Játékosértékelés: Hull City 0-1 Man United

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége a csapat játékosainak mai teljesítményét...

David De Gea: újabb olyan meccs, amin nem kapott gólt. Ehhez mondjuk most inkább a szerencsének volt nagyobb köze, mint magának a kapusnak, hiszen sok dolga nem akadt, viszont volt 1-2 olyan szituáció, amikor "szemmel védett". 6

Antonio Valencia: óriásit dolgozott egész meccsen. Matával nagyon jól megértették egymást, de a spanyol cseréje után sem volt gondja a társakkal. Rengeteg beadással próbálkozott, sokkal inkább szélsõt játszhatott, mint bekket, hisz védekezésben alig akadt dolga. Elképesztõen nagyot dolgozott és alig volt rossz átadása. 8

Eric Bailly: 1-2 kisebb helyezkedési hiba becsúszott az elsõ félidõben, míg a másodikban megköszönhette az égieknek, hogy nem szerzett öngólt a róla megpattanó lövésbõl. Labdákat szerzett, szerelt, ahogy egy jó védõnek kell, ma sem lehetett rá panasz. 7

Daley Blind: meglepõen jól állta a sarat és hibátlanul lehozott egy meccset. Volt pár igen látványos megoldása védekezésben és levegõben is hihetetlen volt. 8

Luke Shaw: az elsõ félidõben nem igazán érezte a játékot Martiallal, bár azért voltak jó elfutásai akkor is. Fordulás után nagyot javult az elõrejátéka, míg védekezése - már ami kevés feladata volt - mindvégig megállta a helyét. 7

Marouane Fellaini: két buta szabálytalansága a meccs elején sárgáig vezetett, ami után félõ volt, hogy ha nem áll le, jön a piros is. De nem így lett. Lenyugodott és ismét óriási védõmunkát tett le az asztalra. Lehet õt nem szeretni, de amit ebben a szezonban nyújt, azzal sok új szurkolót maga mellé tud állítani. Ma is az õ nevéhez fûzõdik a legtöbb labdaszerzés és szerelés, a legtöbb passz, ráadásul azt nagyon pontosan is kivitelezte. Az õ védõmunkája miatt is léphet annyit elõre Pogba. 8

Paul Pogba: az elsõ félidõben elég halvány volt támadásban és védekezésben is. A második félidõben már többet volt játékban és voltak szép megoldásai, de lövések terén hozta azt, amit a Juventus-nél megszokhattak. Hat próbálkozásából csak egy talált kaput, kicsit javulnia kell ebben. Ettõl függetlenül egy nagyot harcoló Hull ellen nem volt ez rossz. 7

Juan Mata: nagyon viháncolt a meccsen, elképesztõen nagy területet játszott be. Valenciával kiválóan megértették egymást, ennek a párosnak lehet jövõje még ebben a szezonban. Ha kis szerencséje van, akár gólt is ünnepelhetett volna. 7

Wayne Rooney: az elején talán a csapat leggyengébbje volt. A 11. percben volt, hogy kétszer is elszórta a labdát saját térfélen. Támadások akadtak el nála, sok rossz passza volt. Aztán a szünet után mintha kicserélték volna. Több helyzetet is kialakított, gólpassz is került a neve mellé, ráadásul nem is volt csúnya a gól elõtti megmozdulása. Azt kellene hoznia, amit a második félidõben nyújtott. 7

Anthony Martial: valahogy nem akar neki feküdni az, amit Jose akar látni tõle. Próbálkozik cselekkel, lövésekkel, de valahogy mégsem az, ami tavaly volt. Jogos volt cseréje. 5

Zlatan Ibrahimovic: Pogba mellett õ a másik, aki körbelõtte a kaput. Nagyot harcolt elöl, de ma nem jelentett nagy veszélyt. 6

Cserék:

Henrikh Mkhitaryan(Martial helyett a 60. percben): végre viszonylag sok percet kapott, nem is játszott rosszul. Több alkalommal csak a sokadik hazai játékos tudta õt megállítani, õ is leginkább szabálytalanul. Ígéretesen játszott, látszik, hogy nagy erõssége lehet a csapatnak. Olyan megindulásai voltak, amelyeket egy Rooney, egy Mata nem vállalnak be. Több lehetõséget neki! 7

Marcus Rashford(Mata helyett a 71. percben): nem szoktam olyan játékost osztályozni, aki nem játszott legalább egy fél félidõt. De most Marcus esetében ez másképp lesz. Remekül szállt be, és még jobban zárta le a találkozót. Ha nem megy Zlatannak, Rashford lövi a gólt. 7

Chris Smalling(Rooney helyett a 94. percben): Idõhúzásnak tökéletes volt ez a csere.