Játékosértékelés: Stoke City 2-1 Manchester United

Lássuk a Stoke City elleni bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Mind a Carrick lábáról bepattanó szabadrúgásnál, mind Charlie Adam bõdületes bombájánál tehetetlen volt. Ezen kívül jól állta a sarat a hazaiak próbálkozásainál, bár olyan igazán nagy bravúrra nem volt tõle szükség. 6

Chris Smalling: Hihetetlen nagy erõpróba elé állították a Stoke hórihorgas, és bivalyerõs játékosai, és fõleg azután hárult rá nagy felelõsség, hogy kidõlt mellõle a sorból Evans és Jones is a védelembõl. Többségében jól oldotta meg a feladatát, de voltak bizonytalanságai, egyszer pedig majdnem gólpasszt adott az ellenfélnek. 6

Phil Jones: Azon ritka alkalmak egyikén, amikor az angol válogatott játékos a védelem közepén kap lehetõséget, csúnya sérülés miatt le kellett cserélni még az elsõ félidõben. Remélhetõleg agyrázkódása miatt nem kell sokat kihagynia. Fejjel jól oldotta meg a dolgát. 6

Jonny Evans: Gyakorlatilag nem jegyezhettük fel említésre méltó pillanatot vele kapcsolatban, ugyanis már 10 perc után le kellett cserélni sérülése miatt.

Patrice Evra: Lelkesen zakatolt elõre, támogatván ezzel a támadásokat, és néha ez azzal is járt, hogy be tudott törni a tizenhatoson belülre is, de igazán nagy eredményre nem vezetett. Jobb döntésekre lenne szükség tõle hasonló esetekben. 6

Michael Carrick: A vártnál korábban visszatérhetett sérülésébõl, de ez nem járt együtt azzal, hogy uralni tudta volna a középpályát. Késõbb, amikor vészmegoldásként a védelembe lett hátrarendelve, akkor ideiglenes feladatát megfelelõen látta el. Az elsõ gólnál balszerencsés volt. 6

Tom Cleverley: Rengeteget volt harcban a középpályán a sok mezõnyjátékot hozó mérkõzésen, emellett pedig futómennyiségben is kiemelkedett a mezõnybõl, de egy lövés kivételével sok gondot nem tudott okozni a Stokenak, még támadásépítésben se. 6

Juan Mata: Ez a mérkõzés egyértelmûen megmutatta, hogy pazarlás a spanyol karmestert a szélen játszatni. Nem tudja azt a potenciált nyújtani, amire képes középen. Remek gólpasszt adott Van Persienek, emellett sok pengés megoldása is volt, de nem találta a helyét. 6

Ashley Young: Hullámvasúthoz volt hasonlítható a teljesítménye, de legtöbbször inkább a lejtõ alján tartózkodott. Akadtak pillanatok, amikor úgy tûnt, hogy veszélyes lehet az ellenfélre, de ezen kívül sokszor 5-10 percekre eltûnt, ez pedig egy ilyen meccsen, szélsõként nem megengedhetõ. 5

Wayne Rooney: A kezdeti csatárpozíciót követõen viszonylag gyorsan nagyon mélyre kellett húzódnia, ez pedig rányomta a bélyegét játékára. Nem tudott annyira nagy hatással lenni a csapat játékára, emellett rengeteg vaktában elõre rúgott labdája volt, ami valószínûleg elkeseredettségének volt betudható. 6

Robin van Persie: Gólja mestermunka volt a javából, de ezen kívül gyakorlatilag momentuma sem volt. Látszik, hogy a sok kihagyás nem múlik el nyomtalanul, mérkõzésekre lesz még szüksége ahhoz, hogy ritmusba rázódjon. 6

Rafael (Evans helyére a 10. percben): Hol megverte ellenfelét támadásban, hol õt gyûrték le védekezésben. Sokat kellett harcolnia. 6

Danny Welbeck (Jones helyére a 45. percben): Súlytalan volt. 4

Javier Hernandez (Van Persie helyére a 77. percben): Õ se tudott mit kezdeni labda nélkül a betömörülõ Stoke védelem ellen ennyi idõ alatt.

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: ************

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!