Lélektelen játék után búcsú az FA kupától.

Hatalmas várakozás elõzte meg a találkozót, melyen Sir Alex Ferguson és csapata semmi váratlant nem tudott húzni.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov - De Jong, Barry, Silva, Yaya Toure, Adam Johnson - Balotelli
Cserék: Taylor, Boyata, Vieira, Milner, Wright-Phillips, Dzeko, Jo

Manchester United: Van der Sar - O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - Valencia, Park, Scholes, Carrick, Nani - Berbatov
Cserék: Owen, Anderson, Smalling, Hernandez, Fabio, Gibson, Kuszczak

A mérkõzés elsõ 10 percében egyik csapat sem igazán veszélyeztette a kapukat. A 11. percig kellett várni az elsõ lövésre, akkor Johnson próbálkozott 25 méterrõl, de kaput nem talált.

A találkozó elsõ fél órája a Unitedé volt, többször próbáltak támadásokat vezetni, két alkalommal Berbatov került hatalmas helyzetbe, de minkét lehetõségét kihagyta.

A félidõ gól nélkül zajlott le, a másodikban aztán gyorsan vezetést szerzett a semmivel nem jobb City.

Rio a szögletzászlóhoz közel visszagurított Edwinnek alapvonalra, aki nem is tudta elõre rúgni a labdát, csupán a tizenhatos elé, bár csapattárshoz, de Carrick egy gyenge passzot adott Scholes felé, amit Touré lefülelt, Vidic mellett elment és 14 méterrõl a kimozduló Van der Sar alatt belõtte a kapuba a játékszert, 1-0 a citynek.

A góltól a United megzavarodott, támadni sem volt képes, a 72. percben Scholes ráadásul be is pirosodott. Zabaletát talpalta le, Mike Dean azonnal kiállította.

Innen már esélye sem volt a Vörös Ördögöknek, Ferguson cseréi sem igazán jöttek be, így az eredmény már nem változott.