Derby County 1-3 Manchester United

Egy magabiztos, és megérdemelt gyõzelmet aratott idegenben a Manchester United az FA-kupa 4. fordulójában.

A kezdõcsapat összetételére pillantva, szinte ugyanaz, mint a bajnokságban szokott lenni. Alig vélhetõ benne rotálás. Talán a sok sérült játékos miatt is volt érthetõ.

3. percben meg is törént az elsõ United próbálkozás, mely végén Martial lövése sajnos alaposan elkerülte az ellenfél kapuját.

Már a 9. percben látható volt, hogy a csapat a szokásosnak mondható óvatos labdatartással, és körbeadogatással próbálkozott. A másodosztályú ellenfélnél szinte még nem is volt a játékszer.

16. perc egy már-már ártalmatlannak tûnõ United támadás során Rooney-hoz került a labda és az ellenfél 16-osánál hirtelen gondolt egyet, és eltekerte a labdát a kapus mellett a hosszú sarokba. 0-1!! Gyönyörû kivitelezésû gól.

A következõ percekben a labdához már a hazai kis csapat is hozzáfért. Lassú építkezéssel próbálkoztak.

22. perc egy erõsebb lövés irányult De Gea kapujára, de a spanyol hálóõr könnyedén védte azt.

Ezt követõen a United egy szépen felépített, gyors támadást vezetett, mely egy gyengébb Martial lövéssel zárult.

29. perc, ezekben a minutumokban fõként a középpályán folyt a játék, a csapatok alig jutottak el a kapukig.

Leginkább a sündisznó védekezésre volt a Derby csapata beállva, talán egy-egy kontra támadásban reménykedtek.

32. percben a védõk bevonták De Geát is a labdázásba, nehogy elgémberedjenek a végtagjai.

36. perc, Varela szépen adott be a jobb szélrõl. Pontos is volt a labdája, csak Martial nem találta el jól a labdát. Egy kapáslövéssel próbálkozott.

A 37. percben, szinte a semmibõl tudott egyenlíteni a hazai csapat. A védelem nem volt a helyzet magaslatán. 1-1!!

40. perc, egy újabb United támadás, majd a hazaiaknak a kapu torkából kellett tisztázniuk Rooney elõl. Egy nagy helyzet maradt ki.

Az egyenlítõ gól óta bátrabban játszik a Derby County csapata. Egy kiváló Smalling tisztázásnak köszönhetõ, hogy nem kerültek ziccerbe a hazaiak.

A félidõ végén egy United szöglet, de sajnos nem alakult ki belõle komoly helyzet.

Döntetlennel mehettek pihenõre a csapatok.

Csere nem történt egyik csapatnál sem a félidõben.

A 47. percben, Martial tört a kapu felé, és nem sokkal a kapu elõtt gurította el keresztbe a labdát.

50. perc, egy hazai szöglet, melyet egy újabb követte. Lökdösõdés miatt kifelé járt a szabadrúgás.

52. perc, egy lendületes Derby támadás után veszélyeztették De Gea kapuját, de a spanyolnak hál’istennek nem kellett közbeavatkoznia, ugyanis a lövés alaposan elkerülte a kaput.

54. perc, villant az elsõ sárga. Varelát rúgták fel a félpálya közelében.

A következõ percekben a United tempót váltott. Egy fokozattal feljebb kapcsolt.

Az 58. perc elején Lingard adott be egy labdát. Szépen Mata fejére is varázsolta azt, de az iránytó középpályás centikkel a kapu mellé bólintott.

Kapujához szegezte a United az ellenfelét. Sorra jöttek a Vörös Ördögök helyzetei.

66. perc, egy támadás során ismét Lingard adott be laposan egy labdát, amire hajszál pontosan érkezett Blind (ma középhátvéd!!), aki bebelsõzte a játékszert. A hazai kapus mozdulni sem tudott. 1-2!!

Az újabb bekapott gól kicsit megfogta a hazai játékosokat.

74. perc, az elsõ United csere, Schneiderlint Carrick váltotta a pályán. Az angol válogatott játékos sérülésébõl felépülve kapott szûk 20 percet a holland menedzsertõl.

80. perc, szép Smalling mentés. Egy veszélyesebb hazai helyzetet hiúsított meg a becsúszásával.

Egy újabb United támadás végén Martial jutott be a 16-oson belülre, ahol lepasszolta a labdát a pontosan érkezõ Matának, aki a hosszúba gurította a labdát. 1-3!! Megnyugtatónak tekinthetõ volt ez a két gólos elõny.

A gól után egybõl le is cserélték Matát, a helyén Ander Herrera folytatja a hátralevõ szûk 10 percben.

Megható, az utolsó percekben felhangzottak a Nemanja Vidic-et éltetõ skandálások. Mint már ismeretes, a mai napon jelentette be a szerb középsõ védõ, hogy szögre akasztja a stoplisát.

3 perc hosszabbítást jelzett a negyedik bíró, de a játék ezen részében már nem történt semmi említésre méltó esemény.

FA-kupa 4. forduló

Pride Park

Játékvezetõ: Anthony Taylor

Derby: Carson, Christie, Keogh, Martin, Shackell, Johnson (helyére Hendrick 76’), Butterfield, Blackman (helyére Camara 59’), Ince, Thorne (helyére Russell 76’), Warnock

Cserék: Grant, Bryson, Hendrick, Russell, Baird, Camara, Olsson

United: De Gea, Varela, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson, Fellaini, Schneiderlin (helyére Carrick 74’), Mata (helyére Herrera 84’), Lingard, Martial, Rooney

Cserék: Romero, McNair, Carrick, Herrera, Januzaj, Pereira, Memphis

Gólszerzõk: Thorne illetve Rooney, Blind, Mata

Sárga lap: Warnock