Manchester United U18 - Newcastle United U18 5-1

A Manchester United U18 a Newcastle United ellen lépett pályára a Premier League North aktuális találkozóján, ahol meggyőző, 5-1-es győzelmet arattak Carringtonban.

A fiatal Vörös Ördögök nem vesztegették az időt, már a harmadik percben megnyitották a gólcsapot. Ethan Wheatley közeli próbálkozását a Newcastle kapusa, Aidan Harris hárította, az ismétlést viszont Ruben Curley kapus már nem tudta elérni. 1-0

Mindössze 10 perc kellett ahhoz, hogy a United megduplázza előnyét, egy Jayce Fitzgeralddal szemben elkövetett szabálytalanság után Wheatley léphetett a büntetőpontra. A labdát egy "panenkával" küldte a hálóba, kikerülve a kapuban elmozduló Harrist. 2-0

Az első félidőben a United fokozatos nyomása Shea Lacey harmadik gólját eredményezte a 25. percben, majd a Newcastle United középpályása, Travis Hernes még a szünet előtt szépíteni tudott. 3-1

A szünet után Curley az első félidei formáját idézte. A 49. percben elvette a labdát a térfél szélén, majd miután átfordult az ellenfél térfelén, rést talált, és bal lábbal a kapuba lőtt. 4-1

A második félidő a korai gólt követően csendesebb mederben folydogált, Adam Lawrence csapata pedig keményen dolgozott az előny megtartásáért.

Egészen a 85. percig, amikor Ashton Missin a balszélen szerzett labdát. A kapu felé haladva a 11-es mezszámú játékos felnézett és egy passzt adott a kapu elé, Lacey lábai elé, aki be tudta tuszkolni a mérkőzés utolsó gólját, egyben második találatát a bajnokságban.

Ezzel az ismételt győzelemmel száz százalékos a csapat és három ponttal vezetik a bajnokságot a Manchester City előtt, akik viszont egy meccsel kevesebbet játszott. Legközelebb az U18 október 7-én lép pályára a Derby U18 ellen 13:00-kor hazai pályán.

United: Harrison; McAllister, Nolan, Jackson, Amass (Kukonki 75); Devaney, Curley; Lacey, Fitzgerald (Baumann 70), Missin; Wheatley (Musa 62).

Nem használt cserék: Myles, Munro.

Gólok: Curley 3, 50, Wheatley 13 (pen), Lacey 26, 85 | Hernes 28.