Játékosértékelés: Southampton 1-1 United

Lássuk, milyen osztályzatokra értékelte a Manchester United játékosainak tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

David de Gea: bár az elsõ félidõben a hazaiak játszottak fölényben, nem állították komoly feladat elé a United idei legjobbját. Gyenge lövéseket kellett fognia, nagy bravúrra nem volt szüksége. Kirúgásai azonban - akárcsak az utóbbi 2-3 meccsen - meglepõen pocsékul sikerültek. 6

Chris Smalling: két ellentétes félidõn van túl, mint ahogyan a teljes csapat is. Ez minden játékosra igaz, így nem írjuk le mindenkihez. Chris az elsõ félidõben többször is úgy viselkedett, mint egy gyerek, aki életében elõször lépett be egy édességekkel teli boltba és tátott szájjal ámul mindenen. Olykor fogalma nem volt, hol kellene lennie, volt olyan, amikor Vidic (még csak nem is Rio, hanem Vidic - ráadásul még azt sem lehetett mondani, hogy követte azt, akire rá volt állítva) lépett ki a támadóra, Januzaj visszazárt emberével, Smalling pedig a közelben sem volt. Az is érthetetlen, hogy sok esetben, minden zavarás nélkül képtelen társhoz fejelni. Olyan volt, mintha "belefejeltem, megállítottam a támadásukat, elvégeztem a dolgom" gondolatok mentek volna át az agyán. Mintha elég lenne ennyi ahelyett, hogy pontosan megjátszotta volna és esetleg a csapat támadhatott volna. A szünet után összeszedte magát, bár nem kellett annyit dolgoznia védekezésben már, olykor ígéretes dolgokat tett támadásban. Ha a két félidõt nézzük, az elsõre 4-est, másodikra 6-ost érdemelhet, így összességében: 5

Rio Ferdinand: volt néhány remek tisztázása a kapunk elõterébõl, azonban a gól elõtt csúnyán bealudt. Lambert elõtt semmilyen akadályt nem jelentett, a csatár pedig egyedül mehetett a kapura. 5

Nemanja Vidic: az elsõ félidõben 2-3 esetben az õ labdaeladásából jött az ellenfél, a bekapott gól elõtt pedig igen komoly ütést kapott. Azonban mint az jellemzõ volt rá mindig is, visszajött a pályára és a védelem legjobbja lett a maradék egy órában. Hatalmasat harcolt Lamberttel és legtöbbször õ jött ki gyõztesen. 300. és egyben utolsó manchesteri meccsén a csapat egyik legjobbja volt, bár tény, a társak nem tették túl magasra a lécet. 7

Patrice Evra: az elsõ félidõben Davis igen csak ficánkolt mellette, azonban egyre inkább feljavult védekezésben és a második játékrészben volt egy hatalmas mentése is Lambert elõl. Sokat volt játékban - többiekhez képest - támadásoknál is, de az utolsó passzai nem mindig sikerültek. 6

Adnan Januzaj: 45 percig szinte azt sem lehetett tudni, hogy a pályán van. Semmi veszélyt nem jelentett az ellenfél védelmére, mindig könnyedén szerelték. Fordulás után összekapta magát és volt 1-2 remek megoldása, de messze elmaradt attól, amit a Hull ellen mutatott. 5

Darren Fletcher: Kagawával képtelenek voltak megállítani a Szenteket, bár ez leginkább a japán miatt volt, azonban Fletcher sem nyújtott meggyõzõ teljesítményt. Carrick beállásával kevesebb teher nyomta a vállát és talán kissé szabadabban mozgott, de nagy hatást nem tudott kifejteni. 5

Shinji Kagawa: Ryan Giggs betette középsõ középpályásnak, ahol soha nem tudott maradandót alkotni. Most sem volt ez másképp, a japán játékos szinte annyi akadályt jelentett Wanyamáéknak, mintha leszúrtunk volna egy botot a kezdõkörbe. Cseréje jogos volt, bár alapból nem is kellett volna betenni õt középre. A csapat elsõ 45 percnyi játékáról mindent elmond, hogy Kagawa passzolta a második legtöbbet, tizenötöt (!!!). 3

Danny Welbeck: sokat futott, többször is kiválóan támadta a labdás embert és szerezte meg a játékszert, ám nem egyszer szinte azonnal el is veszítette. Carrick átadása után nagy lehetõség adódott elõtte, ám végül beérte õt egy védõ. Emellett többször is próbálkozott, de nem sikerült gólt szereznie. Mezõnyben az egyik, ha nem a legjobbunk volt. 7

Juan Mata: újabb remek gól a neve mellett és több igen nagyszerû meglátás is említésre méltó, ám kivitelezéseibe 1-2-szer apró hiba csúszott. A második játékrész legjobbja volt. 7

Robin van Persie: képtelen volt bármire is. Lehet, hogy lélekben már a világbajnokságon van, vagy Louis van Gaalt várja a Unitedhez, de nem úgy tûnt, mint aki a meccsre figyelne. Már-már Hernandezre hajazó módon lesen tartózkodott. Hatvannyolc perc alatt 14-szer ért labdába, 9 átadásából 4 ment társhoz. Egy csatár soha nincs sokat játékban, de ezek a számok még egy éktõl is botrányosan kevesek. 3

Michael Carrick (Kagawa helyett a 46. percben): maga ez a húzás jó volt Giggs-tõl, csak az a kár, hogy erre szükség volt és nem így kezdett. Carrick sokkal jobban mozgatta a csapatot, rengeteget volt nála a labda és olykor igen jó meglátásai is voltak. A csapat feljavulásában nagy részt vállalt. 6

Javier Hernandez (van Persie helyett a 68. percben): mozgott egy kicsit, talán utolsó manchesteri fellépésén, bár kapura semmi veszélyt nem jelentett, leginkább a kiszolgáló szerepében tûnt fel, már amikor egyáltalán labdát kapott. 5

Antonio Valencia (Mata helyett a 89. percben): talán jobban jártunk volna, ha vele kezdünk akár jobb bekk poszton. -

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Nemanja Vidic

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!