Játékosértékelés: Fenerbahce 2-1 Manchester United

Lássuk a Fenerbahce elleni Európa-liga mérkõzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Kicsit nehéz úgy értékelni a spanyol hálóõr teljesítményét a korai, egyben fantasztikus gól után, ráadásul egy szabadrúgást is beengedett a kapuba. Szükséges azért megjegyezni, hogy ezen kívül még legalább 4-5 létfontosságú védése volt, amik nélkül csúnya égés lett volna. 5

Matteo Darmian: A kis olasz nagyon próbált maradandót alkotni a jobb szélen, de igencsak magára maradt és hiába tört elõre, mert a Fener bal szélsõje a második félidõben erre okosan játszott rá és indult kontrázni. Beadásai nem a legjobbak, azonban embereket von el a védelembõl és így több helye marad a csatároknak gólt lõni. 6

Daley Blind: Még mindig érthetetlen számomra, hogy lehet ennyit csúszni, botlani, bizonytalanul lesre játszani (amit vagy kivéd De Gea vagy gól lesz) vagy gólt ajándékozni az ellenfélnek. Nem beszélve arról, amikor fellép támadni és eladja a labdát. Persze most egyik gólnál sem okolható direkt módon, de azért okozott pár tenyérizzadós percet a nézõknek. 5

Marcos Rojo: A hátsó négyes talán legszilárdabb tagja, bár nem is lépett fel a támadásokhoz annyit, mint a többiek. Fejjel nagyon jó volt, az elsõ gólnál csupán megfigyelõ volt, de ezen kívül állta a sarat. 6

Luke Shaw: Sokat robotolt, próbált betörtni az ellenfél 16-osába bal szélrõl, azonban Martial nem bizonyosult túl nagy segítségnek ebben. Védekezésben emberére talált a fürge Emenike személyében, bár addigra már el is fáradt rendesen. Pontatlan labdákat adni nem érdemes fellépni, sebességét nem tudta a csapat javára fordítani. 6

Morgan Schneiderlin: Hihetetlen, hogyan fejlõdhetett ennyire vissza ilyen rövid idõ alatt. Meg lehet érteni a sérüléseket, a Carrick-re való utaltságot és a csapat gyenge teljesítményeit, de eddig nem igazán kaptuk azt tõle, amiért annó megvásároltuk nem is kevés pénzért a Southampton-tól. Ma egy kicsivel jobban játszott és próbált sokat játékban lenni, ezért is érthetetlen a cseréje, hiszen Pogba addigra már pályán sem volt. 6

Ander Herrera: Próbált sokat játékban lenni, de újból jött a korai sárga és jócskán visszavett a teljesítményébõl. Folyamatosan kéri a labdát társaitól, emeli a kezeit a pálya közepén, de nem igazán tudja helyzetre vagy gólra váltani. Ennek ellenére õ mozgatja a csapatot és ha mindenki csak a lelkesedésének és akarásának felét átvenné, simán nyernénk a meccseket. 6

Marcus Rashford: Nagyon ígéretesen indult a mérkõzés számára, kapott jó passzokat, amikbõl próbált helyzeteket összehozni, azonban második félidõben eltûnt, pedig akkor lett volna leginkább szükség a fürgeségére. 6

Paul Pogba: A price tag még mindig rajta van a fiatal francián, azonban égbe kiáltó az, hogy a két gyors, korai sárga után az õ felrúgása miként kerülhette el a bíró figyelmét. Láthatóan bicegett utána és nem is húzta sokáig, pedig nagy szükség lett volna a középpályán az õ fizikális jelenlétére, passzaira és cseleire. 5

Anthony Martial: A két fiatal csatár közül, akik mindketten kikerültek szélre, õ maradt fent és Rashford jött le, bár a második félidõben õ sem mutatott többet egy beadásnál, amit Rooney a hosszúra fejelt tovább és Ibra lemaradt róla. Igazán összekaphatná magát, mert a jelenlegi felállásban nagy szükségünk van egy gyors, gólképes, önbizalomtól duzzadó csatárra. Talán ha felugrik a szabadrúgásnál, nem lövi be Lens. 5

Wayne Rooney: Sokak által hiányolt emberként került a kezdõbe, ráadásul középre, elõre, CSATÁRKÉNT. Ehhez képest egy hosszú labdaátvevésen és az utolsó percekben lõtt bombáján kívül nem láthattunk semmi ígéreteset tõle. Folyton csak a felemelt kezek, a bírónak való magyarázás, miközben mindenki más játszik. 6

Zlatan Ibrahimovic (Pogba helyére a 30. percben): Az elsõ félidõben alkotott párat, aztán felidegesítették és csak sétált a pályán. Az egy dolog, hogy Skrtel folyton a nyomában volt és ezen kívül még legalább 2 védõ tartotta szem elõtt, de nem kell csak azért visszalépni ladbákért, hogy többen legyünk a középpályán. A szabadrúgásait egyszerûen nem értem: miért õ végzi és miért mindig a sorfal aljába rúgja? 5

Juan Mata (Schneiderlin helyére a 46. percben): Próbált mozgósítani a második félidõben, leginkább õ lépett fel Zlatan helyére. Rúgott pár szögletet, de nem alkotott maradandót. 5

Henrikh Mkhitaryan (Rashford helyére a 61. percben): Ígéretes, hogy újra játékba állt és érezte a tempót. Próbált 10-est játszani egy olyan csapatban, ahol a 9-es Zlatan sétált a pályán, a csapatkapitány Rooney pedig a védõktõl kérte el a labdát. Remélhetõleg sikerül beverekednie magát a kezdõbe. 6