Manchester United 2-0 Perth Glory

Győzelemmel kezdte felkészülési mérkőzéseinek sorát a Manchester United!

Megkezdte hat mérkőzéses felkészülési szezonját a United. Ole Gunnar Solskjaer mindkét nyári érkezőnek lehetőséget adott, akárcsak több fiatalnak. A Perth Glory elleni mérkőzés összefoglalója távirati stílusban:

1. perc: James próbálkozott beadással, az elsőbe még belelépett egy védő, a második már kapu elé gurult, ám a hosszún érkező Dalot az égbe bombázott.

3. perc: gyors labdajáratás végén James passzát követően Pereira lőtt 19 méterről, a kapus védeni tudott.

4. perc: Young trükkös szabadrúgással ugratta ki James-t, azonban a beadásra senki nem ért oda.

8. perc: Young pontos keresztlabdáját Dalot szelídítette meg, a védő befelé tört, lövése azonban a kapu fölé szállt.

16. perc: az első negyedóra alapján leszűrhető volt, hogy a bal oldal sokkal aktívabban játszott. Ha a csapat labdát veszített, azonnal visszatámadott, hogy megszerezze azt.

19. perc: 22 méterről lőhetett szabadrúgást Young, próbálkozása azonban centikkel elkerülte a kaput.

26. perc: Lingard passza után Martial fordult kapura, ám 10 méterről csak az oldalhálót találta el.

29. perc: Lingard szerezte meg a labdát, 17 méterről tekert, Reddy kapus óriásit védett! Nagyon jó próbálkozás volt, a bal felsőbe tartott a labda.

34. perc: Matic átlövését fogta a Perth kapusa. Időközben oldalt váltott Chong és James.

37. perc: Chong egymaga indult be a védők között, már a tizenhatoson belül járt, amikor elesett, a játékvezető szerint nem történt semmi, így büntető sem jött.

45. perc: Martial lövése pattan szögletre, a sarokrúgást kivágja a védelem.

Nem sikerült gólt szerezni az első félidőben, pedig volt néhány ígéretes lehetőség. Olykor azonban lövés helyett inkább még közelebb akart jutni a csapat a kapuhoz, ami a betömörülő védelem mellett nem volt a legjobb ötlet.

46. perc: teljes sorcserét hajtott végre Ole Gunnar Solskjaer, így James után Wan-Bissaka is bemutatkozott.

50. perc: Greenwood ment el védője mellett, közeli lövése azonban csak az oldalhálót érte.

56. perc: szép kombináció Mata és Gomes között, ám a fiatal támadó centerezése nem talált, csak védőt, így szöglettel jöhetett a United.

60. perc: saját tizenhatosának előterében vesztett labdát a Perth Glory, Pogba tette le Rashfordnak, aki éles szögből kilőtte a hosszú alsót, 1-0 a Unitednek.

65. perc: Pogba remek átadása találta meg Matát a tizenhatos előtt, a spanyol kiválóan ugratta ki Greenwoodot, a fiatal csatár azonban kapu mellé lőtt.

70. perc: Mata szögletét Rojo fejelte meg, de a labda fél méterrel elkerülte a kaput.

74. perc: Greenwood közeli lövését blokkolta egy védő. Hatalmas mentésvolt!

80. perc: Mata baloldali beadását Smalling bólintotta kapu mellé.

85. perc: labdát vesztett a Perth, Garner csapott le, megszerezte a játékszert, lőtt, a labda pedig a bal alsóban kötött ki, 2-0!

89. perc: Pogba tette ki Greenwoodnak, a fiatal játékos egy csel után a hosszút célozta meg, de a kapufa mentett.

90. perc: Gomes passzát követően Rojo ívelt kapura, de ezúttal sem talált a hálóba.

A Vörös Ördögök győzelemmel kezdték felkészülési szezonjukat és bár sok hiba volt még a játékban, nagyon sok játékos játszhatott egy félidőt, ami nagyon jó hír.

Felkészülési mérkőzés
Optus Stadium

United első félidő: Romero - Dalot, Tuanzebe, Jones, Young - Matic, Pereira - Chong, Lingard, James - Martial

United második félidő: J. Pereira, Wan-Bissaka, Smalling, Rojo, Shaw(Garner 83.), McTominay, Pogba, Greenwood, Mata, Gomes, Rashford

Perth kezdőcsapat: Reddy, Lowry, Mrcela, Tratt, Franjic, Chianese, Juande, Kilkenny, Brimmer, Harold, Fornaroli

Gólszerző: Rashford 60', Garner 85'