Játékosértékelés: Newcastle 1-4 Manchester United

Lássuk a Newcastle elleni idegenbeli bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: A korai öngólnál tehetetlen volt, de mindkét félidőben bemutatott 1-1 parádés védést, amelyek közül főleg a második félidőben láttunk emberfelettit tőle. 8

Aaron Wan-Bissaka: Ezúttal nem lehetett szemére vetni, hogy nem lépett fel a támadásokhoz, mintha szélső középpályást játszott volna, annyira sokszor támadta a Newcastle bal oldalát. Viszont ezek sikerrátája a 0-hoz közelített, se beadásai, se visszapasszai nem sikerültek és még lassította is a támadójátékot. Viszont valahogy aztán csak összehozta pályafutása első gólját, amivel sikerült pontot tenni a találkozó végére. 7

Victor Lindelöf: Viszonylag kevesebbet tudott támadni a hazai csapat, de ő mégis bizonytalanabbnak tűnt és a Newcastle vezetőgólja előtt róla tudott lefordulni Wilson. 6

Harry Maguire: A korábbi csapatainál erős fejjátékáról elhíresült védő végre megszerezte második manchesteri gólját fejesből és ráadásul saját illetve csapata szempontjából is milyen jókor tette. Nagyon kellett az önbizalmának ez, főleg hogy ő is bizonytalanabbul kezdte ezt a találkozót is. Ezután volt még egy gólvonalról kivágott fejese és egy jó lövése is. 8

Luke Shaw: Balszerencsés öngóljával nagyon korán előnybe került a hazai csapat. Sajnos úgy tűnik, hogy a helyezkedési, tolódási problémákat nem igazán sikerült kiküszöbölni vele kapcsolatban a válogatott szünetben. Felfutásai továbbra is csak noszogatásra jönnek, nem képes folyamatosan támogatni a bal szélt. 5

Scott McTominay: Az első félidőben még nem igazán találta a ritmust, le is maradt a Szarkák vezetőgóljáról. A második félidőben sokkal atletikusabb és összeszedettebb volt, kezdett hasonlítani a teljesítménye az előző szezonbelire. 6

Fred: Szerencséje volt, hogy Pogba kisebb sérülése miatt a kezdőbe kerülhetett, de ezt nem tudta teljesítményével megfejelni. Csak apró passzokra volt képes, előrejátékban képtelen volt társai segítségére lenni. 5

Bruno Fernandes: Hullámvasútszerű meccse volt. Les miatt érvénytelenített gól, kihagyott büntető, vezetőgól, gólpassz. Sajnos az elhibázott tizenegyese után eléggé mélypontra került és szinte minden megoldásába hiba csúszott, így félő volt, hogy nem tudja a csapatát a hátára venni, de a Rashfordtól kapott parádés gólpassznál nem hibázott. 8

Juan Mata: Emberemlékezet óta nem volt a kezdőben bajnoki mérkőzésen, de mekkora húzás volt Solskjaertól a csapatba nevezése. Gólpasszt adott Maguire egyenlítőgóljához, remekül játszott össze Fernandessel. Főleg az első félidő sikerült nagyon jól számára, de a második félidőben is remekelt. 8

Daniel James: Továbbra is önbizalomhiányosnak tűnik erőtlen lövései és átgondolatlan befejezési kísérletei okán, de sokat volt játékban és láthatóan jobban feküdt neki a bal szél, mint a jobb. 6

Marcus Rashford: Egyértelműen látni lehetett rajta a Spurs elleni nagy vereség utáni bizonyítási vágyat és csatárként is remekelt. Kiharcolt egy büntetőt, kiosztott két gólpasszt és maga is betalált. 8

Paul Pogba (Fred helyére a 69. percben): Beállásával azonnal felpezsdült a középpálya és a csapat támadójátéka. 6

Donny van de Beek (James helyére a 76. percben): Nem értjük, hogy miért mellőzi Solskjaer a kezdőből. Elévülhetetlen érdemei vannak a győztesgólt megelőző szituációban. 7

Nemanja Matic (Mata helyére a 91. percben): Az eredmény megtartása érdekében akarta behozni Solskjaer, de mire beállt, addigra már 3-1-re vezetett a csapat.