Manchester United 4-0 AZ Alkmaar

A Vörös Ördögök legyőzték az Alkmaart, amivel csoportelsőként jutottak a legjobb 32 csapat közé.

Ole Gunnar Solskjaer csapatába visszatért Nemanja Matic, aki két hónapot hagyott ki ágyéksérülés miatt. A kezdőben kapott helyet Williams és Garner is, a támadósorban pedig Greenwood rohamozhatott Martiallal együtt.

A mérkőzés első lövését Romerónak kellett hárítania, Sugawara lövése középre ment, a kapus könnyen védett.

Az 5. perc végén Pereira indult kapu felé, a védők hátráltak, így Andreas lövésre szánta el magát, a kapus szögletre tolta a játékszert.

Bátran játszottak a hollandok, Idrissinek is megjött a kedve a lövéshez, de Romero hárított.

Sőt, mondhatni, hogy az AZ játszott fölényben, sokkal többet volt a labda a hazaiak térfelén, a United játékosai sokat hibáztak.

A félidő második felében kezdett éledezni a manchesteri gárda, a 32. percben egy szép kontrát vezetett a csapat, Young okosan gurított Matához, aki okosan próbálta helyezni a labdát, de csak sikerült blokkolnia a védelemnek.

Három perccel később egy hazai szöglet után Maguire bólinthatott, de fejese gyengére sikeredett.

A félidő hajrája a vendégeké volt, lendületes támadásokkal veszélyeztettek, de a védelem jól állt a lábán.

Végül a szünetig nem született gól, egy közepes iramú 45 percet láthattunk, mely során az Alkmaar volt jobb.

A második félidő elején Idrissi beadásába ért bele Stengs, óriási helyzet volt, de kimaradt, Romero megfogta a lövést.

Az 51. percben hatalmas United helyzet alakult ki, Greenwood kapott remek labdát a jobb oldalon, elrobogott majdnem az alapvonalig, befelé tört, majd Martialhoz passzolt, aki 9 méterről tüzelt, de kapu fölé lőtt.

Két perccel később megtört a jég, Pereira a szögletzászlónál zseniális csellel játszott át két embert, majd Matához passzolt, aki visszagurított Matichoz. A szerb körbenézett, majd Matát hozta játékba, aki csodás mozdulattal vette át a labdát, balról középre gurított, a labda átjutott a másik oldalra Younghoz, aki kissé kiszorított helyzetből a léc alá bombázott. Ebben a gólban sok szép dolgot láthattunk, 1-0 a Unitednek!

Az 58. percben saját térfelük közepén vesztettek labdát a vendégek, Greenwood átvétel után egyből lőtt, 18-ról a bal alsóba gurított, 2-0 a hazaiaknak!

Három perc sem telt el, amikor Greenwood ellen szabálytalankodott Clasie a tizenhatoson belül, amiért a svájci játékvezető azonnal büntetőt ítélt. A tizenegyest Mata végezte el, remekül helyezve a kapu bal oldalába lőtt. A kapus érezte az irányt, de nem érhette el, 3-0!

Mi volt itt?! Röviden rúgta előre a labdát a vendégek védője, a United labdaszerzése után Mata gurított Greenwood elé, aki a tizenhatos oldalánál befelé tört, majd kilőtte a rövid alsót, 4-0!

Idrissiéken teljes tanácstalanság volt észlelhető, semmit nem tudtak kezdeni sem védekezésben, sem támadásban.

A 79. percben Stengs gondolt egyet és tekert a tizenhatos előteréből, de Romero kapu fölé tolta a játékszert.

Az utolsó percekre leült a mérkőzés, az eredmény nem változott, így a United megérdemelten nyert és zárta élen csoportját.