Sunderland 2-1 Manchester United

Egy kiesés ellen küzdõ csapat otthonában sem sikerült pontot szereznie a Unitednek.

A hétközi U21-es mérkõzés után újabb három sérülttel gyarapodott a keret, de mindezek ellenére három-négy mérkõzés óta viszonylag egy állandó kezdõ csapat kezd kibontakozni, legfeljebb 1-1 változtatással. Most Schneiderlin került be Fellaini helyére, aki ezúttal még a padra sem ülhetett le.

A mérkõzés elõtt Van Gaal elárulta, hogy a belga sokat játszott mostanában, és pihenésre volt szüksége.

Harmadik percben egy szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Khazri végezte el a szabadot, és a középre lõtt labdába nem ért bele senki, az pedig pontosan a sarokra ment, amit még De Gea sem tudott elérni. 1-0!! Korán vezetést szereztek a Fekete Macskák.

Várhatóan a hazai csapat játékosai a vezetés tudatában még ennyire sem fognak ezután a támadással törõdni, és még inkább be fognak tömörülni a kapujuk elé.

10. perc végéhez érve, jól látszott, hogy ismét a United birtokolta lényegesen többet a labdát, de a korai szabadrúgás miatt ezúttal nem elõnyben tehették.

11. perc, egy, a United 16-osán belül kialakult keveredés után a Sunderland került helyzetbe, de Defoe kihagyta a váratlanul adódó lehetõséget.

15. percben, sérülés miatt a Sunderlandnek egy cseréjét ki kellett használnia.

A következõ percekben jól látszott a United taktikája, és a Sunderlandet a kapujuk elé szegezték, túlnyomó labdabirtoklási fölénnyel rendelkeztek, már a mérkõzés ezen szakaszában, de sajnos veszélyes helyzetekben nem látszódott még meg.

25. percben egy hazai kapura lövés közben Schneiderlin karjára pattant a labda, de néma maradt a síp, a bíró nem szándékosnak ítélte meg.

Eléggé tanácstalannak tûnt a csapat, mind támadásban, mind pedig védekezésben.

Szellõs védekezésnek köszönhetõen a Sunderland többször is helyzetbe került, de a United szerencséjére eddig nem tudták azt újabb gólra váltani.

30. perc, ismét vendég szöglet, de Blind beadása ezúttal is veszélytelennek bizonyult.

31. perc, az elsõ United kaput eltaláló lövése. Rooney passzolt Mata elé, aki kapásból lõtte el a labdát, és pont oda ahol Mannone állt.

Tanácstalan körbe adogatás jellemezte ekkor a United játékát.

36. perc, egy ütközés után Darmian maradt lent a földön. A vállát fájlalta nagyon.

Egy perccel késõbb õt is le kellett cserélni, Donald Love a helyén. Van Gaal nem gondolkozott sokat, egybõl bedobta a fiatal játékost a mély vízbe, aki most debütál a felnõtt csapatban.

39. perc, Mata erõs lövését még védte a kapus, de a kipattanó labdát Martial a hálóba juttatta. Megvolt az egyenlítés még az elsõ félidõ letelte elõtt. 1-1!!

42. perc, újabb United szöglet. Kis szöglet kombináció után most sem alakult ki ígéretes helyzet.

44. percben Lingard is el kezdett sántikálni.

A negyedik játékvezetõ 4 percet hosszabbítás jelzett az elsõ félidõ végén.

45+3. perc, egy távoli Sunderland lövés, de alaposan elkerülte a lövés De Gea kapuját.

Ezután már nem esett említésre méltó esemény az elsõ félidõ hosszabbításában. Egyenlõ állásnál mehettek negyedórás pihenõre a csapatok.

Félidõben egyik csapat sem használt el újabb cserét.

46. percben Rooney elveszítette a labdát, és csak szabálytalanul állította meg a Sunderland játékosát, és rögtön villant is a sárga lap.

49. perc továbbra is látható volt, hogy az elsõ félidõben látott fölény továbbra is folytatódott.

50. perc, egy hazai szöglet, veszélyesnek tûnt, de sikerült kihozni a labdát a 16-osról.

54. perc, Defoe kapta viszonylag tisztán a labdát, de Blind hatalmas védésének köszönhetõen változatlan maradt az eredmény.

A következõ percekben Mata és Carrick is begyûjtött 1-1 sárgát szabálytalan belépés miatt.

A második félidõ elsõ negyedórája után észrevehetõ volt, hogy a hazai csapat is a 3 pontra hajtott, és nem állt be bunker focit játszani.

61. perc vége, egy hazai játékos lódult meg a szélen, a védõje nem érte utol, és De Gea védett hatalmasat lábbal.

62. perc végén Memphis váltotta Lingardot a pályán. A születésnapos egy félórát kapott a bizonyításra.

64. perc, egy szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, majdnem a kapuval szemben végezhették el. Ismét Khazri volt, aki elvállalta, de ezúttal De Gea nyerte kettejük párharcát.

70. perc, egy Sunderland kontra, de egy pontatlan passzal semmi sem lett belõle.

71. perc, Defoe helyett Borini a pályán.

72. perc, egy hazai lövés után ismét a spanyol hálóõr tornázta ki a labdát a léc alól.

73. per, Mata eresztett meg egy lövést, de csak csemege zsákmány volt Mannone számára.

76. perc, United szöglet. De végül veszélytelen lett.

80. perc, több apró passz után Memphis jutott lövõ helyzetbe, de nem lett túl erõs, amit simán fogott a hazai kapus.

82. perc hazai szöglet, amit egy újabb követett. A másodikat pedig egy pontosan érkezõ hazai játékos befejelte a United kapujába. 2-1!! Végül De Gea öngóljának jegyezték ezt a találatot.

Hatalmas javulás kellett volna, hogy fordítson a csapat.

86. percben Schneiderlin helyett Will Keane a pályán.

87. perc, ismét egy Memphis lövés, de megint a kapus védte azt.

89. perc, egy sokadik Memphis lövés, de ezúttal mintha egy védõ kezére pattant volna a labda, de megint nem szólalt meg a síp.

Ismét 4 perc lett a hosszabbítás.

90+2. perc, a hazai csapat szinte eldugta a labdát. Így nehéz újabb United helyzetet kialakítani.

90+4. percben is a Sunderland került helyzetbe, ami mellesleg nem volt veszélytelen, de csak oldalhálót ért a labda.

Ezzel a vereséggel szinte teljesen mindegy lesz, hogy holnap az elsõ négy csapat mit játszik egymással, csak még nagyobbá válhat a szakadék a negyedik helytõl.

Premier League 26. forduló

Stadium of Light

Játékvezetõ: Andre Marriner

Sunderland: Mannone; Yedlin, O'Shea, Kone, van Aanholt; Kirchhoff (helyére Rodwell 15’), Cattermole (helyére Toivonen 85’), M'Vila, Khazri; N'Doye, Defoe (helyére Borini 71’)

Cserék: Pickford, Brown, Matthews, Rodwell, Toivonen, Honeyman, Borini

United: De Gea, Darmian (helyére Love 39’), Smalling, Blind, Borthwick-Jackson, Schneiderlin (helyére Keane 86’), Carrick, Lingard (helyére Memphis 62’), Mata, Martial, Rooney

Cserék: Romero, Love, Weir, Pereira, Herrera, Memphis, Keane

Gólszerzõk: Khazri, De Gea (öngól), illetve Martial

Sárga lapok: Yedlin, O’Shea illetve Rooney, Mata, Carrick