtt, ahol a Kékek díszsorfalat álltak a már bajnok Vörös Ördögöknek. Carrick a 65. percben váltotta Gabriel Heinzét egy nagyon alacsony színvonalú találkozón.

100. mérkõzés, 2008. 05. 11., Wigan Athletic (idegenben), 2-0, Premier League:

Egy nagyon emlékezetes mérkõzés minden United érzelmû drukker számára. A bajnoki cím az utolsó fordulóban dõlt el végül a United javára, Ronaldo és Giggs jegyezték a találatokat ezen a meccsen. Carrick végigjátszotta a teljes 90 percet és a lélekjelenlét nagyon fontosnak bizonyult, amint a Vörösök elütötték a bajnoki címtõl a Chelsea-t.

200. mérkõzés, 2010. 11. 20., Wigan Athletic (otthon), 2-0, Premier League:

Újfent a Wigannel ünnepelhette újabb századik fellépését Carrick. A mérkõzésen Evra és Hernandez szállították a gólokat. A mexikói a 64. percben váltotta Carricket, amely mérkõzést végül kilencen fejezték be a vendégek Antolin Alcaraz és Hugo Rodallega kiállításának köszönhetõen.

250. mérkõzés, 2012. 01. 04., Newcastle (idegenben), 0-3, Premier League:

Egy nagyon rossz este Carrick szülõhelyétõl nem messze. Phil Jones öngólja biztosította be a 3-0-s vereséget. Demba Ba és Yohan Cabaye lõtték a további gólokat, a középpályás pedig végigjátszotta a mérkõzést.

300. mérkõzés, 2013. 01. 26., Fulham (otthon), 4-1, FA-kupa:

Egy évvel késõbb Carrick sokkal boldogabban ünnepelhetett, amint otthon vetettek véget a Fulham azévi FA-kupa reményeinek. Hernandez kettõt vállalt a mérkõzésen, majd alig egy óra elteltével Scholes váltotta Michaelt.

400. mérkõzés, 2016. 01. 02., Swansea (otthon), 2-1, Premier League:

A középpályás a hosszabbítás perceiben váltotta Ander Herrerát, amint a Vörös Ördögök egy nagyon fontos gyõzelmet arattak 2016 kezdetén.

Gólok: 23 gólja között található egy dupla a Róma 7-1-es megsemmisítésekor a Bajnokok Ligája negyeddöntõjében és egy hatalmas bomba a Wigan otthonában 2009-ben, ami végül a 18. bajnoki címhez segítette csapatát.

Trófeái: Premier League bajnoki cím (2006/07, 2007/08, 2008/09, 2010/11, 2012/13), Bajnokok Ligája (2007/08), Klubvilágbajnokság (2008), FA-kupa (2016), Ligakupa (2009/10), Angol szuperkupa (2007, 2008, 2010, 2011, 2013). Valamint 2012/13-as szezonban a játékosok által megszavazott 'Év játékosa' díj.

Szerepléseinek száma sorozatokra lebontva: Premier League - 291, Bajnokok Ligája - 72, FA-kupa - 31, Ligakupa - 13, Szuperkupa - 6, Európa-liga - 7, Klubvilágbajnokság - 1.