Játékosértékelés: City 4-1 United

Lássuk, hogy a ManUtdFanatics.hu szerint hogyan teljesítettek a United játékosai a városi rangadón!

David de Gea: öt lövés ment a kapujára, majdnem mind a hálóban kötött ki. Nem volt képes bravúrra - sokak szerint Agüero második találata elõtt egy kisebb bravúr is elég lett volna a védéshez - ráadásul nem egy szögletnél ismét pocsékul jött ki. Remélhetõleg mostanra már túljutott az idei szezon leggyengébb teljesítményén. 4

Chris Smalling: a Leverkusen ellen remekelt, most ez nem sikerült. Fõleg a meccs elején rendkívül idegesnek tûnt, nem viselte el a nyomást, csak szórta el a labdákat meggondolatlanul, amivel csak azt érte el, hogy a közönség még keményebben ûzte, hajtotta a City-t. Idõvel valamelyest javult és voltak jó labdái a támadó harmadba is. 5

Rio Ferdinand: nem tudott vezére lenni a védelemnek, pedig kellett volna valaki hátulra, aki összerázza a társaságot. Ma is lassú volt pár alkalommal, helyezkedéssel neki is voltak gondjai. 4

Nemanja Vidic: a Premier League utóbbi éveinek egyik legjobb védõje, a Manchester United csapatkapitánya ezúttal egyik titulust sem bizonyította. Agüero elsõ góljánál a helyezkedése egy U18-as játékosnál sem lett volna elfogadott, ráadásul Navast majdnem nagy helyzetbe hozta a meccs elején. Negredo számos alkalommal lefejelte mezõnyben, többek között Touré gólja elõtt is. Még mindig túl körülményes. Pozitív pillanat, amikor 0-4-nél megmentette a csapatot attól, hogy 0-5 legyen. 3

Patrice Evra: Navas számos alkalommal elment mellette, õ sem igazán emelkedett ki a védelembõl. Volt egy fejese, ami a kapuán csattant, de ezen kívül csak a gyenge beadások jellemezték támadójátékát. 4

Antonio Valencia: az elsõ gólban nyakig benne volt, lassan zárt vissza Kolarovval, ezért Smalling késõn tudott váltani a felfutó bal bekkre. A második félidõben egyre többet volt játékban, de messze volt a keddi teljesítményétõl. 4

Michael Carrick: nagyon egyedül volt a középpálya közepén védekezésben. Keményen dolgozott, de kellett volna még mellé más is, aki leveszi a védelmi feladatok egy részét róla, akkor talán nagyobb hatással lehetett volna a meccsre. Cleverley beállása után látszott, hogy Tommal még sokkal inkább megértik egymást, mint Fellainivel. 5

Marouane Fellaini: sokan Yaya Touréhoz hasonlítják, de ma a City játékos rossz, kínai utánzatának tûnt a belga. Teljesen súlytalan volt az elsõ félidõben, úgy tûnt, mint aki meg van szeppenve. Könnyedén kipasszolták, majd 40 percet kellett várni arra, hogy legyen egy szerelése. A nevéhez fûzõdik az elsõ kaput eltaláló lövésünk, de sokkal többet nem nagyon lehet elmondani a játékáról. 3

Ashley Young: ma sem váltotta meg a világot, rendkívül pontatlanul játszott. Ha így folytatja, hamar kikerülhet a kezdõbõl. 2

Wayne Rooney: egy kivételével pocsék szögletek, fõleg az elsõ félidõben rossz döntések sokasága, több szabálytalanság és talán legtöbbször Howard Webbhez beszélt a játékostársak helyett. Remekül kikapcsolták a City védõi, nem tudta mozgatni a csapatot. Fordulás után kicsit feljavult, a játékkal foglalkozott, látszott rajta az akarás is. A gólja csodaszép volt, ezzel õ a legeredményesebb United játékos a City ellen. 6

Danny Welbeck: Cleverley beállása után feljavult, Tommal jobban tudott játszani, voltak lövési is, de többször "belehalt a szépségbe" azzal, hogy egy biztos megoldás helyett belement egy látványosabb, de bizonytalanba. 4

Tom Cleverley: nem mondhatni, hogy hálás feladat 0-4-nél beállni, de pályára lépésével végre támadt a csapat és sokkal több volt elöl a mozgás. Sokat javult vele a játék sebessége és rengetegszer volt játékban. Kellettek volna társak mellé, akkor talán szorosabbá lehetett volna tenni az állást. A csapat játékára tett hatása miatt talán a legjobbunknak lehet mondani. 6

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Tom Cleverley

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!