Játékosértékelés: United 1-0 Watford

Lássuk, hogyan értékelte a játékosok teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

David De Gea: mindig a helyén volt, ami nagyon kellett ezen a meccsen, hiszen a társak nem egy esetben hozták õt kellemetlen helyzetbe. Ighalo nem tudott túljárni az eszén. 7

Guillermo Varela: volt néhány eset, amikor nem ért vissza a helyére, így játékostársnak kellett kitolódni a szélre védekezésben, de még így is az egyik legjobb védõjátékosunk volt. Labdát szerzett, szerelt, miközben a támadásokat is próbálta segíteni. A legmagabiztosabb volt a hátsó négyes közül. 7

Timothy Fosu-Mensah: elõször volt a kezdõcsapat tagja, ami azért összességében meg is látszott. Bár többször tanárian oldotta meg feladatát, azért a hiba is benne volt. De még így is biztosabbnak tûnt, mint a rutinosabb honfitársa. 5

Daley Blind: 2-3 helyzetet is sikerült kialakítania, egy aprócska szépséghibája a dolognak az, hogy a saját kapuja elõtt tette mindezt. Rendkívül pontatlanul passzolt, ami egy védõ esetében kimagaslóan nagy hiba lenne, ha nem De Gea állna a kapuban. Nem egy életbiztosítás! 4

Marcus Rojo: Louis van Gaal filozófiája miatt az argentin került ki a védelem bal szélére és nem Fosu-Mensah, ahogy azt pedig sokan várták. Benne sem látszott az önbizalom magas szintje, sokszor állva várta a labdát, ezért az ellenfél könnyen megkaparintotta azt. Támadásban volt pár ígéretes megmozdulása, de ez kevés egy válogatott játékostól. 4

Morgan Schneiderlin: mérkõzések óta nincs szerencséje, most is nagyon közel járt a gólhoz egy igen szép lövést követõen, de egy kicsit tévedett. Megint õ volt a védekezõbb feladatokkal megbízott középpályásunk, nem is tette rosszul a dolgát, rengeteget futott és a szögleteknél mindig Ighalót kapta meg, akit leradírozott. 7

Ander Herrera: a meccs egyik legjobbja volt. Sok futás, az átlagosnál több védekezés és remek támadásépítés jellemezte játékát. Egy kis szépséghiba, hogy nagyon sokszor igen gyenge átadásokat is képes volt hozni, ennek ellenére a csapat egyik motorja volt. 7

Anthony Martial: a jobb szélen kezdett, majd csatárként fejezte be az összecsapást, ám ezen az estén egyik poszton sem csillogott. Mintha a kezdõ lendülete megrekedt volna az utóbbi idõben. 6

Juan Mata: mint honfitársa, õ is szinte az összes támadásban benne volt és a két spanyol sûrûn kereste is egymást. Csapatkapitány lehetett az este folyamán, amit meg is hálált, csodaszép góllal döntötte el a mérkõzést. 8

Memphis Depay: ígéretes volt, amit mutatott...egészen az utolsó pillanatokig. Néha még a védekezését is dicsérni lehetett, támadásokban is sûrûn benne volt, de több esetben rossz megoldást választott a végén. Lövései ma sem sültek el valami fényesen, kis hiányérzete maradt az embernek a teljesítménye után. Ennél több kell! 6

Marcus Rashford: de hol maradtak a gólok??? Mondhatnánk ezt azután, hogy szinte már megszoktuk a duplázásait, de ezen a meccsen inkább a mezõnyjátékával vétette észre magát csatárként és jobb szélsõként is. Kellenek az ilyen találkozók is neki. A harcossága azonban kimagasló volt. 7

Matteo Darmian (Rojo helyett a 69. percben): visszatért az olasz is, aki összetehette két kezét, hogy Prödl lerántása után nem ítélt büntetõt a játékvezetõ. Játékba kell rázódnia.

Jesse Lingard (Herrera helyett a 76. percben): amikor beállt, a csapaton látszott, hogy mindent elkövet a gyõzelem megszerzéséért. Ám az angol szélsõ nem sokat tudott hozzátenni ehhez. De legalább pihent egy kicsit. -

Paddy McNair (Mata helyett a 89. percben): perceket kapott csak, már az eredmény megtartása volt a cél, mikor pályára küldte a menedzser. -