Játékosértékelés: Manchester United 2-1 Southampton

Lássuk a Southampton elleni mérkõzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Jobban uralkodhatott volna a kapuban. Kérdéses a szerepe a Szentek góljánál, mert bár az biztos, hogy nem õ hibázta a legnagyobbat, de az ugrálását még most se értjük. A valószínûleg egyszerûen fogható szabadrúgás kipattan róla, Lamberténél viszont nagyot fogott. 6

Phil Jones: Fantasztikusan zakatolt fel-alá a jobb oldalon, szélsõket meghazudtoló módon kapcsolódott be a támadások építésébe, emellett pedig amikor átvezényelték a középpályára, akkor sem adta alább, és nagyot harcolt a növekvõ vendégnyomás során. 8

Chris Smalling: Érthetetlenül bizonytalan volt, leginkább a Fulham ellen nyújtott tanári játéka után volt ez meglepõ tõle. Sérülés kivételével nem igazán szokott Ferguson középsõ védõt cserélni, azonban most ez is megtörtént, teljesen jogosan. 5

Nemanja Vidic: Sokat szajkózott dolog, hogy leginkább Ferdinanddal érzi jól magát, de ez ma is bebizonyosodott az angol bekk beállítása után. Nem tudott annyira úr lenni a védelemben, ez pedig meg is látszódott a Southampton felbátorodásán. 6

Patrice Evra: Hihetetlen, hogy milyen sokat fejlõdött a fejjátéka ebben a szezonban, és bár ezúttal nem tudott gólt szerezni, valószínûleg három pontot jelentõ gólpasszt adott Rooneynak fejjel. Magabiztos volt védekezésben, támadásban kevesebbet vállalt. 7

Michael Carrick: Nagyon blõd hibát vétett a Szentek góljánál, amit megtûzdelt néhány hihetetlenül rosszul sikerült megoldással és passzal, de aztán kissé magához tért. Több pihenõ kellene neki. 6

Anderson: Az õ bután eladott passza volt a kezdet a vendégek góljánál, de úgy általánosságban egész este nem találta a helyét, a második félidõre pedig kimondottan beleszürkült a mezõnybe. Tényleg kell neki még 1-2 hét. 5

Shinji Kagawa: Nagyon biztatóan kezdett, sérülésébõl való visszatérése óta ez volt a legjobb produkciója, õ adta a gólpasszt az egyenlítés elõtt. A második játékrészre többekkel együtt õ is eltûnt, de erre a teljesítményre már lehet azért építeni. 7

Danny Welbeck: Továbbra is góliszonyban szenved, pedig volt egy nagyon szépen kialakított ziccere. Tele volt energiával, sokat futott a széleken, és az akarással se volt gond, de most nem villogott annyira. 6

Wayne Rooney: Csak két góljának köszönheti, hogy ilyen magas pontszámot kap, mert azon a két eseten kívül nem igen volt lehetõsége a gólszerzésre, az viszont egyértelmûen látszott, hogy ha õ nem értékesíti azt a két helyzetet, akkor akár meg is éghetett volna a csapat. 8

Robin van Persie: Manchesteri pályafutása leggyengébb mérkõzését játszotta a holland támadó, ugyanis nem elég, hogy a kiszolgálás se volt elfogadható, de õ maga sem jött annyit hátra labdákért. Sajnos volt egy meg nem adott gólja, de ez most nagyon kevés volt tõle. 6

Rio Ferdinand (Smalling helyére a 63. percben): Nagyon kellett õ a védelem tengelyébe, összekapta a csapatot a nagy nyomás alatt. 6

Rafael (Anderson helyére a 68. percben): Jones feljebb tolásával nem vált lyukassá a védelem, jól állta a sarat. 6

Nani (Kagawa helyére a 73. percben): A vele megerõsített szélsõjátéknak nyoma sem volt, szinte észrevétlen maradt. 5

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Phil Jones

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!