Nani magabiztos
A küldetés teljesítésének egyik módja volt a Valencia elleni 1-1-es döntetlen Nani szerint, hiszen így is elsõ helyen tudták kvalifikálni magukat a Bajnokok Ligája C-csoportjából a kieséses szakaszba.
A kedd este megszerzett egy pont azt jelenti a Vörös Ördögök számára, hogy így spanyol riválisuk elõtt végezve elsõ helyen jutottak tovább a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé, így a nyolcaddöntõben biztosan elkerülik a Real Madridot, a Barcelonát és a Bayern Münchent.
Jól elvégzett munkáról beszél a mérkõzés kapcsán a csapat portugál szélsõje, Luis Nani, aki a 62. percben akár a gyõzelmet is jelentõ második gólt is megszerezhette volna a csapatának, ám Anderson egyenlítõtalálata után õ nem tudott eredményes lenni.
"A Valencia egy nagyszerû csapat, akik helyenként fantasztikus játékot mutattak be - egy-két érintéssel mindig elõre tudta jutni, és sok volt az egyérintõs passz is. Nehéz az ilyen stílusú csapatok ellen játszani, hiszen ez olyan játék, amelyet a Barcelona is ûz" - kezdte a MUTV-nek.
"De jól álltuk a sarat, és akár a mérkõzést is megnyerhettük volna, hiszen rengeteg gólszerzési lehetõségünk volt. Azonban a legfontosabb az volt, hogy az elsõ helyen végezzünk a csoportban, ezt pedig elértük."
"Mielõtt elkezdõdött az idei kiírás, azt tûztük ki céluk, hogy az elsõ helyen végezzünk, ezt pedig sikeresen abszolváltuk. Éppen ezért önbizalommal telve kell várnunk a folytatást, azonban ha a döntõbe akarunk kerülni, akkor a legkeményebb csapatok ellen kell pályára lépnünk."
Nyilván az õszi kupaporond lezárultával Nani és társai figyelme amúgy is a Premier Leaguere koncentrálódna, azonban az elõttük álló szuperrangadó miatt ez hatványozottan igaz. Jövõ hétfõn ugyanis a jelenleg listavezetõ Arsenal látogat az Old Traffordra. Bár a manchesteriek csak a Blackpool ellen elmaradt mérkõzésük miatt szorulnak a második helyre a fõvárosiak mögött, Arsene Wenger legénysége az idén a korábbinál is esélyesebbnek mutatkozik a bajnoki címért folyó harcban.
Nani, aki az elõzõ szezonbeli Emirates Stadiumban aratott 3-1-es gyõzelem alkalmával betalált az Ágyúsok kapujába, úgy véli, az Arsenal elleni mérkõzések minden képzeletet felülmúlnak.
"Mindig fantasztikus mérkõzést vívunk ellenük. Mindenki szeret fontos meccseken pályára lépni, és szerintem a hangulat lenyûgözõ lesz. Az Arsenal nagyon jól szerepel az idén, de ez ugyanúgy ránk is igaz. Csak saját magunkra kell koncentrálnunk, és a saját teljesítményünkben bízva kell arra törekednünk, hogy nyerjünk."
Manutd.com
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!
Hozzászólások
Meccs Center
Manchester City vs Manchester United
Premier League 4. fordulóEtihad Stadium
2025-09-14 17:30
Premier League 3. forduló
Old Trafford
2025-08-30 16:00
2025-08-27 21:00
2025-08-24 17:30
2025-08-17 17:30
2025-08-09 13:45
Támogatás
Kapcsolódó hírek
Címkék
Tabella
Premier League 2025/26
Csapat | M | RG | KG | GK | P | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liverpool | 3 | 8 | 4 | +4 | 9 |
2 | Chelsea | 3 | 7 | 1 | +6 | 7 |
3 | Arsenal | 3 | 6 | 1 | +5 | 6 |
4 | Tottenham | 3 | 5 | 1 | +4 | 6 |
5 | Sunderland | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
6 | Everton | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
7 | Bournemouth | 3 | 4 | 4 | 0 | 6 |
8 | Crystal Palace | 3 | 4 | 1 | +3 | 5 |
9 | Manchester United | 3 | 4 | 4 | 0 | 4 |
10 | Nottingham Forest | 3 | 4 | 5 | -1 | 4 |
11 | Brighton & Hove Albion | 3 | 3 | 4 | -1 | 4 |
12 | Leeds United | 3 | 1 | 5 | -4 | 4 |
13 | Manchester City | 3 | 5 | 4 | +1 | 3 |
14 | Burnley | 3 | 4 | 6 | -2 | 3 |
15 | Brentford | 3 | 3 | 5 | -2 | 3 |
16 | West Ham | 3 | 4 | 8 | -4 | 3 |
17 | Newcastle | 3 | 2 | 3 | -1 | 2 |
18 | Fulham | 3 | 2 | 4 | -2 | 2 |
19 | Aston Villa | 3 | 0 | 4 | -4 | 1 |
20 | Wolves | 3 | 2 | 8 | -6 | 0 |
Szavazás
TV műsor

Manchester City - Manchester United
Premier League, 4. forduló