Everton U18 - Manchester United U18 3-0

Véget ért a fiatalok hét meccs óta tartó veretlenségi sorozata a múlt hétvégén, mikor is az Everton fogadta a Vörös Ördögöket és sima 3-0-ás győzelmével pontokban utolérte a negyedik helyen tartózkodó Unitedet a liverpooli csapat.

Az alaposan felforgatott United sajnos nem bírt el a liverpooli gárdával, bár, ahogy a tartalékoknál és akadémiai játékosoknál lenni szokott, a lényeg az, hogy játékidőhöz jussanak és, hogy szokják a rangadók körülményeit és a szurkolók jelenlétét a lelátókon.

A mérkőzés első helyzete a Unitedhez fűződött. Egy szögletet követően jött be középre a labda, a nagy kavarodás közepette Ennis próbálta bevenni a kaput, de a hálóőr a helyén volt.

A nem túl izgalmas félidő vége előtt jött egy Everton támadása és vele együtt a gól is. Metcalfe kapott labdát a tizenhatos előterében, kapura is küldte azt, azonban csúnyán eltörte a játékszert, így pattant a kapunak háttal tartózkodó Whitakerhez, akinek a lövését még sikerült blokkolni, azonban Lawrence a kipattanót már kegyetlenül bevarrta a jobb felsőbe. 1-0

A második félidő derekán jött az Everton második gólja. A csereként beállt Okoronkwo kapott egy remek beívelést a jobb oldalról, majd mindenkit túlugorva a kapu közepébe bólintotta a labdát. 2-0

Ismét támad az Everton, Okoronkwo kapott megint egy remek labdát a kapu előterében, amit félfordulatból továbbpasszolt Sherifnek, akinek már csak be kellett passzolnia a azt az üres kapuba. 3-0

Szépségtapaszért rohant a United, Jurado adott egy tanári passzt a felfutó Ennisnek, aki elkapkodta a támadást és a kirohanó kapusba lőtte a labdát.

Az eredmény nem változott, meglepően könnyen tudott nyerni az Everton, s bár a United a negyedik helyen maradt a tabellán, pontszámban utolérték őket a liverpooli fiatalok. A Manchester United U18 legközelebb december 18-án játszik 13:30-kor, akkor a Sunderland U18 csapatát fogadják hazai környezetben.

United: Vitek - Jurado, Benett (Aljofree 79), Fredricson, Murray - Mainoo (Berry 85), Oyedele - Ennis, Moorhouse, Mather - Norkett

Nem használt cserék: Hanbury Ogunneye, McAllister

Gólok (Everton): Lawrence 45+2, Okoronkwo 69, Sherif 73