Manchester United 1-2 Norwich City

Egy kötelezõ meccset bukott el a United csalódást keltõ teljesítményt nyújtva, mindezt hazai pályán.

A legutóbbi mérkõzés óta régi-új neveket találhattunk a kezdõben, és a cserepadon is. Smalling, Rooney, és Herrera térhetett vissza, mivel egész héten már a csapattal edzhettek.

Az elsõ másodpercektõl megfigyelhetõ volt, hogy erõs nyomás alá fogja helyezni a United a vendégeket, és szinte a kapujuk elé szögezték a Norwich City-t.

Rögtön szélrõl beadásokkal, és rövid passzokkal próbáltak a védõk mögé kerülni. Egyelõre még pontatlanul. Igen offenzíven állt fel ma a csapat.

Eltelt a kilencedik perc is, és a vendégek még szinte a labdát se látták.

Tizedik perc, Rooney a hálóba talál. Csak annyi a bökkenõ, hogy mindezt lesrõl tette. Maradt a 0-0.

14. perc, egy 16-os határán történõ passzolgatás után Memphis lõtt kapura, de fölé tekerte a labdát.

15. perc, Rooney egy gyengébb lövést eresztett meg, de ez is elkerülte a kaput.

21. percig kellett várni a Kanáriak elsõ kapura tartó labdájára, de épp, hogy csak kigurult az alapvonalon.

22. perc, egy szabadrúgást kapott a hazai csapat, de sajnos nem lett veszélyesebb szituáció belõle.

24. perc, Rooney elé került a labda, és azonnal kapura küldte azt, de egy védõ beleért a lövésbe.

25. perc ismét egy sarokrúgás. Blind szögletét Smalling fejelte igencsak a kapu mellé.

27. perc, elõkerült az elsõ sárga lap. O’Neil akadályozta meg Martial ígéretes elfutását.

28. perc, ismét egy Rooney helyzet, igen aktív lett a sérülését követõen.

Ezt követõ percekben kissé kiegyenlítettebbé vált a játék.

36. perc, egy vendég pontrúgás. Elõzõ meccseken ez nem jelentett jót, de ebbõl nem lett semmilyen veszély a kapura.

38. perc, egy védelmi hiba után Cameron Jerome vihette a labdát De Geára, a spanyolnak védenie nem sikerült, így a vendégek az elsõ kapura lövésükbõl megszerezték a vezetést. 0-1!!

A bekapott gól jól láthatóan megzavarta a Unitedet.

A félidõ hátralevõ részében már nem történt említésre méltó esemény.

Hátrányban vonulhattak a fiúk az öltözõbe. Reméljük, hogy a második játékrészt eredményesebben zárhatja a csapat, mint az elsõt.

A félidõben egyik menedzser sem nyúlt a cserékhez.

48. perc, egy félpályán szerzett labdából kecsegtetõ ellentámadás indult, de végül Juan Mata elég pontatlanul adta be a labdát szélrõl.

Ander Herrerát elküldte az edzõ bemelegíteni. Az egész stadion az õ nevét kezdte énekelni.

55. perc, most a félpályán eladott labdából ismét a vendégek egy kontrát indíthattak, melyet Jerome jóvoltából megint hibátlanul végighajtották. Így már 0-2 a Kanáriknak!!

Óriási meglepetés volt születõben.

Az angol kommentátor szerint is, ha ez így marad, akkor csak Isten mentheti meg Van Gaal állását.

60. perc, Rooney egy látványos mozdulattal húzta kapura a lasztit, de még így sem okozott gondot a vendég hálóõrnek.

És még mindig NINCS kaput eltaláló lövése a csapatnak hazai pályán!!!

64. percben, egymás után többször is volt esélye Memphis-nek beadni a labdát a kapu elé, de mindig beleléptek a labdájába.

66. perc, egy szélrõl beadott labdát Martial kisebb-nagyobb szerencsével maga elõtt tudott tartani, majd közvetlen közelrõl bebombázta a labdát. 1-2!!

70. perc, láthatóan ismét átvette a United a játék irányítását.

Viszont ahogy a vendégcsapathoz került a labda, azonnal eldugták azt, és elpasszolgatták.

76. perc, egy életerõs Herrera lövés, de megint egy védõnek sikerült belelépnie.

78. perc, megint egy nagy helyzet. Egy erõsen középre adott labdára sajnos senki se érkezett pontosan. Így érintetlenül elgurult az a kapu elõtt.

79. perc, egy ígéretes szabadrúgás Matától, de sikerült védenie a vendégek kapusának.

81. perc, kettõs csere a Norwich csapatánál, de ez inkább már csak idõhúzó jellegû a vendégektõl.

83. perc, egy veszélyes Kanári támadás, de De Gea nagyot védett, és változatlan maradt az eredmény, hogy azért az utolsó percekre is maradjon remény az egyenlítésre, vagy akár a fordításra.

Kisebb-nagyobb United helyzetek, de egyik sem kecsegtetett komolyabb veszéllyel.

Sajnos a hazai csapat egyre pontatlanabbá vált, és egy-egy rossz passz is sokszor közbe csúszott.

94. perc, egy ajtó-ablak helyzet Smalling elõtt, de mellé fejelte az egyenlítést érõ labdát.

Premier League, 17. forduló

Manchester United 1–2 Norwich City

Játékvezetõ: Michael Oliver

United: De Gea, Young, Jones, Smalling, Blind, Carrick, Fellaini (helyére Ander Herrera 60’), Memphis, Mata, Martial, Rooney.

Cserék: Romero, Borthwick-Jackson, McNair, Varela, Schneiderlin, Pereira, Herrera.

Norwich: Rudd; Martin (c), Bennett, Bassong, Olsson; Redmond, O'Neil (Mulumbu 82’), Tettey, Brady; Hoolahan (helyére Howson 66’); Jerome (helyére Mbokani 82’).

Cserék: Ruddy (GK), Whittaker, Howson, Mbokani, Dorrans, Mulumbu, Odjidja

Gólszerzõk: Martial 66’ illetve Jerome 38’ és 54’

Sárga lap: O’Neil, Brady