Játékosértékelés: United 4-1 West Ham

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok mai teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

David De Gea: egyetlen helyzetben volt dolga, de sajnos nem sikerült maradéktalanul megoldania. Tény, hogy Payet lövése nem volt kellemes, de a spanyol kapus ennél sokkal nehezebb pillanatokat is megoldott már élete során. Ebben a gólban azért nyakig benne volt. 5

Antonio Valencia: ma nem tûnt annyira élesnek, mint megszokattuk tõle az utóbbi hetekben, de ez nem jelenti azt, hogy gyengén teljesített volna. Csupán annyit, hogy nem tûnt ki annyira a társak közül. A második gólunk elõtt sarokkal adott kiváló átadást Mkhitaryannak, a harmadik gól elõtt pedig övé a gólpassz. 7

Phil Jones: volt 1-2 bizonytalansága (hatalmas lyukat rúgott saját kapuja elõtt, a ráadásban csúnyán eladott labda), de összességében nem vallott kudarcot. Örömteli, hogy két év után végre megint képes volt négy egymás utáni meccsen kezdõként játszani. 6

Marcos Rojo: nem kevesen kritizálják õt igen sok alkalommal (köztük jómagam is - a szerk.), de ha azt a megbízható, magabiztos és alázattal teli játékot hozná folyamatosan, amit ma, egy rossz szava nem lenne rá az embernek. Csúszott-mászott, küzdött, hatalmasakat mentett 2 alkalommal is; keményen dolgozott végig. 8

Luke Shaw: valami nincs rendben a sráccal. Talán lehet a kevés játékperc a gond. Ezúttal is csak 45 perc jutott neki, mely alatt semmivel sem mutatott többet, mint vasárnap Darmian. 5

Michael Carrick: ahogyan szokta, csendben tette a dolgát, olykor varázslatokat bemutatva. 6

Ander Herrera: voltak idõszakok, amikor szinte a nevét sem lehetett hallani, de ez inkább a kommentátor hibája volt, nem a baszk srácé. Sokat volt játékban és a második félidõre védekezése is feljavult. Gólpassz is került a neve mellé. 7

Henrikh Mkhitaryan: Jose Mourinho remélhetõleg átértékeli az örmény játékos jelenlegi helyzetét. Bár nagyon úgy tûnik, hogy sok esetben könnyen el tudják választani a labdától, de aki egy meccs alatt hét helyzetet alakít ki, akinek több zseniális meglátása van és óriási területet játszik be, annak helye van a kezdõben. 8

Wayne Rooney: kissé hullámzó volt a mai teljesítménye. Olykor hozta a mostanában megszokottat, akin elakadnak a támadások, máskor pedig a régi Rooney tündkölt. Szerencsére elõbbibõl volt kevesebb. Nagyon gólt akart szerezni, de nem sikerült neki. Talán már túlságosan is rágörcsölt. Alakul, alakul... 7

Anthony Martial: az elején sokat hibázott, de aztán két gólt is szerzett, miközben nem egy esetben megbolondította az ellenfeleit. Most nem kellene kivenni a kezdõbõl! 8

Zlatan Ibrahimovic: ezen a találkozón minden kritikusának jó választ adott. Elsõsorban nem a két góljával, hanem a mezõnyben mutatott játékával. Sokat futott, sprintelt, kilépett a szélek felé, olyan labdákat osztogatott, hogy néha ámult az ember. 8

Cserék:

Daley Blind (Shaw helyett a 46. percben): tõle sem kapott több támogatást Martial, mint Shaw-tól. Védekezésben sem nyújtott többet, ráadásul nem egyszer nagyon rosszul helyezkedett. 5

Bastian Schweinsteiger (Martial helyett a 86. percben): végre, végre, végre!!! Csak félõ, hogy ez csak egy gesztus volt és nem lesz folytatása. -