Eb útmutató

Az alábbiakban összeszedtük nektek az Eb csoportmérkőzéseit és kiemeltük azokat, amelyeken United játékosok is érintettek.


A cikket majd folyamatosan frissítjük, mivel szeretnénk átlátható segítséget nyújtani számotokra abban, hogy mely találkozót tudjátok élőben is nyomon követni magyar TV csatornákon. Az Európa-bajnokság június 11-én veszi kezdetét a Törökország - Olaszország összecsapással és elnézve a csoportokat rengeteg csemegét kínál a program a futball szerelmeseinek.

 

A csoportok beosztása az alábbi:

 

 

Kifejezetten izgalmasnak ígérkezik az "F" csoport, de a sorsolást elnézve minden csoportban számíthatunk izgalmakra és nem kizárt, hogy meglepetésekre is.

 

A csoportkörök beosztása pedig az alábbiak szerint alakul majd (kiemelve láthatjátok azokat a párosításokat, melyekben United játékosok érintettek):

 

1. forduló

Hazai Vendég Dátum Időpont Közvetítés Csoport Eredmény
Törökország Olaszország 06.11. 21:00 M4 A 0-3
Wales Svájc 06.12. 15:00 M4 A 1-1
Dánia Finnország 06.12. 18:00 M4 B 0-1
Belgium Oroszország 06.12. 21:00 M4 B 3-0
Anglia Horvátország 06.13. 15:00 M4 D 1-0
Ausztria Észak-Macedónia 06.13. 18:00 M4 D 3-1
Hollandia Ukrajna 06.13. 21:00 M4 C 3-2
Skócia Csehország 06.14. 15:00 M4 C 0-2
Lengyelország Szlovákia 06.14. 18:00 M4 E 1-2
Spanyolország Svédország 06.14. 21:00 M4 E 0-0
Magyarország Portugália 06.15. 18:00 M4 F 0-3
Franciaország Németország 06.15. 21:00 M4 F 1-0


2. forduló

Hazai Vendég Dátum Időpont Közvetítés Csoport Eredmény
Finnország Oroszország 06.16. 15:00 M4 B 0-1
Törökország Wales 06.16. 18:00 M4 A 0-2
Olaszország Svájc 06.16. 21:00 M4 A 3-0
Ukrajna Észak-Macedónia 06.17. 15:00 M4 C 2-1
Dánia Belgium 06.17. 18:00 M4 B 1-2
Hollandia Ausztria 06.17. 21:00 M4 C 2-0
Svédország Szlovákia 06.18. 15:00 M4 E  
Horvátország Csehország 06.18. 18:00 M4 D  
Anglia Skócia 06.18. 21:00 M4 D  
Magyarország Franciaország 06.19. 15:00 M4 F  
Portugália Németország 06.19. 18:00 M4 F  
Spanyolország Lengyelország 06.19. 21:00 M4 E  

 

3. forduló

Hazai Vendég Dátum Időpont Közvetítés Csoport
Olaszország Wales 06.20. 18:00 M4/Duna World A
Svájc Törökország 06.20. 18:00 M4/Duna World A
Észak-Macedónia Hollandia 06.21. 18:00   C
Ukrajna Ausztria 06.21. 18:00   C
Finnország Belgium 06.21. 21:00   B
Oroszország Dánia 06.21. 21:00   B
Csehország Anglia 06.22. 21:00   D
Horvátország Skócia 06.22. 21:00   D
Svédország Lengyelország 06.23. 18:00   E
Szlovákia Spanyolország 06.23. 18:00   E
Németország Magyarország 06.23. 21:00   F
Portugália Franciaország 06.23. 21:00   F

 

A csoportokból az első két helyezett továbbjut a kieséses szakaszba, illetve hozzájuk csatlakozik még a legjobb négy 3. helyezett ország válogatottja is. A 3. helyezettek esetében a csoportban végzett első két ország csapata ellen elért eredményt fogják figyelembe venni (a 4. helyezettek elleni nem számít). Tehát két mérkőzés eredménye alapján fog a rangsor felállni.

 

Hely Csoport Csapat M GY D V G+ G- GK Pontszám Továbbjutás
1.     0 0 0 0 0 0 0 0 Továbbjut
2.     0 0 0 0 0 0 0 0 Továbbjut
3.     0 0 0 0 0 0 0 0 Továbbjut
4.     0 0 0 0 0 0 0 0 Továbbjut
5.     0 0 0 0 0 0 0 0 Kiesik
6.     0 0 0 0 0 0 0 0 Kiesik

 

Az így összejött hatosfogat esetében a szempontok az alábbiak lesznek a továbbjutás megállapításában:

1. pontszám

2. gólkülönbség

3. szerzett gólok

4. győzelmek

5. Fair Play pontok az összes mérkőzésen

6. a selejtezők összesített rangsora

 

Az egyenes kieséses szakaszban az alábbiak szerint alakulnak majd a párosítások annak függvényében, hogy mely országok csapatai jutnak tovább a legjobb négy 3. helyezett között.

 

Nyolcaddöntők

 

Dátum Időpont Továbbjutó 1 Mérkőzés sorszáma Továbbjutó 2
06.26. 18:00 A2 38. mérkőzés B2
06.26. 21:00 A1 37. mérkőzés C2
06.27. 18:00 C1 40. mérkőzés D/E/F3
06.27. 21:00 B1 39. mérkőzés A/D/E/F3
06.28. 18:00 D2 42. mérkőzés E2
06.28. 21:00 F1 41. mérkőzés A/B/C3
06.29. 18:00 D1 44. mérkőzés F2
06.29. 21:00 E1 43. mérkőzés A/B/C/D3

 

Negyeddöntők

 

Dátum Időpont Továbbjutó 1 Mérkőzés sorszáma Továbbjutó 2
07.02. 18:00 41. mérkőzés győztese 45. 42. mérkőzés győztese
07.02. 21:00 39. mérkőzés győztese 46. 37. mérkőzés győztese
07.03. 18:00 40. mérkőzés győztese 47. 38. mérkőzős győztese
07.03. 21:00 43. mérkőzés győztese 48. 44. mérkőzés győztese

 

Elődöntők

 

Dátum Időpont Továbbjutó 1 Mérkőzés sorszáma Továbbjutó 2
07.06. 21:00 46. mérkőzés győztese 49. 45. mérkőzés győztese
07.07. 21:00 48. mérkőzés győztese 50. 47. mérkőzés győztese

 

Döntő

 

Dátum Időpont Továbbjutó 1 Mérkőzés sorszáma Továbbjutó 2
07.11. 21:00 49. mérkőzés győztese 51. 50. mérkőzés győztese

 

A finálét, illetve ezt megelőzően a két elődöntőt egyaránt a londoni Wembley stadionban fogják megrendezni.

Észrevételeiteket, tippjeiteket pedig kommentben várjuk.


ManUtdFanatics.hu

Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!



Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!

Hozzászólások

Támogatás

Támogasd adományoddal
a ManUtdFanatics.hu működését!