Akadémia: Két nap alatt két mérkőzés

A Manchester United fiataljai két nap alatt két mérkőzést játszottak, egyet a Blackburn U18 ellen otthon, a másikat a Wolves U18 ellen idegenben, mindkét mérkőzésen 2-2-es döntetlen született.

Manchester United U18 - Blackburn U18 - 2-2

A 11. percben kezdte meg a United a gólgyártást, Ogunneye jóvoltából, aki egy lecsúszott beadásnak és a Blackburn kapusának köszönheti gólját. A hálóőr ugyanis leszedte a levegőből a labdát, de leérkezéskor kicsúszott a játékszer a kezéből és az szépen bepattogott a kapuba. 1-0

Azonban csak hét percet kellett várni a válaszra, akkor a bal oldalon tört be a vendég csapat, passz be középre, Ngangou továbbpörgette, Vitek nem érhetett oda, a kapu torkában pedig Duru kotorta be a labdát a kapuba. 1-1

Második félidőben a Blackburn kezdett jobban szintén kapushibát követően, ugyanis Olsen lábáról is lecsúszott a labda, Vitek úgy tűnt megfogja a labdát a levegőben de neki is kicsúszott és a hálóban landolt végül. 1-2

Gore tört be a tizenhatoson belülre a mérkőzés vége felé, de nem jutott messzire, megakasztották így a bíró büntetőt ítélt, amit Forson vágott a jobb alsó sarokba. 2-2

A mérkőzés eredménye aztán már nem változott, a csapat másnap a Wolves U18 otthonába utazott, hogy javítson kicsikét az eredményen.

Összefoglalás:

United: Vitek; Murray, Jackson, Benett, Ogunneye (Nolan 62); Mainoo, Gore; Garnacho (Berry 62), Hugill, Forson; Norkett

Gólok: Ogunneye 11, Forson 86, Vitek (ÖG) 83. ill.: Duru 18

Sárgalap: Dowling

Wolves U18 - Manchester United U18

Az első félidő nem tartogatott izgalmakat, a csapatok minden döntést a második félidőre hagytak.

Hosszú indítás Farmer felé, aki a tizenhatosig vezette a labdát, ott a kapus elöl beadta középre Fraser felé, ő levette a labdát ráfordult a kapura és meg is szerezte a vezetést csapatának. 1-0

4 percet követően Bradbury ugratta ki nagyszerűen Frasert, aki nem volt rest meglódulni a labdával, egy testcsellel becsapta Wooster kapust és elgurította mellette a labdát. 2-0

A mérkőzés vége felé ébredtek a Vörös Ördögök Nolan adott be a jobb oldalról egy tökéletes labdát McNiell irányába, aki átvette és ráfodult a kapura, a játékszer pedig szépen becsorgott a bal alsó sarokba. 2-1

Mikor már mindenki azt hitte, hogy a három pont a Farkasoknál marad, a 90+1. percben Berry adott nagyszerű passzt McNiell felé, aki megelőzte védőit a tizenhatos vonalán belül és nagy bombát akasztott a jobb felső sarokba. 2-2

Ezzel a két döntetlenjével a csapat a 4. helyen pontegyenlőségben a Nottingham Forest csapatával, legközelebb április 30-án 13:00-kor lépnek pályára a fiatalok a Derby U18 csapata ellen, ahol kicsit megléphetnek üldözőik elől.

United: Wooster; Lawrence (Nolan 62), Jurado, Aljofree, Pye ; Curly, Oyedele (Collyer 76); Ennis (Berry 63), Hansen, Mather; McNiell

Gólok: McNiell 77, 90+1,  ill.: Fraser 49, 53