Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Cardiff City

Lássuk a Cardiff City elleni bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Remekül védett lábbal Mark Hudson fejesénél, de egyébként nem volt nehéz dolga, mert általában a védõk megoldották a feladatot elõtte. 7

Rafael: Hihetetlenül támadó szellemben futballozott, amelyet sokszor kamatoztatni is tudott a csapat, azonban ebbõl fakadóan a Cardiff sokszor vezethetett ellentámadást az õ oldalán, amikor fennragadt, fõleg azokban az idõszakokban, amikor nyomás alá helyezték a csapatot. 6

Chris Smalling: Nagyon meggyõzõen tette a dolgát a védelem tengelyében. Elegánsan, mindig idõben szerelt, vagy ért oda. Fejjátékban viszont még néha lenne mit fejlõdnie. 7

Jonny Evans: Elõzetesen félni lehetett attól, hogy a United egykori játékosa, Fraizer Campbell ismét megtréfálja volt csapatát, de az Old Trafford közönsége elõtt szinte leradírozta a pályáról az észak-ír bekk az angol támadót. 7

Patrice Evra: Folyamatosan játékban volt a francia bekk, minden erejét a csapat sikereinek rendelte alá. Talán ennek is volt köszönhetõ, hogy kivette a részét elsõ góljából azzal, hogy remekül levette Mata passzát. 7

Phil Jones: Megbízhatóan, egyfajta pajzsként teljesített a védelem elõtt. Volt egy remek labdája is Valencia felé, de amikor a Cardiff nyomott, többször könnyedén átgyalogoltak a középpályán. 6

Ryan Giggs: Újra kénytelen volt átélni, hogy szülõvárosának szurkolói utálatukat fejezik ki iránta. Játékát illetõen volt több jobb megmozdulása, és nem lógott ki a többiek közül, a középpálya idõnkénti lyukasságáért õ is felelõs. 6

Juan Mata: Rengeteget volt nála a labda, parádés meglátásai voltak, emellett pedig kivette a részét a csapat elsõ góljából is. Néhol még érzõdött, hogy csak pár napja ismeri társait, de elsõ mérkõzésnek több, mint biztató volt. Nagyon hiányzott egy ilyen játékos a csapatból. 7

Antonio Valencia: Mintha megtáltosodott volna az ecuadori. Nagyon élénk volt a középpálya jobb oldalán, és a beadásai is klasszisokkal jobbak voltak, mint korábban, bár még lehetne rajta fejleszteni. Balszerencsés volt, hogy lövése a kapufán csattant, és nem lett 3-0. 7

Ashley Young: Parádés átadása vezetett az elsõ gólhoz. Játékban is sokkal hasznosabb, és agilisebb volt. Megérdemelte, hogy remek tizenhatoson kívüli lövése a kapuban kössön ki. 8

Robin van Persie: Csak akkor derült ki igazán, mennyire hiányzott is õ a csapat gépezetébõl, amikor már 6 perc után vezetéshez juttatta a csapatot. Késõbb valószínûleg kiütközött rajta a meccshiány, azért már nem tudott annyira veszélyes lenni, de produkciója biztató volt. 7

Wayne Rooney (Van Persie helyére a 63. percben): Gólra éhesen lépett pályára, és akár össze is jöhetett volna neki. Nagyon veszélyes volt szinte minden megmozdulása. 6

Tom Cleverley (Giggs helyére a 71. percben): Stabilizálta a csapat középpályás védekezését. 5

Adnan Januzaj (Mata helyére a 85. percben): Rövid idõ alatt is összehozott egy nagyobb helyzetet, de ezen kívül kevés ideje maradt értékelhetõt alkotni.

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Ashley Young

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!