Játékosértékelés: Liverpool 1-2 Manchester United

Lássuk, hogyan teljesítettek a játékosok a ManUtdFanatics.hu szerint a Liverpool otthonában...

Lindegaard: visszakerült a kezdõbe, amit meghálált. Remek védésekkel járult hozzá a United sikeréhez. Gerrard góljánál nem tudott menteni, de a meccs során magabiztosan teljesített. 7

Rafael: a találkozó elején olykor a kapu elõterében is õ tisztázott fejjel, rengeteget dolgozott, fõleg védekezésben, majd amikor végre a kapu elé került, zseniálisan tekert a hosszúba. 8

Ferdinand: hatalmasat dolgozott a veterán védõ, a levegõ ura volt a kapunk elõtt és bár kisebb sérülést összeszedett, végig a pályán volt és nagyszerûen védekezett. Néha Suarez megpróbálta kicselezni, de legtöbbször Rio került ki gyõztesen a párharcukból. 7

Evans: ahogyan Ferdinand, úgy õ is nagyot játszott a védelem közepén. Róla állították ki Shelveyt, amikor igen nagyot kapott az északír védõ. Volt egy kérdéses szituáció, amikor Suarez elesett a tizenhatosunkon belül Evans belépõje után, de a visszajátszás jól mutatta, a védõ a labdát rúgta el. 7

Evra: a védekezésben a régi Evrát láthattuk, a támadásokat azonban nem sûrûn tudta támogatni, de ez nem csak az õ hibája volt. Sterlinget kiválóan leszedte a pályáról. 7

Valencia: leginkább védekeznie kellett, de a meccs végéhez közeledve egy remek elfutása után kapott büntetõt a United és az elsõ gól elõtt is jól passzolt Kagawához. 6

Carrick: Giggs párjaként leginkább ráhárult a liverpooli támadások szûrése, ami többé-kevésbé sikerült is. Olykor nagyszerûen játszott elõre is, több alkalommal kereste van Persie-t is. 6

Giggs: sokkal pontosabban játszott, mint azt a tavalyi évben tette, de így sem tudott sok támadást építeni ezen a meccsen. A meccs elején ha kicsit pontosabb, nagyon nagy gólt szerezhetett volna. 6

Nani: Sir Alex Ferguson hozzá szokatlan módon már a szünetben lecserélte õt Scholesra, ami végül jó döntésnek bizonyult. A portugál szélsõ rendkívül pontatlanul játszott, több támadás is benne akadt el. 5

Kagawa: jó elõkészítésének köszönhetõen gólpassz írható a neve mellé, ám ezen kívül legtöbbször csak a földrõl felkelni láthattuk a japán csillagot. Nem róla szólt ez a mérkõzés. 6

van Persie: sokszor mozdult ki a szélre, így senki nem volt a kapu elõtt, akinek be lehetett volna ívelni a labdákat. Kapura nem jelentett veszélyt egészen a 81. percig, amikor Robin révén végre egy értékesített büntetõ írható a Vörös Ördögök neve mellé. Klasszisokra jellemzõ, hogy gyenge teljesítménnyel is lehet eldönteni egy meccset. 6

Scholes: beállásával sokkal biztosabb lett a United játéka, bár maga Scholesy is eladott 1-2 labdát, ráadásul egy ilyen éppen Gerrard elé került, amibõl a liverpooli csapatkapitány gólt szerzett. 6

Hernandez: Késõi csere, sok lehetõsége nem akadt.

Welbeck: Rafael sérülése miatt a jobb szélre állt be az 5 perces hosszabbításra.

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!