Carrick célja egyértelmű a United kapcsán
Michael Carrick szerint a Manchester United célja az kell legyen, hogy újra a legnagyobb trófeákért harcoljon és azokat meg is nyerje.
Carrick pénteken új szerződést írt alá, így továbbra is a Vörös Ördögök vezetőedzője marad, miután sikeresen a harmadik helyre vezette a csapatot, és kiharcolta a Bajnokok Ligája-indulást.
A United 16 mérkőzéséből 11-et megnyert, mióta korábbi középpályásunk januárban – eredetileg az idény végéig – átvette az irányítást, és ebben az időszakban több pontot gyűjtött, mint bármely más csapat.
A következő kihívás most – ahogy Michael elárulta egykori csapattársának, Wayne Rooney-nak – az, hogy építsenek erre a lendületre, és visszajuttassák a klubot az angol és az európai futball csúcsára.
"Ez adja az izgalmat, nem igaz? Végső soron ezért csináljuk. Tudod, ez kell legyen a célunk" – mondta az exkluzív interjúban, amelyet Carringtonban készítettek.
"Klubként itt akarunk lenni, és ez nem is annyira rólam szól. Számomra is hihetetlen dolog lenne ezt elérni, de egyszerűen látni ezt a klubot trófeákat a magasba emelni, bajnokságokat nyerni és a Bajnokok Ligájáért küzdeni – na, ez az, ami igazán lelkesít."
"Ez az, ami miatt minden reggel felkelünk, és [az a célunk], hogy élvezzük a nyári, kemény munkát, aztán még erősebben térjünk vissza a következő szezonra."
"Tudjuk, mi kell hozzá. Én tudom, mi kell hozzá, és remélhetőleg ebből a tapasztalatból valamennyit át tudok adni a játékosoknak is, hogy merítsenek belőle, és együtt tovább hajtsunk a még nagyobb sikerekért."
Carrick eddigi időszakának egyik visszatérő motívuma az Old Trafford hihetetlen hangulata volt, miközben a csapat emlékezetes, hazai győzelmeket aratott a Manchester City – Michael első mérkőzésén –, az Aston Villa és a Liverpool ellen.

Sőt, a vezetőedző hazai mérlege szinte hibátlan: eddig mindössze egyetlen otthoni bajnokit nem nyert meg, miközben a Fulham, a Tottenham Hotspur, a Crystal Palace, a Brentford és a Nottingham Forest is vereséggel távozott az M16-ból, a Leeds itt aratott győzelmét leszámítva.
Bár Carrick elismeri, hogy még van hová fejlődni, különösen a jövő szezon megnövekedett mérkőzésszáma miatt, örömmel látja, hogy a szurkolók elégedetten, boldogan mennek haza a stadionból, élvezve azt a futballt, amit a csapat játszik.
"Be kell vallanom, vasárnap [a Nottingham Forest elleni meccsen] éreztem valamit – volt egy érzésem, mintha egy kicsit más lett volna."
"Valahogy tényleg… nem is tudom, volt egy igazi összetartás. Volt egyfajta őszinte öröm. Nekem, ahogy ott álltam, ez őszintén szólva elég erőteljes érzés volt, látni, ahogy ez végigáramlik az egész stadionon – hogy a szurkolók is érzik ezt, és izgatottan várják, hogy újra visszatérjenek."
"Szerintem azt akarjuk, hogy bárhonnan is érkezzen valaki a stadionba, azért jöjjön, hogy támogassa a Manchester Unitedet. Úgy, hogy várja, mi történhet, izgalmat érezzen, és mosollyal az arcán menjen haza."
"De ennek mindig is ilyennek kellett lennie, és [az a célunk], hogy továbbra is előre menjünk, és sikereket érjünk el – ez egészen biztos."
Kövess minket Facebookon, Instagramon és YouTube-on is!
Töltsd le a ManUtdFanatics.hu mobil applikációt Androidra és iOS-re!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!