Manchester United U21 - Crystal Palace U21 1-5

Péntek este játszotta második idénybeli mérkőzését a Vörös Ördögök U21-es csapata, immáron hazai környezetben. Az előző mérkőzéshez hasonlóan most sem sikerült pontot szerezni a fiataloknak, sőt, hatalmas pofonba szaladtak bele.

A Palace már a 6. percben megszerezte a vezetést Omilabu révén, a 31. percben pedig már meg is duplázta előnyét a Sasok fiatal alakulata Gordonnak köszönhetően. A félidő vége előtt még Savage szépíteni tudott, így reményekkel telve vonultak szünetre a csapatok, azonban a második félidőben jött a vendég úthenger és Street góljával, majd Phillips duplájával hatalmas kiütést mértek a hazaiakra.

A 6. percben jut szabadrúgáshoz a Palace a hazaiak térfelén, a tizenhatos sarkánál. Hardley volt szabálytalan a mérkőzésen egyébként két gólt is szerző Phillips kárára. A labda beadás sorsára jutott, a nagy kavarodás és blokkolások közepette végül Omilabu találta meg a rést az amúgy is törékeny pajzson, így a játékszer becsorgott a jobb alsó sarokba, ideje korán előnybe kerültek a vendégek. 0-1

Palace labdaszerzés a hazaiak térfelén. Phillips indította Gordont, aki felvezette a tizenhatos vonaláig a labdát,  Fish kísérte az akciót, de bedőlt egy testcselnek és a lövést már nem tudta blokkolni, a játékszer Mee hálóőrtől sem zavartatva vágódott a jobb alsóba. 0-2

Félidő vége, Meija vezette fel a labdát a Sasok tizenhatosának vonaláig, elgurította Savage irányába, aki nem tökölt, nem igazított a játékszeren, ahogy kapta úgy lőtte el ballal, ami ugyan nem volt erős, mégis utat talált a bal alsóba. 1-2

Második félidő eleje, 48. perc. Gordon vezette a labdát a bal oldalon, beadása pedig meg is találta a magasba emelkedő Street kobakját. Nem tudni, mit csinált a kapus, de a Palace támadója közvetlen közelről fejelhetett a kapuba. 1-3

Ismét vendég lehetőség, ismét egy magas beadás, Mee hálóőrt zavarták a Palace támadói, így csak rávetődni tudott a labdára, aminek köszönhetően félretolni tudta csak, érte nyúlni már nem sikerült. A róla lepattanó játékszert pedig ragadozóként várták a Palace játékosai, Phillips volt a gyorsabb így becsúszva szerezte meg csapata negyedik gólját, hiába reklamált Mee kapustámadásért. 1-4

A mérkőzés végén még a Sasok szögletet végezhettek el, Phillips mindenkit megelőzve csúsztatott a bal alsó irányába és még csak szerencséje sem volt a hálóőrnek, a kapufáról pont bepattant a hálóba a labda, ezzel beállítva a végeredményt. 1-5

Hiába a hazai bemutatkozás, második csúfos vereségét szenvedte el a csapat, így jelenleg kiesőhelyen állnak csupán a rosszabb gólátlagnak köszönhetően utolsó helyen álló Wolves U21 előtt. Legközelebb a Pure Stadiumban javíthatnak az Everton vendégeként augusztus 19-én szintén péntek este 20:00-kor.

Összegzés:

United: Mee; Pye, Fish, Hardley, Wellens; Mainoo, Savage, Hansen-Aaron (McNeill 66); Mejia (Jurado 76), Forson, Shoretire (Emeran 66)

Nem használt cserék: Fredricson, Wooster

Gólok: Savage 45+2 ill.: Omilabu 6, Gordon 31, Street 48, Phillips 54, 87