Erik: Ha lesz lehetőség az átigazolási piacon, élni fogunk vele
Erik ten Hag arra bíztatja a Manchester Unitedet, hogy "csapjanak le" a téli átigazolási időszak hátralévő napjaiban a kínálkozó lehetőségekre.
A játékosok adás-vételét lehetővé tevő piac magyar idő szerint kedden éjfélkor zárul, a United pedig eddig csak a kapus Jack Butlandet és a csatár Wout Weghorstot szerződtette kölcsönben a szezon hátralévő részéig.
Mivel már csak négy nap van hátra a transzfer időszak végéig, Ten Hag szerint "nem szabad teketóriázniuk", ha lehetőségük nyílik igazolni és be is azonosította azokat a területeket, amelyek erősítésre szorulnak.
"Ha lehetőségünk nyílik az elkövetkező napokban, akkor én élnék velük, de ez nem csak rajtam múlik" - kezdte a holland menedzser.
"Szerintem ennél a klubnál mindig ilyen hozzáállás szükséges."
"Minden nap jobbá kell válni, szóval ha erre lehetőség nyílik, akkor le kell csapni rá, nekem ez a hozzáállásom. Nyitott szemmel járok, kutatok és vannak ötleteim azt illetően, hogy milyen profilú játékosokkal hol lehetne megerősíteni a keretet."
A United jelenleg a negyedik helyet foglalja el a Premier League-ben, jó úton járnak ahhoz, hogy döntőbe jussanak a Ligakupában, az FA-kupa 4. fordulójában egy Reading elleni hazai találkozó vár rájuk szombaton este és még ott van a februári, Barcelona elleni Európa-liga play-off is, amelynek köszönhetően a következő 30 napban 9 tétmérkőzés vár rájuk.
Amikor arról kérdezték, az a tény, hogy a United jelenleg négy fronton is harcban áll, azt jelenti-e, hogy a szezonban a vártnál előrébb járnak a fejlődési folyamatukban, Ten Hag így felelt:
"Ez jó dolog és ez az, amiért mindegyik játékosunkra szükségünk van a keretünkben és amiért fejleszteni akarjuk őket, különösen annak érdekében, hogy a megfelelő eredményt tudjuk elérni. A lehető leghosszabb ideig szeretnénk érdekeltek maradni a sorozatokban. Harcolnunk kell érte és szerintem ez jót tesz a klub fejlődése szempontjából is."
"Azt nem tudom, hogy a vártnál előrébb tartunk-e a folyamatban. Minden egyes napon a maximumot kell nyújtanunk és úgy kell hozzáállnunk a teljesítményünkhöz, hogy a jó nem elég jó, még jobban kell teljesítenünk és folytatni a fejlődésünket. Úgy kell hozzáállnunk, hogy ez soha nem ér véget. Abból a szempontból, hogy most hol tartunk, nem fontos, hogy a vártnál előrébb tartunk-e vagy sem. Minden egyes mérkőzést meg akarunk nyerni, nem számít ki az ellenfél."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!
Hozzászólások
Meccs Center
Manchester City vs Manchester United
Premier League 4. fordulóEtihad Stadium
2025-09-14 17:30
Premier League 3. forduló
Old Trafford
2025-08-30 16:00
2025-08-27 21:00
2025-08-24 17:30
2025-08-17 17:30
2025-08-09 13:45
Támogatás
Kapcsolódó hírek
Címkék
Tabella
Premier League 2025/26
Csapat | M | RG | KG | GK | P | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liverpool | 3 | 8 | 4 | +4 | 9 |
2 | Chelsea | 3 | 7 | 1 | +6 | 7 |
3 | Arsenal | 3 | 6 | 1 | +5 | 6 |
4 | Tottenham | 3 | 5 | 1 | +4 | 6 |
5 | Sunderland | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
6 | Everton | 3 | 5 | 3 | +2 | 6 |
7 | Bournemouth | 3 | 4 | 4 | 0 | 6 |
8 | Crystal Palace | 3 | 4 | 1 | +3 | 5 |
9 | Manchester United | 3 | 4 | 4 | 0 | 4 |
10 | Nottingham Forest | 3 | 4 | 5 | -1 | 4 |
11 | Brighton & Hove Albion | 3 | 3 | 4 | -1 | 4 |
12 | Leeds United | 3 | 1 | 5 | -4 | 4 |
13 | Manchester City | 3 | 5 | 4 | +1 | 3 |
14 | Burnley | 3 | 4 | 6 | -2 | 3 |
15 | Brentford | 3 | 3 | 5 | -2 | 3 |
16 | West Ham | 3 | 4 | 8 | -4 | 3 |
17 | Newcastle | 3 | 2 | 3 | -1 | 2 |
18 | Fulham | 3 | 2 | 4 | -2 | 2 |
19 | Aston Villa | 3 | 0 | 4 | -4 | 1 |
20 | Wolves | 3 | 2 | 8 | -6 | 0 |
Szavazás
TV műsor

Manchester City - Manchester United
Premier League, 4. forduló