Sunderland U18 - Manchester United U18 2-3

A Manchester United U18-as csapata a Premier League U18 északi csoportjában a Sunderland elleni mérkőzésén, késői dráma góllal arattak 3-2-es győzelmet.

Adam Lawrence csapata a 14. percben nyitotta meg a gólcsapot, miután a Sunderland balhátvédje, Jenson Jones ellen büntetőt ítélt a bíró 10-es mezszámú játékosunk, Shea Lacey elleni szabálytalanságért.

A Vörös Ördögök támadója, Victor Musa lépett oda elvégezni a tizenegyest, aki egy bal lábas lövéssel Daniel Cameron kapus mellett a Unitedet juttatta előnyhöz. 0-1

A szünet után gyorsan bekezdett a Sunderland, a második félidő elején mindössze négy perc kellett az egyenlítéshez. A Fekete Macskák csatára, Thomas Watson a tizenhatoson kívülről lőtt a United kapujára, Myles nem érte el a labdát, az ellenfél lövése a bal felső sarokba vágódott. 1-1

A 72. percben Ashton Missinhez került a labda a Sunderland tizenhatosán belül, lövése pedig megpattant egy védőn, így az ellenfél kapusa, Daniel Cameron mellett gurult a hazaiak kapujába, így ismét a Vörös Ördögök kerültek előnybe. 1-2

Vendéglátóinknak tíz perc sem kellett ahhoz, hogy másodszor is egyenlítsenek a mérkőzésen. Egy keresztlabda Myles kapus mellett szállt el és végül a Sunderland balhátvédje, Jensen Jonest találta meg a vonalon, aki nem tévesztett, ezzel ismét partiban tartva a hazaiakat. 2-2

Úgy tűnt, hogy a mérkőzés pontosztozkodással ér véget, egészen a hosszabbításig, amikor a Sunderland kapusa, Cameron védett egy lövést, ami lepattant róla, úgy nézett ki, hogy a védő segítségével megkaparintja a labdát, de összezavarták csak egymást, így a United támadója lecsapott és eldöntötte a három pont sorsát. 2-3

A Manchester United U18 ezzel a győzelmével az első helyen szerepel a tabellán, legközelebb a Newcastle United U18 csapatát fogadja 30-án  13:30-kor.

United: Myles; McAllister, Munro, Kingdon, Amass; Curley, Fitzgerald; Sharpe (Devaney, 60), Lacey, Missin (Thwaites, 81); Musa.

Nem használt cserék: Byrne Hughes, Armer, Kukonki.

Gólok: Musa 15, Missin 72, McAllister 90+4, ill.: Watson 49, Jones 81.