Játékosértékelés: United - WBA

Lássuk a West Brom elleni mérkõzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: ismét két gólt kapott, de egyikért sem igazán lehetne okolni. Azonban volt 1-2 igen komoly védése, amikkel megvédte kapuját az újabb góltól. 6

Phil Jones: gyenge teljesítmény. Az, hogy támadásokat nem támogatta kellõen, egy dolog. Bár egy szélsõ védõnek ez is feladata lenne. De hogy védekezésben sem érte el a megfelelõ szintet, az már nagyobb probléma. Pedig számos alkalommal szerelt és szerzett labdát, mégis hiányérzete van az embernek, hiszen sokszor csak loholt ellenfele után, vagy könnyedén átjátszották õt. 4

Rio Ferdinand: mindkét gólban nyakig benne van. Az elsõnél könnyedén elment mellette a támadó, a másodiknál oda sem lépett ellenfelének. Emellett nem egy alkalommal rosszul számolta ki a labda útját, olyan benyomást keltve, mintha egy 17 éves újonc, ideges és megszeppent srácot dobtak volna be egy óriási rangadóra. Ez nagyon kevés volt. Az, hogy egy védõ egész meccsen egyetlen alkalommal sem szerel és nem szerez labdát, az elég sokat elárul. 3

Jonny Evans: egy hiba a számlájára is felírható, Berahino lefejelte õt még az elsõ félidõben, amikor kissé lekésett róla Ferdinand rossz helyezkedése után. Ezen kívül magasan a védelem legjobbja volt, ismét rajta lehetett látni azt, hogy megtesz mindent, amit csak tud. Volt is dolga rendesen, nem egyszer kellett a bal szélre is kimennie szerelni, kisegítve ezzel Büttnert. 6

Alexander Büttner: átjáróház volt az oldala. Többször pocsék helyezkedés jellemezte játékát, emellett támadásban sem tudott kezdeni semmit. Januzajjal kifejezetten gyenge párost alkottak együtt, bár Nanival sem volt meg a kellõ összhang elõre és hátra sem. 4

Michael Carrick: ahogy Evans a védelemben, úgy Michael is eléggé egyedül volt a középpályán. Sem Anderson, sem Fellaini nem igazán segített neki az ellenfél támadásainak megszûrésében, rá hárult ez a feladat is, miközben nagyszerûen osztogatta a labdákat a támadások építése érdekében. Továbbra is megfigyelhetõ, õ mélységi posztról, rázós helyzetekben is képes akár 2-3 emberrel a nyakán pontosan megjátszani a labdákat, amikkel máris elõnybe kerülhetne a csapat. 7

Anderson: csodás fejese gólt érdemelt volna, mert azzal emelte volna az osztályzatát. Kellett volna, mert egyébként ismét csak a támadóharmadban elszórt labdákat lehetett leginkább megtapasztalni tõle. Több kell, ezzel semmiképp nem lesz kirobbanthatatlan. 5

Nani: amilyen zseniális volt az elsõ játékrészben, annyire szürke a másodikban. Sokan tõle várták a kreativitást, amit az elsõ 45 percben meg is hozott. Veszélyes beadások jellemezték és nem egyszer még álló helyzetbõl indulva is sikerült megvernie védõjét, nem csak lendületbõl. Ha így játszana mindig, simán kezdõ lehetne. De jött a szünet utáni idõszak, ami alatt két említésre méltó megmozdulásán kívül a labdával is alig találkozott. Ha mégis, többször sikerült eladnia azt. Hátrányban többet kellene mozogni ahhoz, hogy megjátszható legyen, ráadásul hátrányban hajtani kellene a gólért, nem elbújni a szélen, meglapulva. Míg az elsõ félidõben szinte minden összejött neki, a másodikban semmi sem. Fordulás után leszedték a pályáról. Lövéseket gyakorolni kellene, mert korai énjéhez képest óriási visszaesést mutat ezen a téren, valamint a szögleteket is el kellene felejtenie, mert a rövidre képes csak rúgni, azt is laposan, amit megcsúsztatni sem lehet. 6

Wayne Rooney: ismét gólt szerzett, ennyi pozitívumot lehet elmondani a játékáról. Elvileg õ lenne az, akinek irányítania kellene a csapatot, szerveznie kellene a támadásokat. Ehelyett egész meccsen csupán 31 pontos átadása volt. Magyarul 3 percenként 1. Elszórt hosszú labdák, beadások jellemezték a játékát. Gyenge teljesítménye meglátszott a csapat támadójátékában. Csak a gólja miatt 6.

Shinji Kagawa: halványan kezdett, de a félidõ második felére bemelegedett, éppen utóbbi miatt érthetetlen volt a cseréje. Utólag el lehet mondani, talán jobban jártunk volna, ha a menedzser nem most akart volna lehetõséget adni Januzajnak. Az utóbbi két meccsén ígéretes dolgokat mutatott a japán, ráadásul csak Nani alakított ki több helyzetet nála, pedig Shinji csak 45 percet játszott. 5

Javier Hernandez: nem jött össze a gól, pedig kétszer remek beadással találta meg õt Nani. Örvendetes, hogy mezõnyben sokkal pontosabban képes játszani, mint egy éve. Jobban ki kellett volna szolgálni õt. 5

Adnan Januzaj: beállítása meglepõ és utólag látva rossz húzás volt. Rendkívül pontatlanul játszott, nem tudott lendíteni a csapaton. 4

Marouane Fellaini: egyelõre olyannak jellemezhetõ, mint egy gyerek, aki bekerül az édességboltba és elcsodálkozik, mennyi minden van ott. Alig lép be a játékba, védekezésbe pláne nem, holott saját elmondása szerint is ezt szereti legjobban és ebben a legjobb. Volt egy gólja, amit jogosan nem adtak meg les címén, de ezen kívül semmi elõnyt nem jelentett beállítása. 4

Robin van Persie: ha végig a padon ült volna, lehet akkor is többször mutatta volna õt a kamera, mint a pályán töltött bõ 30 perc során. Ahogy a másik két csere, úgy õ sem tudta megváltani a világot. 4

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Michael Carrick

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!