Manchester United 2-2 Tottenham Hotspur

Igazságos döntetlen született a ma délutáni bajnokin. Kétszer is vezetett a Unite, de a Spurs mindig tudott egyenlíteni.

Érdekes volt látni ten Hag csapatának felállását, legalábbis ami a védelmet illeti, Wan-Bissaka a bal bekk, Dalot a jobb bekk posztján szerepelt.

Jól rajtolt a United és már a harmadik percben vezetést szerzett Hojlund révén, aki 11 méterről a léc alá bombázott.

Hazai szöglet szállt a kapu elé, Rashford belsőzött 15-ről, de a labda elkerülte a kaput.

A 11. percben jobbról érkező labda szállt Onana kapuja elé, Werner fejelt, Evans mentett szögletre. A sarokrúgást Bentancur bólintotta meg, a gólvonalnál mentett a hazai védelem.

A 19. percben már a hetedik szögletet lőtték a csapatok, ezúttal a Spurs ívelhetett kapu elé, a labdát Richarlison csúsztatta meg közelről, ami a hálóban landolt. Egyenlítettek a vendégek.

Kezdte átvenni az irányítást a Spurs, de komoly veszélyt nem tudtak kialakítani Onana kapuja előtt.

A 38. percben majdnem megszerezte a vezetést a United. Balról beívelt labdát Udogie akarta szögletre menteni fejjel, de rosszul találta el a játékszert, ami a kapufán csattant.

Két perccel később meg is szerezte a vezetést a hazai alakulat. Rashford játszott össze Hojlunddal, az angol még azelőtt tudott lőni, hogy a védők odaértek volna, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. 2-1 a Vörös Ördögöknek!

Skipp indította csodásan Wernert, aki Dalot-ra vezethette a labdát, amit el is lőtt, de tévedett egy métert.

Majdnem egyenlített ismét a Spurs, szöglet után Romero fejelt közelről, de a léc szerencsére mentett, majd Hojlund lövése kerülte el a kaput.

Bent maradt a United az öltözőben, hiszen a második félidő első percében egyenlített a Tottenham. Werner indult befelé balról, Bentancur - akit nem követett Eriksen - elé passzolt, a középpályás pedig 9 méterről a léc alá bombázott, 2-2.

Szép támadást vezetett a Spurs, Skipp passzolt Richarlisonhoz, aki egyből lőtt, Onana könnyedén védett.

Mezőnyfölényben játszott a Tottenham, a londoniak jól meg tudtak állítani minden hazai próbálkozást és támadásokhoz is többet hozzátettek, mint ten Hag csapata.

A 62. percben a csereként beállt McTominay jutott el lövésig, de kísérlete kapu mellett hagyta el a játékteret.

Egyre jobban kinyíltak a csapatok, a középpályán könnyen át tudott futni mindenki, de a támadóharmadokban pontatlanok voltak a játékosok.

A ráadás pillanataiban Garnacho beadására McTominay érkezett, öt méterről fejelt, de a labda a léc fölé szállt sajnos. Meccslabda lehetett volna.

Maradt a 2-2, ami igazságosnak volt mondható, ami egyik csapatnak sem volt a legjobb eredmény.