Everton 0-1 Manchester United

A Manchester United elhozta a három pontot a Goodison Parkból.

A Vörös Ördögök nagyon fontos három ponttal gazdagodtak azok után, hogy legyõzték az Evertont hazai pályáján.

Everton: Howard - Hibbert, Jagielka, Heitinga, Baines - Coleman, Osman, Fellaini, Rodwell, Bilyaletdinov - Saha
Cserék: Mucha, Stracqualursi, McFadden, Gueye, Barkley, Vellios, Mustafi

United: De Gea - Evra, Vidic, Evans, Jones - Park, Fletcher, Cleverley, Welbeck - Rooney - Hernandez
Cserék: Lindegaard, Ferdinand, Owen, Berbatov, Nani, Fabio, Valencia

Mindkét gárda támadó felfogásban kezdte a találkozót, helyzeteket is sikerült kidolgozniuk, de gólt nem tudtak szerezni az elsõ negyed órában, pedig Park 6 méterrõl is lõhetett Welbeck beadása után, ám Howard fogta a lövését.

A 19. percben Cleverley, Welbeck, Evra volt a labda útja, a francia kapu elé ívelt, az üresen érkezõ Hernandez pedig 3 méterrõl bekotorta a labdát az Everton kapujába, ezzel 1-0 a Unitednek.

A gól után egyik csapat sem tudott az ellenfél tizenhatosán belülre kerülni, leginkább a két büntetõterület között folyt a játék, sok hibával tarkítva.

A félidõ végefelé kétszer is jó helyrõl végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, elõbb Saha lõtt a sorfalba, majd a 40. percben Baines 20 méterrõl a felsõ lécet találta el, köszönhetõen Jonesnak, aki a sorfalban még fejjel beleért a labdába.

Az utolsó percben támadást vezetett a United, Park elõl Hernandez rúgta el a labdát, nagyon gyengén ahelyett, hogy hagyta volna csapattársának.

Az Everton is még veszélyeztetett a szünet elõtt, ám Saha két lövését könnyedén védte de Gea.

Kiegyenlített elsõ félidõ után egy gólos elõnnyel mehetett szünetre Sir Alex csapata.

A második félidõrõl azonban sok jót nem lehet elmondani, az Everton talán a szerdai, hosszabbításos Ligakupa találkozója miatt hamar elfáradt, a Unitednek pedig tökéletes volt az egy gólos elõny, így a kapuk igazán nagy veszélyben nem voltak, csupán egy alkalommal, akkor Welbeck lövését védte Howard.

Az Everton felívelgetésekkel próbálkozott, ám Vidic és Evans jól állták a sarat, viszont a társak képtelenek voltak megtartani a labdát.

Ám végül elég volt az elsõ félidõben megszerzett elõny, ezzel nagyon fontos három pontot szereztek Vidicék.