U18: megvolt a kezdõrúgás

A 18 alattiak szezonja is elkezdõdött – sikerült otthon tartani a 3 pontot a Premier Academy League nyitófordulójában.

A Leeds Utd korosztályos csapata vendégeskedett Carringtonban, de Tom Lawrence és társai gondoskodtak róla, hogy a United nevéhez méltó módon kezdje a szezont.

Lawrence már a második percben megnyitotta a gólok sorát – Barmby elõkészítése után bal lábbal lõtt a hálóba.

Erre még volt válasza a Leeds csapatának, ugyanis a 38. percben Turner kilõtte a rövid sarkot a United és a kapuban álló Joe Coll legnagyobb megdöbbenésére.

Egy óra játék után ismét a Unitednél volt az elõny – Conor Qualter egy vakmerõ szerelést mutatott be a büntetõterületen belül, a bíró a 11-es pontra mutatott.

A sértett Lawrence nézett farkasszemet a Leeds ír hálóõrével, majd higgadtan Eric Grimes kapujába lõtt – ezzel 2-1 a 60. percben.

A mezõnybõl kiemelkedõ Tom Lawrence keményen próbálkozott, hogy mesterhármast szerezzen, de nem járt sikerrel, mint ahogy Gyliano van Velzen sem aki Tyler Blacket precíz beadása után dönthette volna el a meccset.

Végül a 87. percben sikerült bebiztosítani a gyõzelmet – szöglet után Lawrence és Rothwell utat nyitottak Barmby elõtt, aki kialakította a 3-1-es végeredményt.